Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Mercedes-Benz O309D #TKI 5F63
546369 Mercedes-Benz O309D #TKI 5F63
Built: 1979     Scrapped: 2009
Manufacturer Name: Mercedes-Benz
Chassis:Mercedes-Benz T2 Mk I
Body: Mercedes-Benz T2 Mk I
Unknown Owner - Kielce
Author: empi pllimiteredytordriverRSS (0)Uploaded: 2012-04-15 10:25:47
Place: Kielce / Świętokrzyskie    Route: Kielce - Brynica
Width: 900, Height: 600File size: 166.73kB
22 february 2008 - Kielce, ul. Żelazna. Może ktoś uzupełni właściciela - bus ruszył z dworca o równej 12:00.
W porównaniu do busiarzy mazowieckich, okupujących głównie relacje międzymiastowe komfortowymi mikrobusami chętnie zamienianymi w razie potrzeb na pełnowymiarowe autobusy, okołokieleccy prywaciarze reprezentują niezbyt zadowalający poziom pod każdym względem. Oczywiście przy tak dużej ilości przewoźników krzywdzące mogą być uogólnienia, niemniej jednak obraz komunikacji podmiejskiej nie jest zbyt atrakcyjny. Busy są w większości stare, zatłoczone (co kilka tygodni w regionalnych gazetach ukazują się doniesienia o kolejnym zatrzymanym przez policję busie, w którym podróżowało dwukrotnie więcej pasażerów niż wskazywała ilość miejsc), zaniedbane, brak informacji o ich właścicielach, rozkłady jazdy są trudno dostępne, punktualność niedostateczna, kierowcy niekulturalni, a jakiekolwiek skargi czy wnioski od pasażerów nawet nie mają dokąd trafić. Najgorsze, że podstawowa zaleta, na której karierę zbiły firmy mikrobusowe - niska cena przejazdu, również odchodzi w niepamięć. Po eliminacji z rynku PKS-ów następuje gwałtowny wzrost cen na określonej relacji. O ile prywatni busiarze na Mazowszu, a nawet i w dużej części na Lubelszczyźnie chcą się rozwijać i za parę lat będą porządnymi, cenionymi na rynku graczami, o tyle duża część kieleckich prywaciarzy jest nastawiona na utrzymanie statusu quo. W takiej sytuacji niezbędne są działania odgórne samorządów, na które w najbliższym czasie się nie zanosi. Wolna amerykanka nie zawsze wychodzi z korzyścią dla klienta.

Powyższy tekst jest luźną refleksją i nie dotyczy busa na zdjęciu. Nie jestem przeciwny prywatnym przewoźnikom, którzy nie mają środków do zakupu nowszych autobusów - o stary tabor też można zadbać (ten Mercedes wygląda właśnie na zadbanego), a szacunek do klientów jest od taboru niezależny.
pl gt

Comments

Send Your CommentUser functions
Your name:

Your message:

By sending this form you are accepting rules of this page
Share It: BloggerFacebook

Related Content

                                                         
Load the map!
Previous of this type | Previous Photo | Main Page | Next Photo | Next of this type
Link us
Forum style: [URL=http://phototrans.eu/14,546369,0,Mercedes_Benz_O309D_TKI_5F63.html][img]http://phototrans.eu/images/photos/original/105/546369.jpg[/img][/URL]
HTML: <a href="http://phototrans.eu/14,546369,0,Mercedes_Benz_O309D_TKI_5F63.html"><img border=1 src="http://phototrans.eu/images/photos/original/105/546369.jpg" alt="Taken from transport.wroc.biz"></a>