Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Mińsku Mazowieckim S.A./

Ikarus 260.04 #70637

19 august 1993 - Mińsk Mazowiecki - teren zajezdni PKS. W tym kasowanym ikarusie zainteresowały Marcina charakterystyczne żółte drzwi, którymi w ostatnim okresie eksploatacji zastąpiono spróchniały oryginał. Po długim męczeniu kierownictwo zajezdni niechętnie przyznało, że w tajnym, zamkniętym garażu stoi ikarus - dawca o przedziwnej historii. Otóż dwa lata wcześniej policja wezwała holownik PKS do usunięcia zepsutego, porzuconego autobusu, który przyjechał zza wschodniej granicy. Ponieważ nikt nie chciał zgłosić się po odbiór zguby, nie za bardzo wiadomo było co zrobić. I tak pojazd stopniowo po cichu z czasem skanibalizowano. To były czasy: znaleźć na szosie bezpańskiego ikarusa! Fot. Marcin Żabicki
Author: zadzior

Comments: 3

Ikarus 260.04 #70641

19 august 1993 - Mińsk Mazowiecki - plac dworcowy. W wielu pekaesach Mazowsza spotkać można było poemzetkowskie ikarusy. Często były to mało używane lub wręcz wcale nieeksploatowane w Warszawie pojazdy. Dlaczego tak się działo. To był pewien długotrwały proces, którego genezą była chęć pozbycia się awaryjnych Jelczy PR110U. Nie bardzo można było je szybko skasować, bo egzemplarze z lat osiemdziesiątych miały już wprowadzone zmiany konstrukcyjno-produkcyjne przedłużające żywotność. No ale można było wesprzeć (odpłatnie) inną gałąź transportową czyli sieć PKS. Jak skończyły się berliety padło na krótkie ikarusy. O przydziałach autobusów miejskich w socjalistycznym PRL decydował pewien ministerialny urzędnik. Warszawa miała tu spore przebicie (ilościowe), ale nie na tyle duże, aby zmonopolizować dostawy przegubowców kosztem innych miast. Szczególnie, że w połowie lat 80. na wysokich szczeblach podjęto decyzję o kierowaniu przegubowych ikarusów nawet do stosunkowo małych ośrodków o ile posiadały zakłady przemysłowe. A polityka szefostwa MZK związana m.in. z trudną sytuacją na rynku pracy i narastającym brakiem kierowców szła w kierunku dominacji wozów przegubowych w ruchu. Stąd nadpodaż solówek i niedobór przegubowców. Pewnie mało już kto pamięta, że w roku 1990 na Woronicza i w Piasecznie plan na solówki ograniczono w zasadzie do 0. No i dlatego było pełno ich gdzie indziej. Fot. Marcin Żabicki
Author: zadzior

Comments: 5

Ikarus 260.04 #70659

26 september 1995 - Mińsk Mazowiecki, plac postojowy koło dworca. Dawny #283 trafił do Mińska jeszcze z trójką drzwi. Późniejsze transfery do tego PKS-u wiązały się już z uszczupleniem o środkowe drzwi.
Author: straszny
newserlimiteredytordriver
Comments: 5

Ikarus 260.04 #80164

26 september 1995 - Mińsk Mazowiecki, ul. Kazikowskiego. Dawny warszawski #1063 rusza w popołudniowy kurs do Dębowców.
Author: straszny
newserlimiteredytordriver
Comments: 4

Ikarus 260.04 #80167

26 september 1995 - Mińsk Mazowiecki, ul. Warszawska. Dawny #1062 pędzi z zajezdni na dworzec. Na przełomie 1987/88 z MZK Warszawa trafiło tutaj 16 krótkich ikarusów, z czego 10 przed sprzedażą przebudowano na wersję dwudrzwiową z układem siedzeń jak w L11/2.
Author: straszny
newserlimiteredytordriver
Comments: 1

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online: