Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:

Pesa 120Na Duo #3504

Details

NamePesa 120Na Duo
(Pesa) /Pesa Swing (4xVEM DKCBZ 0211-4FA 105kW/143HP ) 32-204 [1/2-2/0/2-2/1] (2012-)
VINT811BNA146
Build Number
Built2012
Scrapped
Owners
2012TW Warszawa
Vehicle Numbers
Year Of Get Year Of Remove Vehicle Number
20123504 / TW Warszawa
Other Information
R-4 "Żoliborz" > 28/09/2012

Photos

19 december 2012 - Warszawa, rondo zgrupowania AK "Radosław".
Author: Simon

21 january 2013 - Warszawa, trasa mostu Marii Skłodowskiej-Curie.
Author: mxk

22 january 2013 - Warszawa, przystanek Stare Świdry. Takie odległości do tramwaju mają do pokonania mieszkańcy bliższych trasie wieżowców na Tarchominie - choć te na zdjęciu nie są najbliżej położonymi obiektami tego typu. Dla nich tramwaj znajdujący się w akceptowalnym promieniu dojścia oraz kursujący co 7,5 minuty poza szczytem i 5 minut w szczycie może być atrakcyjnym połączeniem z metrem. Wielu mieszkańców Tarchomina czeka jednak, aż jego trasa będzie wiodła środkiem osiedla.

Linia nr 2: Stare Świdry -> Metro Młociny.

Author: Niskopodłogowiec
newseredytor
Comments: 16

22 january 2013 - Warszawa, torowisko wzdłuż trasy mostu Marii Skłodowskiej-Curie.

Linia nr 2: Stare Świdry -> Metro Młociny.

Author: Niskopodłogowiec
newseredytor
Comments: 8

22 january 2013 - Warszawa, kraniec trasy tramwaju na Starych Świdrach. Tu tramwaj może zmienić czoło, odbywając kilkuminutowy postój.

Linia nr 2: Stare Świdry -> Metro Młociny.

Author: Niskopodłogowiec
newseredytor
Comments: 5

3 march 2013 - Warszawa, trasa mostu Marii Skłodowskiej Curie. Swing Duo zanurza się w tunel, mijając słupy z komicznymi zdobieniami, które pasują do wprawdzie muzeum, ale nie na nowoczesną trasę tramwajową. Odnośnie samego obiektu, to pogodzono potrzeby pieszych, rowerzystów, pasażerów transportu zbiorowego i kierowców. Są szerokie jezdnie, jest torowisko tramwajowe na oddzielnej przeprawie, jest chodnik i ścieżka rowerowa. Na plus pod kątem uwzględnienia potrzeb rowerzystów zasługuje też most Świętokrzyski z dogodnym dojazdem, podobnie Śląsko-Dąbrowski zaś most Siekierkowski zasługuje na plus za samą przeprawę i minus za węzeł z Wałem Miedzeszyńskim, gdzie trzeba pokonać szereg dziwnych, wąskich serpentyn, a chodniki się pozapadały. Kompletną porażką jest most Łazienkowski, gdzie w ogóle nie pomyślano o rowerzystach - rower trzeba chyba z 6 razy wnosić i znosić po schodach. Na moście Grota-Roweckiego jest jeszcze gorzej - jest tylko wąski pas dla pieszych, na którym ustawione są latarnie uliczne, co czyni jazdę w ogóle niebezpieczną. Pomimo niedogodności, wielu rowerzystów korzysta z mostu, gdyż stanowi on istotny skrót.
Author: Jacek Pudło
edytor
3 march 2013 - Warszawa, trasa mostu Marii Skłodowskiej-Curie. Na tym węźle odseparowany jest poziomami ruch tramwajów i samochodów. Szyny ułożono w rynnach na płycie betonowej lub przymocowano do zbrojenia zatopionego w betonie.
Author: Jacek Pudło
edytor
14 october 2013 - Warszawa, ul. Nagodziców. Zepsuło się...
Author: Domas
newser
Comments: 3

19 november 2014 - Warszawa, ul. Światowida. STAŁO SIĘ - pierwszy "pasażerski" tramwaj dotarł wczoraj na Tarchomin. W godzinach wieczornych odbyły się bowiem próby nowego torowiska w ciągu ulic Projektowanej - Światowida. Z oczywistych względów próby odbywały się "pod prąd", co tylko dodało smaczku temu przejazdowi ;) Od razu dodam, że "za dnia" wjechały tu wcześniej szlifierka Windhoff oraz wagon 13N służący do pomiarów sieci trakcyjnej. Tak więc ten DUO był trzecim wozem jaki tu zawitał. Choć plotka osiedlowa głosi, że podobno kilka nocy temu jeszcze coś innego technicznego tutaj dotarło... Wczorajsze testy były bardzo "dynamiczne", tj. wóz praktycznie w ogóle się nie zatrzymywał. Niestety... A jeśli już, to naprawdę tylko na chwilę. Tak więc zrobienie zdjęcia ze statywu w zasadzie graniczyło z cudem (zwłaszcza, że musiałem przemieszczać się autem, a więc cały czas szukać miejsc do parkowania, wyjmować statyw etc.). Ostatecznie udało się zrobić coś takiego (dzięki za poczekanie koledzy aż skończy się naświetlać :)) i świadom jestem, że nie jest doskonałe technicznie. Ale przynajmniej malkontenci będą sobie mogli poużywać ;-] Natomiast na "kometę" na środku kadru oraz refleksy po prawej nie miałem wpływu (niestety było dość zimno [około zera], a do tego siąpiła jakaś mżawka, co właśnie widać na fotce). Sam przejazd był krótki, natomiast przyniósł wiele ciekawych obserwacji - za wysoko zawieszona sieć trakcyjna, peron przystankowy w ukresie na pętli czy niedobór mocy, to tylko początek wyliczanki. No, ale od czegoś trzeba zacząć. Na koniec pozdrowienia oraz serdeczne podziękowania dla kolegów z TW - z Działu Technicznego oraz z Działu Nadzoru Ruchu (zarówno tych co zabezpieczali `radiolkami` skrzyżowania, jak i tych co jechali w wagonie ;)). Do zobaczenia następnym razem! :-) Aha, foto wrzucam do stosownego tematu, choć oczywiście to nie ZTM był organizatorem tego przejazdu. Na zdjęciu dwukierunkowy Swing #3504 oczekujący na przystanku MEHOFFERA (choć nazwa ta nie jest w 100% pewna :)) na możliwość przejazdu przez skrzyżowanie i wjazdu na pętlę.
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 6

24 december 2014 - Warszawa, pętla Tarchomin Kościelny.
Author: Banan
edytor
2 february 2015 - Warszawa, ulica Zgrupowania AK "Kampinos". Jak będzie wyglądała obsługa linii 2 i 17?
- Na linii 2, tak jak dotychczas, pojawią się same Swingi z zajezdni "Żoliborz". W dni powszednie będzie to 7 brygad całodziennych i 2 dodatki, a w dni wolne 6 całodziennych;
- Na linii 17 pojawi się znacznie więcej składów wysokopodłogowych, niż do tej pory - "Mokotów" wyśle łącznie 4 składy, z czego aż 3 na brygady całodzienne i 1 na dodatek, a z "Żoliborza" wyjadą rano 3 składy na dodatki, a popołudniu 4. Dodatkowo w dni wolne na linii poza Swingami pojawi się jeden skład z "Żoliborza". Poza tym wszystkie brygady będą obsługiwane Swingami. Ciekawostką jest poranne łączenie 063/41+17, które na Tarchomin zaglądać nie będzie.

Author: Domas
newser
16 june 2017 - Warszawa, ul. Okopowa.
Author: mario

Comments: 1

20 february 2021 - Warszawa, al. Reymonta. Wychodzi na to, że to zdjęcie nr 400.
Author: Matel6380

Comments: 1