Not logged in | Log in | Sign Up
Manufacturer Name: | Jelcz |
Chassis: | Ikarus 260 |
Body: | Jelcz L11/M11 |
Engine: | Rába D2156HM6U 141kW/192HP 10350cm3 |
Gearbox: | Csepel ASH-75-2 |
Design of doors: | 2-2-2 |
Czyli pewnie znowu wlasciciel terenu przy petli Staszica zarzadal sobie oplat, na co MZK raczej sie nie zgodzilo Mysle, ze wyjdzie to tylko z korzyscia dla pasazerow. Swoja droga, wydluzenie 14 rozumiem, ale 23 spokojnie moglo by zatoczyc kolko (bez postoju) przez Staszica i zamiast na Orle skrecac na Cieplicka w kierunku centrum JG.
Po co niby "23" ma zataczać jakieś kółka. Frekwencja na Staszica i Pułaskiego jest mała. Uważam, że to rozwiązanie jest logiczne. Już dawno nie było żadnego uzasadnienia, aby na Staszica zawacały autobusy. Ja w ogóle zastanowiłbym się czy w ogóle z tego odcinka nie wycofać komunikacji zbiorowej. Ale rozumiem działania MZK. Komunikacja miejska powinna godzić interesy jak najszerszej grupy pasażerów. Dlatego puszczenie 14 przez Staszica, Pułaskiego to ukłon w stronę tej grupy pasażerów, którzy jednak wsiadali i na pętli i na Pułaskiego. Konsekwencją tego zabiegu jest jednak to, że na głównym przystanku w centrum uzdrowiska ( Cervi) ubyło nam jednej linii autobusowej. Nie wiem co na to mieszkańcy. Żeby nie było znowu afery.
to jest skoda MTS 24
@ad: Zmiany raczej nie są spowodowane opłatami, ponieważ pętla pozostanie jako normalny przystanek przejazdowy, no i nadal będzie tam zawracała "18" na jednym kursie z Zachełmia. Dodam jeszcze, że ranny kurs "14" z ul. Kiepury na Os. Orle będzie nadal jechał starą trasą, czyli obok Kościoła.
Nie wiem jak było na początku października, ale teraz ta poranna 18 czyli 14/2 jedzie do przystanku Pułaskiego (to też ma na wyświetlaczu) i tam zmienia się w 14 i jedzie na orle. Z orlego normalnie kursuje jako 14.
Tak sobie przeglądałem stare fotki na dysku i znalazłem podobną z 11 września 2009 To samo miejsce, ten sam wóz i podobny kadr
A i linia bliska, bo 14.