Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:

Nobina Sverige AB/

Solaris Trollino 12 #6990

6 february 2011 - Landskrona, Skeppsbron (busstationen). Do trzech Ganz-ów dołączył jesienią nowy kolega z elektryką Skody, ale dopiero niedawno zaczął regularnie jeździć liniowo. Z jakiegoś powodu polakierowano go na wyjątkowo ciemny kolor, nowe Solarisy w Kristianstad są o wiele jaśniejsze, tak, że ledwo widać te naklejki-strzałki z tyłu.
Author: Cyklisten
edytor
Comments: 1

6 february 2011 - Landskrona, wnętrze najnowszego Trollino. Od pozostałych różni się przede wszystkim podwyższeniem na wprost środkowych drzwi, gdzie mieści się silnik spalinowy. Na końcu jest za to niżej, bo nie ma ogromnej baterii mającej między innymi pozwolić na przejazd do zajezdni. Siedzenia to znane i lubiane Vogel-e.
Author: Cyklisten
edytor
Comments: 12

15 may 2011 - Landskrona,Skeppsbron.
Author: Mattias Möller

1 july 2016 - Landskrona, Skeppsbron. W tle przystań promowa, z której można popłynąć na wyspę Ven położoną w cieśninie Sund. Znajdują się tam tereny rekreacyjne chętnie odwiedzane zarówno przez Szwedów ze Skanii jak i Duńczyków z Kopenhagi.
Author: Misiek194
edytor
1 july 2016 - Landskrona, Kolonigatan. Jedyny trolejbus w Landskronie z dodatkowym napędem dieslowskim. Pozostałe do jazdy autonomicznej wykorzystują baterie.
Author: Misiek194
edytor
1 july 2016 - Landskrona, Kolonigatan. Else-len za chwilę pokona spowalniacz ruchu będący odwrotnością naszego leżącego policjanta. Oczywiście pojazdy komunikacji miejskiej są w stanie te dziury wziąć między koła.
Author: Misiek194
edytor
1 july 2016 - Landskrona, Kolonigatan. Nad trolejbusem zauważyć można specjalne daszki ułatwiające podłączenie odbieraków do sieci trakcyjnej.
Author: Misiek194
edytor
1 july 2016 - Landskrona, Eriksgatan. I jeszcze takie zdjęcie na pożegnanie z Landskroną.
Author: Misiek194
edytor
1 july 2016 - Landskrona - Stationen. W tle widzimy budynki stacji kolejowej w Landskronie. Znajduje się ona na wschodnich obrzeżach miasta. Stara stacja zlokalizowana była w centrum, ale miała charakter czołowy i zapewne nie odwiedzały jej pociągi przelotowe. Nowe rozwiązanie wygląda więc na całkiem sensowne. Dodatkowy plus za uruchomienie przy tej okazji linii trolejbusowej - jedynej w Szwecji.
Author: Misiek194
edytor
1 july 2016 - Landskrona, Andra Tvärgatan. Dojazd i zjazd do zajezdni również odbywa się bez zasilania z sieci. Baza zlokalizowana jest bowiem ok. 1 km od pętli trolejbusowej.
Author: Misiek194
edytor
1 july 2016 - Landskrona - Skeppsbron. W 2010 roku do Landskrony przyjechała "Else-len", czyli Solaris Trollino 12 o numerze 6990. Różni się on znacznie od pierwszej trójki trolejbusów, choćby z uwagi na nadwozie już tzw. III generacji. Elektrykę dostarczyła Skoda, a wóz wyposażono w silnik o mocy 160kW ze sterowaniem asynchronicznym oraz dodatkowo w spalinowy agregat prądotwórczy o mocy 50kW pozwalający na dostojną jazdę (z prędkością 30km/h) bez zasilania z sieci. Na pokład może zabrać 84 pasażerów z czego 30 na miejscach siedzących. Także i on posiada troje drzwi w układzie 2-2-1.
Author: Misiek194
edytor
Comments: 3

1 july 2016 - Landskrona, Storgatan. W zeszłym roku wybrałem się zaliczyć wreszcie jedyną szwedzką sieć trolejbusową w Landskronie. Tutejszy system trolejbusowy jest bardzo mały, bo składa się na niego zasadniczo tylko jedna linia oznaczona numerem 3. Jest on również relatywnie młody, ponieważ uruchomiono go 27.09.2003 r. Genezą jego powstania było przeniesienie głównej stacji kolejowej z centrum miasta na obrzeża, gdzie przebiega główna magistrala kolejowa.
Author: Misiek194
edytor
1 july 2016 - Landskrona, Kolonigatan. Jedyna tutejsza linia stricte trolejbusowa, czyli "trójka" funkcjonuje na 3,3-kilometrowej trasie z centrum do głównej stacji kolejowej zlokalizowanej na wschodzie miasta. Po drodze zatrzymuje się na pięciu przystankach pośrednich, a pełne kółko zajmuje dokładnie 19 minut. Zasadniczo linia 3 funkcjonuje przez cały tydzień z częstotliwością co ok. 15 minut, jednak w dni powszednie w godzinach szczytu aż co 6 minut. Do obsługi potrzeba 4 trolejbusów w szczycie i 2 poza nim. Z kronikarskiego obowiązku należy wspomnieć, że jeden trolejbus pojawia się również na liniach zasadniczo autobusowych nr 4 i 5, ale o tym w innym odcinku ;-)
Author: Misiek194
edytor
1 july 2016 - Landskrona, Andra Tvärgatan. 6990 od tyłu w czasie jazdy z wykorzystaniem napędu dodatkowego.
Author: Misiek194
edytor
6 august 2016 - Landskrona, Kolonigatan. Malowanie trolejbusów odbiegało nieco od od malowania miejskiego stosowanego na autobusach, była to wyjątkowo ciemna zieleń. Od niecałego roku obowiązuje jednak nowa zieleń miejska, zwana przez niektórych zielenią majową lub wiosenną. Na początku pojawiła się oczywiście na nowych autobusach: BYD w Ängelholm i Scanie w Kristianstad oraz oczywiście na dwuprzegubowych Van Hoolach w Malmö, które wówczas właśnie miały się wyróźniać kolorem ;) . Z czasem zaczęto przemalowywać pozostały tabor zaczynając od mniejszych miast Skanii. W wypadku Landskrony wszystkie trolejbusy (i tylko trolejbusy) mają już po nowemu.
Author: Cyklisten
edytor
Comments: 3

10 september 2016 - Landskrona, Skeppsbron.
Author: Kamil Korczak

20 october 2017 - Landskrona, Eriksgatan. Dość dziwnie działa w trolejbusach zapowiadanie przystanków. Prawidłowo zapowiada może trzy przystankach na całej trasie, na pozostałych nic nie mówi, mimo, że tablica wewnętrzna pokazuje prawidłowe nazwy.
Author: Gumiś
edytor
Comments: 1

20 october 2017 - Landskrona, Storgatan. Co mnie zszokowało, to fakt, że trolejbusy w Landskronie mają dzwonki takie jak tramwaje! Gdy jakiś samochód zatrzymał się pod siecią i blokował przejazd, kierowca trolejbusu nie trąbił, tylko dzwonił dzwonkiem identycznym jak w tramwajach.
Author: Gumiś
edytor
Comments: 2

20 october 2017 - Landskrona, Storgatan. Ten trolejbus najbardziej przypadł mi do gustu w Landskronie. Ogólnie jestem zwolennikiem agregatów diesla zamiast baterii trakcyjnych. Tutaj do pełni szczęścia brakuje jeszcze tylko automatycznych pantografów. Niestety, możliwości napędu Skody nigdy nie zostaną tutaj w pełni wykorzystane. Do takiej spacerowej jazdy wystarczyłyby tyskie stycznikowe Solarisy ;)
Author: Gumiś
edytor
20 october 2017 - Landskrona, Storgatan. Wysięgniki równo jak w wojsku. Sieć jest bardzo zadbana, zauważyłem tylko jedną połamaną prowadnicę na pętli, a tak to wszystko dobrze wygląda. Estetycznie i nie szpeci.
Author: Gumiś
edytor
5 july 2018 - Landskrona, Skeppsbron (Centrum)
Author: Lada 2101

Solaris Trollino 12 #6994

28 september 2013 - Landskrona. Panel sterowania nowego trolejbusu "slide-in". Standardowy pulpit i bileterka Cubic-a.
Author: Cyklisten
edytor
28 september 2013 - Landskrona, Skeppsbron. Najnowszy nabytek (piąte Trollino) pozuje do zdjęcia wraz z duńskim zabytkiem, pożyczonym z okazji obchodów 10-lecia trolejbusów w mieście. Niestety, tym razem nie pojawił się sztokholmski F3, ponieważ miał pecha i parę miesięcy temu trafił mu się pożar.
Author: Cyklisten
edytor
Comments: 7

28 september 2013 - Landskrona, stationen. Przypadkiem załapałem się na jazdę próbną nowym trolejbusem. Byłem przekonany, że będzie jechał liniowo, okazało się, że była to zamknięta "impreza" dla przyjezdnych z południa. Tutaj wóz opuszcza stację z Niemcami na pokładzie, nie wiadomo, dokąd podąża - jest to pierwszy pojazd w mieście, wyposażony w akumulatory umożliwiające jazdę liniową z pasażerami. Czyli to już trzeci typ Trollino w Landskronie.
Author: Cyklisten
edytor
Comments: 4

1 july 2016 - Landskrona. Wnętrze Solarisa Trollino 12 nr 6994. Znajdziemy tu 30 miejsc siedzących i 28 stojących.
Author: Misiek194
edytor
Comments: 1

1 july 2016 - Landskrona - Skeppsbron. Wóz 6994 jest pomalowany dość nietypowo, a to dlatego, że bierze udział w programie badawczym o nazwie "SlideIn" dotyczącym wykorzystania trolejbusów na odcinkach bez sieci trakcyjnej. Nazwa programu nawiązuje do słów "plug in" oznaczających stacjonarną metodę ładowania baterii trakcyjnych z gniazdka. "SlideIn" ma natomiast oznaczać ładowanie baterii metodą dynamiczną, a więc w czasie jazdy trolejbusu pod siecią, dzięki czemu eliminować można przestoje pojazdu na ładowanie akumulatorów.
Author: Misiek194
edytor
Comments: 5

1 july 2016 - Landskrona, Eriksgatan. No i wreszcie przedstawiam "Elvisa", czyli wóz nr 6994 - najmłodsze dziecko w rodzinie. Urodzone w 2013 roku, na raty - trochę w Bolechowie (Solaris), trochę w Pilznie (Skoda). Trolejbus wyposażony jest w silnik o mocy 160kW, a ponadto w zestaw baterii o pojemności 120Ah, co umożliwia mu poruszanie się z prędkością do 50km/h bez zasilania z sieci na dystansie ok. 20 km. Wóz ma dość nietypowe malowanie, co związane jest z realizacją projektu "Slide In", o którym napiszę nieco później.
Author: Misiek194
edytor
Comments: 2

1 july 2016 - Landskrona, Hälsingborgsvägen. W ramach projektu badawczego "SlideIn" trolejbus 6994 (Elvis) wykonuje w sumie 17 kursów dziennie na autobusowych liniach nr 4 i 5 pokonując znaczną część trasy na zasilaniu bateryjnym (około 70% trasy). Linia 4 funkcjonuje na trasie Stationen - Borstahusen, natomiast linia 5 Borstahusen - Skeppsbron. Ładowanie baterii odbywa się natomiast w czasie obsługi trolejbusowej linii 3, która w całości jest zadrutowana. Krótko mówiąc - trolejbus obsługuje naprzemiennie kursy linii 3 oraz 4+5. Prowadzone testy mają finalnie doprowadzić do zakupu kolejnych trolejbusów z napędem bateryjnym i zastąpienia nimi eksploatowanych obecnie autobusów gazowych. Na zdjęciu Elvis obsługuje linię 4 poruszając się z wykorzystaniem napędu autonomicznego. Gdy dojedzie pod sieć, dzięki specjalnym daszkom pod przewodami jezdnymi bezproblemowo podłączy się pod zasilanie z trakcji napowietrznej.
Author: Misiek194
edytor
1 july 2016 - Landskrona, Storgatan. Najmłodszy tutejszy trolejbus i miejmy nadzieję, że nie ostatni. Wydaje się, że tutejsza sieć będzie w najbliższych latach rozwijana, choć raczej w dużym stopniu z wykorzystaniem możliwości jazdy na bateriach trakcyjnych.
Author: Misiek194
edytor
5 july 2018 - Landskrona, railway station. Trolleybus 6994 is also able to ride on non-trolleybus lines, like on line 4 to Borstahusen.
Author: Lada 2101