Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:

Solaris Urbino 12 #3045

Details

NameSolaris Urbino 12
(Solaris) Solaris Urbino 12/Solaris Urbino III
VINSUU241161BB009629
Build Number
Built2011
Scrapped
Owners
2011SPPK Police
Registration Numbers
Year Of Get Year Of Remove Registration Plate
2011ZPL 28045
Vehicle Numbers
Year Of Get Year Of Remove Vehicle Number
20113045 / SPPK Police

Photos

27 may 2011 - Trzeszczyn. Żeby nie było, że same portrety dodaję, to coś z pleneru.
Author: Luke
edytorProfesional
Comments: 2

26 july 2011 - Szczecin, pętla Głębokie. 12 historii Urbino 12. Solaris na żółto-zielono przy lesie. W tym przypadku historia jest prosta i krótka. Pierwsze Urbino 12 w SPPK Police pojawiły się w 2011 roku. Dostarczono wtedy 8 sztuk Urbino 12 III generacji, w pełni klimatyzowanych.

Linia nr 103: Szczecin Głębokie -> Police Zakłady Chemiczne.

Author: Niskopodłogowiec
newseredytor
4 february 2012 - Police, ulica Piłsudskiego. W związku z rekordowo niskimi temperaturami powietrza, na kilku najważniejszych przystankach autobusowych w Policach ustawiono koksowniki.
Author: Luke
edytorProfesional
Comments: 7

7 july 2012 - Police, ulica Jasienicka. W tym roku w Policach pojawiło się kilka istotnych remontów infrastruktury drogowej, które dotyczyły po części komunikacji miejskiej. W centrum miasta przebudowano fragment ulicy Grzybowej, po której kursują linie 103, 109, 110, 111, LS, LD oraz 524 i 526. Remont tej uliczki trwał około 4 miesięcy. Wykonano także remonty zatoczek przystankowych "Police PCK" oraz "Police Szpital" (zatoczka na przeciwko przychodni). Latem rozpoczął się też remont nawierzchni trasy Police - Trzebież (widoczny na zdjęciu), który w sumie ciągnie się do dziś. Jednym z istotnych elementów tego remontu jest budowa ronda, będąca częścią przebudowy dojazdu do portu. Mówi się o uruchomieniu przeprawy promowej przez Odrę Police - Święta w perspektywie 2 lat. Byłby to znaczący skrót dla osób dojeżdżających z Polic w kierunku Goleniowa lub miejscowości nadmorskich. Trzymam kciuki za powodzenie tej inwestycji.
Author: Luke
edytorProfesional
Comments: 1

10 november 2012 - Szczecin, ulica Przęsocińska. Fragmenty żółtej okleiny na przedniej szybie są cechą charakterystyczną tego pojazdu.
Author: Luke
edytorProfesional
Comments: 1

13 january 2013 - Pilchowo, ulica Szczecińska. Generalnie lubię śnieżną zimę z uwagi na chociażby takie obrazki jak na zdjęciu. Jednak jak pomyślę sobie, jak uciążliwa stałaby się moja praca w niektóre dni tygodnia... nie, zdecydowanie wolę, żeby nie było śniegu i panowały temperatury na plusie.
Author: Luke
edytorProfesional
Comments: 4

20 april 2013 - Police, pętla Police Rynek. Tutaj miała miejsce kolejna ciekawa przebudowa - modernizacja placu Chrobrego (za plecami fotografa). Budowa fontann, nowych ławeczek, chodników oraz przebudowa przystanku autobusowego w kierunku Szczecina. W związku z tym autobusy linii 101 i 102 korzystały z peronu widocznego na zdjęciu. Taka organizacja ruchu została już na stałe, gdyż przystanek przy placu Chrobrego został zlikwidowany.
Author: Luke
edytorProfesional
Comments: 5

16 may 2013 - 9:48; Police, klimatyzowany Solaris energicznie pokonuje rondo u zbiegu ulic Piłsudskiego, Siedleckiej i Grzybowej.
Author: Michał K.
edytor
4 july 2013 - Szczecin, ulica Stołczyńska. Wbrew widocznemu napisowi tutejsze zabudowania nie mają nic wspólnego z Wojskiem Polskim.
Author: Luke
edytorProfesional
3 june 2014 - Police, ul. Tanowska. Solaris mija okolice cmentarza.
Author: pawelzmiennik

31 january 2015 - Police, ulica Asfaltowa.
Author: Luke
edytorProfesional
4 july 2015 - Police, ul. Kościuszki. W tle widać kominy Zakładów Chemicznych Police.
Author: BZ

Comments: 4

23 september 2015 - Szczecin - Skolwin, ul. Orłowska.
Author: Polker

11 august 2016 - Police, skrzyżowanie ulic Kuźnickiej i Jasienickiej. Solaris jako linia 101 udaje się w kierunku centrum Szczecina.
Author: Piotr_B
Profesional
Comments: 1

4 august 2017 - 13:58; Szczecin, Szosa Polska.
Author: Michał K.
edytor
15 june 2018 - Police, ulica Wyszyńskiego. Solaris opuszcza teren nowej pętli autobusowej i wyjeżdża w kierunku Siedlic. Przez kilkadziesiąt minut autobusy krążyły między nową pętlą, a Siedlicami oraz starą pętlą Police Osiedle Chemik w celu przetestowania każdego wariantu wjazdu i wyjazdu na każdy z peronów każdym typem autobusu. Widoczny Solaris najszybciej spośród trzech wozów zjechał do zajezdni.
Author: Luke
edytorProfesional
Comments: 1

1 november 2019 - Szczecin, ulica Przęsocińska. W 2019 roku rozpoczęły się prace przy remoncie nawierzchni ulicy Przęsocińskiej. W związku z tym kilkukrotnie na dwóch jej odcinkach wprowadzano ruch wahadłowy. Powodowało to spore opóźnienia w kursowaniu autobusów, najbardziej dotykały one linię 107, gdzie przerwy na pętlach są krótkie. Czasem z powodu konieczności zapewnienia regulaminowej przerwy posiłkowej kierowcy dokonywano "regulacji" i skracano lub wyrzucano kurs z rozkładu jazdy. Niekiedy też dochodziło do wypadków samochodów osobowych na odcinku wahadłowym lub zablokowania ruchu przez kierowcę, który zignorował czerwone światło i w połowie wahadła spotkał się z samochodem jadącym z przeciwka. Wówczas to zdarzało się, że autobusy linii 101, 107 i F stały długo w zatrzymaniu, a komunikacja między Policami, a Szczecinem była wstrzymana czasem na ponad pół godziny. Obecnie ruch odbywa się tu normalnie, jednak na 2020 roku zaplanowane są remonty kolejnych odcinków ulicy Przęsocińskiej.
Author: Luke
edytorProfesional
31 january 2020 - Police, ulica Jasienicka. Od 1 lutego wchodzą zmiany w rozkładzie Linii Samorządowej kursującej z Polic do Trzebieży. Gmina Polica szuka oszczędności i zauważalnie okroiła rozkład jazdy tej linii. Zmniejszono liczbę kursów, zmieniono niektóre godziny odjazdów, wyrzucono krótkie służby obsługiwane przez autobusy 12-metrowe. Innymi słowy dziś była ostatnia okazja by sfotografować krótki autobus na trasie podstawowej LS. Przeciwko zmianom protestują pasażerowie i sołtysi wsi leżących na trasie. Chodzi głównie o szczyt poranny, gdzie zepsuto dzieciom dojazd do szkół, a dorosłym dojazd do pracy, dodatkowo zepsuto istniejące wcześniej skomunikowanie z linią 101 w Jasienicy. Pasażerowie chcieliby pozostawienie starego rozkładu jazdy nawet kosztem powrotu do opłat za przejazdy (od 2019 roku przejazdy Linią Samorządową są bezpłatne).
Author: Luke
edytorProfesional
Comments: 3

18 september 2020 - Droga Tanowo - Pilchowo, DW115.
Author: BZ

20 november 2020 - Szczecin, ulica Nad Odrą, dojazd do zakładu Teleyard.
Author: BZ

Comments: 6