Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:

Nobina Sverige AB/

Van Hool ExquiCity 24 CNG #3001

1 july 2016 - Malmö, Östra Varvsgatan. Wydaje się, że większych problemów z tymi pojazdami w Malmö nie mają. Wszystkie kursy linii 5 realizowane były bowiem dwuprzegubami. W założeniu "piątka" to linia ekspresowa poprowadzona większymi fragmentami po buspasach. Podobno jednak w szczytach przewozowych i tak autobusy potrafią utknąć w sporych korkach.
Author: Misiek194
edytor
Comments: 2

Van Hool ExquiCity 24 CNG #3002

1 june 2014 - Malmö, Nobeltorget. Przystanek umieszczono tutaj na środku ulicy, co dziwne przejście dla pieszych z wysepek znajduje się na południowym krańcu - nieco wbrew logice, jako że większość osób idzie w stronę ulicy Nobelvägen. W samym wozie zastanawiała mnie niewykorzystana przestrzeń za ostatnim rzędem siedzeń, w miejscu udającym tylną kabinę - mieści się tam jednak silnik spalinowy, którego komora kończy się równo z dolną linią okien.
Author: Cyklisten
edytor
Comments: 2

10 june 2014 - Malmö, Amiralsgatan, rondo nad obwodnicą. Dziś po pracy wybrałem się na zdjęcia linii 5, której częstotliwość w szczycie to 6-7 minut. Przez prawie pół godziny nie jechało nic w żadną stronę, potem pojawiły się jednocześnie dwa wozy. Później znowu jakiś czas nic i nagle cztery autobusy. Dziwne, bo głównym celem przebudowy trasy, wymiany taboru na pojemniejszy i dopuszczenia wsiadania dowolnymi drzwiami było właśnie wyrównanie częstotliwości - zwykłe przegubowce musiały kursować częściej, przez co zbijały się w stada.
Author: Cyklisten
edytor
Comments: 6

2 august 2014 - Nobina 3002, EGL 295 at Malmo, Amiralsgatan / Konserthuset, 2nd August 2014.
Author: straightcelle

2 july 2016 - Malmö, Klaffbron. Co prawda Malmö nie było moim głównym celem podróży do Szwecji, a jedynie miejscem noclegowym, ale żal było nie wykonać choć kilku fotosów tego co najciekawsze.
Author: Misiek194
edytor
2 july 2016 - Malmö, Nordenskiöldsgate x Neptunigatan. Na zdjęciu tramwaj na kołach, czyli 24-metrowy, dwuprzegubowy Van Hool ExquiCity 24. W 2014 roku zakupiono takich 15 sztuk i oznaczono numerami 3001-3015. Autobus ten mierzy 23,82m długości, 2,55m szerokości i 3,3m wysokości. Jest to... gazowa hybryda, czyli coś takiego co z wielkim trudem wdraża do ruchu Częstochowa, a bezskutecznie dostawcy takich pojazdów szuka Gdynia. Z tyłu zamontowano 7-litrowy silnik MAN E0836 LOH-04 (Euro6) o mocy 206kW zasilający generator prądu. W pierwszym członie natomiast zainstalowano silnik elektryczny Siemensa, który napędza drugą oś autobusu. Na dachu z kolei rozlokowane są baterie, w których gromadzona jest energia elektryczna. Interesująca konstrukcja.
Author: Misiek194
edytor
Comments: 9

Van Hool ExquiCity 24 CNG #3003

9 december 2015 - Malmö, Stenkällevägen. Powoli zbliża się koniec popołudniowego szczytu, Malmöexpressen przyjeżdża na pętlę stadami.
Author: Cyklisten
edytor
Comments: 1

30 september 2019 - Malmö, Amiralsgatan. Ostatnie metry przed przystankiem końcowym.
Author: Cyklisten
edytor

Van Hool ExquiCity 24 CNG #3004

1 april 2014 - Malmö, Södra Bulltoftavägen. Od dawna planowano budowę linii tramwajowej na trasie Centrum-Rosengård, ale szwedzka urzędowa maszyneria jest na tyle powolna, że łatwiej było kupić hybrydowe autobusy wyglądające jak tramwaj (przy okazji Unia się niecierpliwi i grozi cofnięciem obiecanych dotacji). Na razie nie wyjeżdżają, czekają na przystosowanie trasy do obsługi takim taborem i wyszkolenie wybranej grupy kierowców.
Author: Cyklisten
edytor
Comments: 2

20 may 2014 - Malmö, Hornsgatan. Już za niecałe dwa tygodnie premiera liniowa dwuprzegubowców, na razie trwają testy i szkolenia. Niestety są one przeprowadzane zwykle w międzyszczycie, gdy oczywiście siedzę w robocie. Jednak dziś jadąc do domu pomyślałem, że przejdę piechotą ostatni kawałek drogi na stację, dzięki czemu trafiłem na dwa wozy przejeżdżające przez mocno zakorkowane miejsce, tuż koło wylotu autostrady E22.
Author: Cyklisten
edytor
Comments: 7

Van Hool ExquiCity 24 CNG #3005

29 december 2015 - Malmö, Nordenskiöldsgatan. One of Malmö`s 24 m long hybrid Van Hool ExquiCity 24 buses is here seen in the Malmö port area.
Author: Texagon
edytor
22 may 2017 - Malmö, Östra Varvsgatan.
Author: empi
limiteredytordriver
30 september 2019 - Malmö, Stenkällevägen/Amiralsgatan, początek trasy. Po ostatnich zmianach Malmöexpressen kursuje w szczycie co 5 minut, w praktyce różnie to wygląda. Wkrótce do floty dołączą dwa pojazdy z Bergen, co umożliwi dłuższe postoje na pętli, dzięki czemu ewentualne spóźnienia nie będą przechodzić na kolejny półkrs.
Author: Cyklisten
edytor

Van Hool ExquiCity 24 CNG #3006

15 july 2014 - Malmö, Prostgatan. Tutaj widać dosyć dobrze, że wyświetlacze w "larwach" są w rzeczywistości różnokolorowe. Po prostu linia 5 od paru lat jest zaznaczana na mapie kolorem pomarańczowym, dlatego taki kolor jest wykorzystywany do wyświetlania numeru linii.
Author: Cyklisten
edytor
Comments: 2

Van Hool ExquiCity 24 CNG #3007

10 june 2014 - Malmö, Stenkällan. Zabawnie wygląda taki autobus w willowej dzielnicy, ale dwa przystanki dalej zaczyna się już poważne blokowisko, cieszący się raczej złą sławą Rosengård.
Author: Cyklisten
edytor
Comments: 4

17 august 2015 - Malmö, Norra Vallgatan. Podczas Malmöfestivalen zamknięto sporo ulic w centrum, co wymogło skrócenie linii 5 o ponad dwa kilometry. Nie zmniejszono jednak liczby brygad, a sporej wielkości tabor musiał gdzieś się podziać. Rozwiązano to w ten sposób, że po wypuszczeniu pasażerów pod dworcem autobusy robiły rundkę honorową do widocznego w tle ronda koło Slussplan i stały chwilę koło siedziby klubu wioślarskiego (ten budynek z paczką kawy na dachu), po czym wracały na linię.
Author: Cyklisten
edytor

Van Hool ExquiCity 24 CNG #3008

30 september 2014 - Malmö, Flygfältsvägen. Pod koniec popołudniowego szczytu robi się już ciemno i glista jedzie spać.
Author: Cyklisten
edytor
22 may 2017 - Malmö, Stora Varvsgatan.
Author: empi
limiteredytordriver

Van Hool ExquiCity 24 CNG #3009

7 june 2014 - Malmö, Amiralsgatan. W czerwcu zeszłego roku uruchomiono linię semi-BRT na trasie Rosengård-Centrum. Nie obyło się bez początkowych problemów zarówno z taborem jak i przepustowością trasy - autobusy jeździły stadami, chociaż zlikwidowano możliwość zakupu biletu u kierowcy i dopuszczono wsiadanie/wysiadanie wszystkimi drzwiami.
Author: Cyklisten
edytor

Van Hool ExquiCity 24 CNG #3010

7 march 2015 - Malmö, Neptunigatan. Widok ten zmienia się praktycznie bez przerwy, coś znika, coś się pojawia. Niecały rok temu pojawiły się te dwuprzegubowe pojazdy.
Author: Cyklisten
edytor

Van Hool ExquiCity 24 CNG #3011

1 june 2014 - Malmö. Samotne siedzenie pomiędzy kabiną mot... stop, kierowcy i pierwszymi drzwiami w nowych dwuprzegubowcach.
Author: Cyklisten
edytor
Comments: 2

1 june 2014 - Malmö, wnętrze długiego Van Hool-a, widok na przód. Z bliżej nieokreślonego powodu wybrano szary kolor tapicerki, podczas gdy wszystkie inne autobusy miejskie w Skanii mają zielone siedzenia.
Author: Cyklisten
edytor
Comments: 2

1 june 2014 - Malmö, Östra Varvsgatan, wyjazd z pętli Fullriggaren. Dziś wszedł w życie letni rozkład, jednocześnie linia 5 została przedłużona na północ i zamiast zwykłego taboru obsługują ją belgijskie, hybrydowe wynalazki. Jak widać pomalowane są w jaśniejszy kolor niż normalne autobusy, można też wsiadać/wysiadać dowolnymi drzwiami (otwieranymi guzikiem).
Author: Cyklisten
edytor
Comments: 5

4 july 2014 - Malmö, Stora Varvsgatan (Klaffbron). Przy najbliższej okazji most ten ma zostać przebudowany na stały, gdyż większość okolicznych zakładów przemysłowych została zlikwidowana bądź przeniesiona.
Author: Cyklisten
edytor

Van Hool ExquiCity 24 CNG #3012

23 june 2014 - Malmö, Amiralsgatan. Autobus zatrzymuje się na przystanku Rosengård Centrum. W tym miejscu najdłuższa ulica miasta przebiega pod centrum handlowym i kilkoma wiaduktami/kładkami. Biurowiec w tle jest mi nieco znany, jako że swojego czasu pracowałem dla firmy sprzątającej, której logo widać na fasadzie.
Author: Cyklisten
edytor
28 july 2014 - Malmö, Centralplan. Zdjęcie porównawcze malowania nowych hybryd ze standardowym zielonym kolorem innych autobusów miejskich. Swoją drogą to fajnie się łamią pokonując progi zwalniające.
Author: Cyklisten
edytor

Van Hool ExquiCity 24 CNG #3013

23 june 2014 - Malmö, Amiralsgatan. Na odcinku trzech przystanków buspas poprowadzono środkiem jezdni, kierowcy osobówek skręcają w lewo ze środkowego pasa. Nie zwróciłem uwagi, czy autobusy mają własną fazę świateł, mam nadzieję, że tak.
Author: Cyklisten
edytor
Comments: 1

Van Hool ExquiCity 24 CNG #3014

2 july 2016 - Malmö, Stora Varvsgatan. Dwuprzegubowiec wywija śmiało ciało na rondzie. Mimo swoich gabarytów radzą sobie całkiem dobrze. Inna sprawa, że infrastruktura drogowa zapewne została specjalnie przygotowana do obsługi tak długimi pojazdami.
Author: Misiek194
edytor

Van Hool ExquiCity 24 CNG #3015

22 june 2015 - Malmö, Södra Bulltoftavägen. Dwuprzegubowe hybrydy mają miejsca postojowe nie wymagające wycofywania. W tle widać jedno z dwu Volvo 8700LE (diesel), które tymczasowo zastępowały dwa autobusy utopione w sierpniu. Obok jeden z nowych Solarisów, dwie sztuki pojawiły się w zeszłym tygodniu, wcześniej, nie wiedzieć czemu, przez krótki okres jeździły w Landskronie.
Author: Cyklisten
edytor

Van Hool ExquiCity 24 CNG #6001

4 may 2020 - Malmö, Stenkällevägen. Nabytki z Norwegii wreszcie zostały ogarnięte i jeżdżą liniowo, patrząc z bliska nad oknami nadal można dostrzec ślady po odklejonym logo "tide".
Author: Cyklisten
edytor
12 september 2019 - Malmö, Södra Bulltoftavägen. Skånetrafiken postanowiło zwiększyć częstotliwość na linii 5 - obsługiwanej od paru lat dwuprzegubowymi pojazdami (by nie trzeba było zwiększać częstotliwości). Trzeba było jednak zbudować ten tramwaj... Zakupiono dwa pojazdy z Norwegii, które dołączą do floty piętnastu podobnych Van Hool-i.
Author: Cyklisten
edytor
Comments: 2