Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:

ABP Bus & Coach sp. z o.o. sp. k./

Iveco Daily 70C17 / SKD Stratos LF38 #690

27 may 2016 - Olsztyn, teren zajezdni MPK Olsztyn.
Po testach w Gdańsku, Stratos trafił do Olsztyna. Po testach w Gdańsku pozostała "pamiątka" w postaci niepachnących zapachów JAWI.

Author: Karol Woźniak
edytor
1 april 2016 - Gorzów Wielkopolski - Wieprzyce, ul. Warzywna. Pojechałem sobie do Gorzowa złapać jedyną jeżdżącą "stopiątkę" i przy okazji zapolowałem też na testera.
Po zjeździe z linii 118 i krótkim postoju w zajezdni Stratos podstawia się na pętlę Wieprzyce by wykonać kurs linii 106 z godziny 12:00.

Author: jacekso
newseredytor
Comments: 10

1 april 2016 - Gorzów Wielkopolski - Wieprzyce, ul. Kostrzyńska.
Author: jacekso
newseredytor
1 april 2016 - Karnin, ul. Kąpieliskowa
Przez tydzień w Gorzowie Wielkopolskim przebywać będzie to testowe Iveco. W dni robocze obsługuje specjalną brygadę (głównie wioski w gminie Bogdaniec), w weekend linię 122.

Linia 118: Zakład Energetyczny -> Deszczno, wariant przez Zalew Karnin

Author: Michał Gubski

Comments: 6

1 april 2016 - Deszczno, ul. Lubuska
MZK Sp. z o.o. rozważa zakup pięciu takich minibusów, z przeznaczeniem do obsługi linii podmiejskich oraz miejskich, na których potoki pasażerskie są małe.

Linia 118: Zakład Energetyczny -> Deszczno, wariant przez Zalew Karnin

Author: Michał Gubski

8 may 2016 - Grudziądz, ul. 18 Pułku Ułanów Pomorskich. Przybyły w piątek Stratos będzie obsługiwał linie 8,9, 11 i 13.
Author: Zachar

Comments: 6

14 may 2016 - Gdańsk, pętla Wrzeszcz PKP.
W sobotę rozpoczęły się testy widocznego na zdjęciu autobusu, zapewne ma to związek z tym, że nikt nie stanął do przetargu na dostawę tego typu pojazdów dla ZKM Gdańsk.

Author: Karol Woźniak
edytor
Comments: 10

21 may 2016 - Olsztyn os. Kościuszki, al. marsz. J. Piłsudskiego. Wczoraj popołudniu Stratos pojawił się w Olsztynie. Testowany będzie na linii 105. Całkiem sympatyczny i mocny sprzęt, denerwuje jedynie powolne otwieranie i zamykanie drzwi.
Author: Rafał Zadrożny
edytordriver
Comments: 4

13 july 2016 - 11:29; Białogard, ul. Świdwińska.
Miejscowy miejski przewoźnik ma w planach zakupy kilku takich pojazdów. W związku z tym od 12 do 19 lipca po ulicach miasta jeździ testowy Iveco Stratos.

Author: Michał K.
edytor
Comments: 1

12 october 2016 - Kielce, Tragi Kielce.
Author: Sammy

12 october 2016 - Kielce, Targi Kielce. Nawet stratos jest coraz brzydszy, iveco nie idźcie tą drogą.
Author: Sammy

Comments: 3

1 april 2017 - Łódź, ul. Popiełuszki. W dniach 1-5 kwietnia br. miały miejsce testy minibusa SKD Stratos LF38. To już kolejne testy pojazdu mniejszego typu, które mają za zadanie wybadać rynek pod kątem wyboru następcy dla wysłużonych już Jelczy Vero. MPK-Łódź planuje bowiem rozpisanie przetargu na zakup 24 sztuk autobusów mini.
Author: qubbus

Comments: 6

7 july 2017 - Mikołów - Paniowy, ul. Mokierska.
Author: jacekso
newseredytor
7 july 2017 - Mikołów - Bujaków, ul. Korfantego.
Author: jacekso
newseredytor
20 august 2017 - Koszalin, ulica Krakusa i Wandy.
W związku z remontem ulicy Połczyńskiej i koniecznością zapewnienia komunikacji dla osiedla przy ulicy Żytniej, koszaliński operator wydzierżawił niskowejściowego Iveco. W dni powszednie do spotkania na dojazdowej "ósemce" (Żytnia - Łubinów), w weekendy na linii nr 19. Od września linia dojazdowa zmieni swoją trasę i zapewni skomunikowanie z połączeniem numer 9 (na pętli Sarzyńska) od poniedziałku do piątku z większą częstotliwością. Natomiast w soboty i niedziele "dziewiątka" dotrze do Żytniej przez remontowaną Pszeniczną i ulicę Działkowców zapewniając bezpośredni dojazd do osiedla, bez przesiadek. Jeszcze tak ciekawie w komunikacji nie było ;)

Author: piotr_kosz

Comments: 8

5 september 2017 - 11:08; Koszalin, ul. Pszeniczna.
W związku z kolejnym etapem remontu ulicy Połczyńskiej zapewniono mieszkańcom ulicy Żytniej dość ciekawe połączenie tymczasową linią nr 9D. Zwłaszcza ciekawe pod względem fotograficznym, szczególnie po deszczu, gdy zrobi się błoto. Jeszcze niedawno nie było tu drogi, a szczere pole na które przychodziłem z psem. Nigdy by mi się nie przyśniło, że kiedyś sfotografuję tu autobus.

Author: Michał K.
edytor
9 september 2017 - 9:57; Koszalin, ul. Pszeniczna.
W weekendy linia 9D nie kursuje. Zastępuje ją dziewiątka na wydłużonym wariancie do Żytniej. W związku z tym, spodziewałem się tutaj pełnometrażowego autobusu, ale niestety...

Author: Michał K.
edytor
Comments: 6

24 september 2017 - Koszalin, ulica Pszeniczna.
Typowa historia prosto z polskich dziejów urbanistyki:
- ktoś kupił rolniczą działkę za grosze na przedmieściach, która nie jest objęta planem zagospodarowania przestrzennego,
- wybudował konkurencyjnie cenowo mieszkania względem pozostałych nieruchomości w mieście,
- "przypadkowo" zapomniał o infrastrukturze, do zabudowań prowadzi wąska droga z płyt,
- radość mieszkańców z taniego mieszkania powoli przeradza się w zmęczenie w codziennych dojazdach i braku udogodnień na innych osiedlach (tereny zielone, place zabaw, itp.),
- zaczynają się pytania - "za co płacimy podatki?".
Kulminacja złości nastąpiła w trakcie remontu (i zamknięcia dla ruchu) ulicy Połczyńskiej. Doszło do protestu mieszkańców (w jeden sierpniowy weekend) i godzinnego zatrzymania ruchu na rondzie łączącym ulice: Słowiańską, Połczyńską i Dobrzyckiego. Ciekawe jaki będzie finał tej sprawy, ale jak to mówił klasyk - wiedziały gały, co brały.

Author: piotr_kosz

Comments: 2

24 september 2017 - Koszalin, ulica Działkowa.
Weekendowe (w dniach 6-7.10) deszcze poważnie uszkodziły ulice: Działkową, Pszeniczną i Żytnią. Z tego powodu czas przejazdu linii wzrósł z 9 do nawet 25 minut (przy 2,7 kilometra przebiegu w jedną stronę).

Author: piotr_kosz

12 december 2017 - 13:03; Koszalin, ul. Sarzyńska.
W dni powszednie, o pełnych godzinach spotyka się tu Kapena z autobusami linii nr 9 i zabiera pasażerów na ulicę Żytnią.

Author: Michał K.
edytor
Comments: 3

13 july 2018 - Ustka, ulica Bohaterów Westerplatte. 4 grudnia ZIM Ustka ogłosił kolejny, trzeci już w tym roku przetarg na realizację bezpłatnych przewozów dla mieszkańców Ustki i turystów uiszczających opłatę uzdrowiskową w przejazdach po mieście. Okres realizacji zacznie się 2 stycznia, a zakończy 16 czerwca 2019 r., co przekłada się na świadczenie usług przez 139 dni i jest to najdłuższy dopuszczalny okres realizacji. Do 12 grudnia przewoźnicy mogli składać swoje oferty i jak się okazało po raz kolejny swoją propozycję jako jedyny złożył PKS Słupsk z ceną 436 272 tysięcy złotych, który ma jak w banku nową umowę.

Jeśli chodzi o przebieg linii "1" oraz "2", to nie ma żadnych poważnych korekt, jedyne zmiany, to nowe przystanki lub przesunięcia w ich lokalizacjach. Na jedynce wciąż zostanie minibus, a na dwójce autobus o pojemności co najmniej 65 pasażerów. Komunikacja miejska w dalszym ciągu będzie funkcjonowała od poniedziałku do soboty, z wyłączeniem niedziel.

Author: Patryk
edytor
Comments: 1

13 july 2018 - Ustka, plac Dąbrowskiego. Jedynkę z kolei obsługuje wypożyczone do tego celu Iveco. Trasa linii to: Kolorowa, Darłowska, port (strona zachodnia), pętla Portowa, Piłsudskiego, Kopernika, plac Dąbrowskiego, Chopina, Piłsudskiego, pętla Portowa, port (strona zachodnia), Darłowska i pętla Kolorowa. Kursy odbywają się w każdy dzień tygodnia co godzinę od 6:10 do 19:40. Wydaje się, że póki co właśnie "1" ma największe zainteresowanie. Pozdrowienia dla kierowcy, z którym uciąłem sobie przemiłą pogawędkę. Pani zaś skutecznie dopytywała mnie, z jakiej jestem gazety. Warto dodać, że po każdym kursie podłoga busika jest sprzątana (takie wymogi!).
Linia "1" -> Ustka, Kolorowa (11:10) - park Chopina (11:33).

Author: Patryk
edytor
21 july 2018 - Ustka, ul. Darłowska.
Author: jacekso
newseredytor
21 july 2018 - Ustka, ul. Bohaterów Westerplatte.
Author: jacekso
newseredytor
21 july 2018 - Ustka, ul. Portowa -> Marynarki Polskiej.
Author: jacekso
newseredytor
30 august 2018 - Ustka, ul. Bohaterów Westerplatte. Okres pilotażowy funkcjonowania usteckiej komunikacji powoli zbliża się do końca. Ze wstępnych informacji wynika, że okres testowy wypadł pomyślnie – w pierwszym miesiącu funkcjonowania z komunikacji skorzystało ok. 20 tys. pasażerów. Wiadomo już jednak, że miejskie autobusy będą kursować dłużej – 7 września ogłoszono bowiem nowy przetarg na dalsze świadczenie usług przewozowych, wstępnie do 31 grudnia 2018 r. Ta druga część okresu pilotażowego, zapewne będzie wiążąca dla docelowego kształtu sieci komunikacyjnej.
1: Kolorowa - działki -> Park Chopina

Author: Tomek1