Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Olsztynie S.A./

Autosan H10-10 #NO 05548

28 january 2008 - Olsztyn, ul. Krasickiego. I kolejny którego w bazie nie było :/. Dane o rejstracji i zakupie strzelałam. Kurs Olsztyn -> Janowo przez Butryny i Nidzicę.
Author: Karolina Rosińska

Comments: 10

23 august 2010 - Olsztyn, plac Konstytucji 3 Maja.
Author: jacekso
newseredytor
Comments: 1

16 july 2012 - Okolice Nataci Wielkiej. Generalnie wybrałem się znowu do powiatu nidzickiego. Ogólnie mówiąc rejony są przegenialne jeżeli chodzi o krajobrazy. Autobusy też - w Nidzicy na lokalnych w sumie tylko Autosany H9 i H10 można spotkać.

Kurs Janowo - Olsztyn przez Nidzicę, Napiwodę, Zgniłochę, Butryny

Author: Pan M
driver

Autosan H10-10 #NO 22063

26 may 2007 - Olsztyn, al. Niepodległości x ul. F. Szrajbera x ul. M. Mochnackiego x ul. A. Śliwy. Nie mam pewności czy ten autobus nie kryje się pod którąś z dwóch metryczek olsztyńskich "dziesiątek" z wprowadzonymi starymi blachami.
Author: Michał Missima

19 august 2008 - Siedliska, DW655. Autosan i bocian, oto Polska właśnie ;)
Author: geosunday
edytor
Comments: 4

20 june 2009 - DK16 pomiędzy Barczewem, a wsią Łęgajny.
Author: Pan M
driver
3 october 2010 - Suwałk, D.A. Dziesiątka przed kursem do Olsztyna.
Author: Warej
edytorhalfdriver
Comments: 5

2 july 2011 - Bałdy. Kiedy wspominałem o gorszych przypadkach w oznakowaniu liniowym pojazdów, to miałem na myśli olsztyńskiego PKS-a. Myślałem z początku, że wynajęty, a okazało się, że to ten darmowy. ;)
Author: Pan M
driver
16 july 2012 - DK53 koło Klewek. Na moje 800. zdjęcie na TWB wrzucam hadziesionę z PKS Olsztyn. ;> Przy okazji uświadomiłem sobie, że już z 5 lat mam konto na TWB. :D

Kurs Olsztyn - Szczytno przez Tylkowo, Pasym, Grom

Author: Pan M
driver
Comments: 15

Autosan H10-10 #NO 22159

12 august 2004 - Suwałki, dworzec PKS. Autobus tylko co przyjechał z Olsztyna.
Author: przejk

13 january 2010 - Pisz. D.A. Autosan za chwilę podstwi się na przystanek, by zabrać pasażerów do Olsztyna. Kurs Pisz-Olsztyn przez Orzysz, Mikołajki, Mrągowo.
Author: Piotr_B
Profesional
Comments: 2

5 may 2011 - Olsztyn Hubertów, ul. Lubelska. Autobus wyrusza do Ostrołęki. Kierowca mrugnął nam długimi światłami.
Author: Rafał Zadrożny
edytordriver
31 october 2011 - Myszyniec, ul. H. Sienkiewicza.
Myszyniec to małe miasteczko, uznawane za stolicę Kurpi, położone nad rzeką Rozogą. Przez miejscowość przebiega droga krajowa nr 53 łącząca Olsztyn z Ostrołęką - ruch na niej jest dosyć wzmożony. To również powoduje, że to miasto jest przystankiem dla różnej maści PKS-ów.
Myszyniec jest pro rowerowy - w zasadzie to charakterystyczna cecha dla miejscowości położonych na Kurpiach - rowerzyści z różnych przedziałów wiekowych, wolno toczących się na głównej ulicy, nie bacząc na przepisy ruchu drogowego. :)
W tle za mgłą widać Kolegiatę Trójcy Przenajświętszej, wybudowaną w latach 1909-1922.

Author: Pan M
driver
Comments: 4

7 june 2013 - Skrzyżowanie koło wsi Stary Olsztyn. Autobus na kursie widmo z Purdy do Olsztyna (wg rozkładów), tak na serio wystartował w Olsztynie i robi kółko po wiochach. Tutaj wraca już z wjazdu kieszeniowego do wsi Trękus.
Dlaczego kurs widmo? Bo tak naprawdę to tutaj w tym rejonie dopiero w tą środę zobaczyłem autobus PKS-u. Kurs niby jeździ od początku tego roku szkolnego, a autobusów w rejonie Starego Olsztyna nie widziałem. O wiele ciekawsza sprawa jest z kursem z Olsztyna do Purdy o 13:30 przez właśnie Stary Olsztyn. Rozkłady (nawet na samym dworcu!) zawierają ten kurs. I co? I mam wrażenie, że jeszcze nigdy nie został zrealizowany. A jak PKS nie ma zamiaru go realizować to niech chociaż informacje zaktualizuje. ;)

Author: Pan M
driver
Comments: 3

27 july 2013 - Kuków Folwark. Kurs Suwałki - Olsztyn (14:00 bP [UP] przez Olecko, Giżycko, Mrągowo.
Aktualnie w tym miejscu autobusy kursują tylko w dni nauki szkolnej. Tymczasem w tym roku jeżdżą tędy autobusy pospieszne. Przebudowa DW z Suwałk do Bakałarzewa (plus ruch wahadłowy) sprawia, że niektórzy kierowcy na kursach pospiesznych jadą alternatywną trasą przez Starą Chmielówkę. 1,5 km więcej nie stanowi praktycznie różnicy, natomiast dojazd jest znacznie szybszy. Zaś ja mogę w swojej wsi sfotografować autobus pospieszny, w dodatku niespotykanego tu na codzień przewoźnika :)

Author: Jarkie
newser

Autosan H10-10 #NO 39407

13 june 2008 - Suwałki, ul. Przytorowa.
Author: przejk

18 april 2009 - DK 53 pomiędzy Klewkami a Szczęsnem. Autosan relacji Szczytno - Olsztyn D.A.
Author: forestus

Comments: 9

12 september 2011 - DW 655, Kąp. Kurs Suwałki - Olsztyn (14:00 UP) przez Olecko, Giżycko, Mrągowo.
Author: Jarkie
newser
7 july 2012 - Bałdy, gm. Purda. Warmia i Mazury też miały swój autobusowy off-road! Co prawda ograniczał się tylko na zawróceniu na polu, ale zawsze coś. Oczywiście spieprzyłem dobrze zapowiadające się zdjęcie i wyszło jak wyszło.
Przewozy darmowe na trasie Olsztyn - Bałdy organizowane na czas odbywającego się w Bałdach Kiermasu Warmińskiego - już piątego zresztą. Żeby krótko ująć na czym polega ten Kiermas Warmiński: na Trakcie Biskupim w Bałdach, gdzie każdy Biskup Warmiński ma swoją "tablicę biograficzną" rokrocznie stawia się dedykowany danemu biskupowi głaz, fundowany przez samorządy, firmy lub osoby prywatne. Dalsza część imprezy to po prostu zwykły festyn ze straganami i piwskiem. ;)
W tym roku linię obsługiwały dwa pekaesy: PKS Warmia wysłała Mercedesa O350-15RHD, a PKS Olsztyn... widoczny sprzęt na zdjęciu i Lidera. MPK Olsztyn w tym roku już nie jeździło. Żałowałem, że PKS nie pokusił się o puszczenie peerci, ale ten sprzęt też dawał radę. ;)

Author: Pan M
driver
Comments: 4

Autosan H10-10 #OLM 6903

24 may 2009 - Olecko, D.A. Dwa autosany na dworcu w Olecku. Kurs Olsztyn - Suwałki
Author: Piotr_B
Profesional
Comments: 3

13 september 2009 - Naglady, gm. Gietrzwałd. Powiedzmy, że to ten Autosan, bo z oryginału nie dało się dokładnie odczytać nr rejestracyjnego, a cyferki kształtem były podobne do tego, co jest w bazie.
Author: Pan M
driver
27 august 2010 - Olsztyn, ul. Lubelska. Oprócz plenerowych zdjęć mam także do pokazania takie [przy]dworcowe. :P
Author: Pan M
driver
Comments: 1

Autosan H10-10 #ONG 6830

18 june 2004 - Nidzica, dworzec PKS.
Author: jacekso
newseredytor
31 october 2004 - Olsztyn , Dworzec PKS.
Author: Rafał Mikołajski

8 july 2012 - Nidzica, ul. Dworcowa. Niedziela w Nidzicy nawet przy odbywającym się Lato z Radiem dla pekaesów lokalnych oznacza oczekiwanie do poniedziałku, by obsłużyć w sezonie kursy do Olsztyna, Janowa i Nataci Małej, bo tylko do tych miejscowości ogranicza się komunikacja lokalna w wakacje w powiecie nidzickim.
Niby w Nidzicy znajduje się tzw. "Zajezdnia Pomocnicza PKS Olsztyn" (na mapach Google nawet jest zaznaczona). Po jej poszukiwaniach stwierdziłem, że chyba jej nie ma lub jej zasięg ogranicza się do tego placu + noclegi. ;)

Author: Pan M
driver
Comments: 2

25 june 2014 - Okolice Olsztynka. Autosan na kursie z Janowca Kościelnego do Olsztyna przez Nidzicę, Olsztynek; porusza się po starej "siódemce", która obecnie jest wręcz wymarła.
Author: Pan M
driver
12 january 2015 - Olsztyn Hubertów, ul. Towarowa, zajezdnia PKS. Prawdopodobnie wycofany, podobnie jak Neoplan N316 (NO 7443J).
Author: Rafał Zadrożny
edytordriver