Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:

Scania CK360UA 6x2/2 LB #Kara Vanen

Details

NameScania CK360UA 6x2/2 LB
(Scania) Scania K UA6x2/2LB/Scania Citywide LE (Scania DC09 112 360 265kW/360HP 9291cm3 E6) (2011-)
VINYS2K6X20001884109
Build Number416926
Built2013
Scrapped2020
Owners
20132020Scania Södertälje
Registration Numbers
Year Of Get Year Of Remove Registration Plate
20132020TZH 847
20132013S-7HBU
Vehicle Numbers
Year Of Get Year Of Remove Vehicle Number
20132020Kara Vanen / Scania Södertälje

Photos

31 january 2013 - Słupsk, ulica Kołobrzeska. Trzyosiowa Citywide już była, krótka także, więc czas pokazać pierwszego przegubowca w tej wersji. Prezentuje się znakomicie, wewnątrz także odwalono dobrą robotę. Scania wyposażona jest w nowy, najmocniejszy silnik 360 KM, na pokład zabierze 59. osób na miejscach siedzących i 69. na miejscach stojących. Nie zabrakło oczywiście siedzeń w przegubie, a nawet pojawiły się dwa stoliki między siedzeniami! Na razie to tylko demówka, potem zapewne trafi do jakiegoś przewoźnika. Pozdrowienia dla Michała, kierowcy no i tej przeuroczej Pani. ;)
Author: Patryk
edytor
Comments: 13

31 january 2013 - 13:29; Redzikowo, pętla autobusowa.
Bardzo fajny wóz. 360-konny silnik sprawia, że autobus zbiera się z miejsca bardzo żwawo, podwozie wydaje się być bardziej miękkie niż w dotychczasowych Scaniach. Przez wszystkie dziury uliczne, które pokonaliśmy w ok. 20 kilometrowej trasie, autobus przejeżdżał bardzo żwawo, pokonywał je niczym Lion`s. Trzeszczenia nie stwierdzono (!).
Scania naprawdę bardzo zaczęła się starać przy produkcji wozów. Nie są to już sztywne, trzeszczące i trzaskające autobusy, ale bardzo ciche, wygodne i przyjemne autobusy. Czas pokaże jak będzie w przyszłości.

Author: Michał K.
edytor
Comments: 11

31 january 2013 - Słupsk. Wnętrze Citywide dla Kara Vanen (bo pod taką nazwą było składane zamówienie). Przyznać trzeba, że nawet lepsze od tych, które obecnie jeżdżą w Arrivie czy Keolisie. Niebawem do Anglii wyruszy też Scania z kolejnego, egzotycznego zamówienia "New Adventure", co ciekawe, nie jest to Citywide, a jeszcze OmniLink.
Author: Patryk
edytor
Comments: 2

31 january 2013 - 13:10; Kobylnica, ul. prof. Poznańskiego.
Teraz tylko czekać na czerwone, przegubowe CityWide-y dla Stockholmu.

Author: Michał K.
edytor
Comments: 5

31 january 2013 - Słupsk. Wnętrze CityWide, która była już testowana na trasach w mieście Östersund.
Author: Patryk
edytor
31 january 2013 - 13:05; Słupsk, ul. Kołobrzeska.
Jest to pierwszy na świecie Citywide, który posiada silnik DC9 24 o mocy 360 KM. Spełnia on normę emisji spalin Euro 5. Autobus, jak na demówkę przystało, posiada bardzo bogato wyposażone wnętrze. Jednak nie będzie on woził ludzi, przynajmniej przez jakiś czas. Komfortowe siedzenia, indywidualna regulacja klimatyzacji i zasłony w oknach są dla inżynierów ze szwedzkiej Scanii, którzy badają każdy parametr autobusu, a stoliki, których także nie zabrakło we wnętrzu, są pod ich laptopy. Podobnie jak inne autobusy demonstracyjne, np. Kutting, Kongas, czy też hybrydowe Lucibert, Kraft, Sordo, testy odbywają na ulicach Östersundu.
Był to najładniejszy i najlepiej wykonany autobus Scanii z jakim miałem do czynienia.

Author: Michał K.
edytor
Comments: 6

31 january 2013 - Kobylnica, ulica Profesora Stefana Poznańskiego. Wozy na prototypownię do Södertälje są jedyne w swoim rodzaju, tym bardziej, że w 90% Scania po przeprowadzonych testach wozów w ogóle nie oddaje. Żadnych informacji na ich temat się nie ujawnia (co jest oczywiście zrozumiałe) i nigdzie nie można się o nich dowiedzieć. Ja postaram się króciutko przybliżyć ten temat. Może kogoś to zainteresuje.
Pojazdy zmontowane w samym Słupsku bardzo rzadko przechodzą próby drogowe, często jadą bezpośrednio bez nich do Szwecji i dopiero tam, kawałek po kawałku są testowane i przejeżdżają pierwsze kilometry. Zdarzają się też przypadki transportowania ich na lawecie, chociaż w ostatnim czasie już rzadko. Warto wspomnieć, że zwykle montuje się do nich cztery siedzenia, resztę zazwyczaj zajmują baniaki. Prototypownia zamawia sobie autobusy na specjalne korty, których jest bodajże trzy; CV/KBR, CV/YDV i CV/RB. Większość Scanii trafia na ten pierwszy i tam jest testowana do granic możliwości. Dopiero po szeregu testów zapadają decyzję, co dalej, co jeszcze ułatwić, unowocześnić. Podam jeden z wielu przykładów, który wykonano w ostatnim czasie.
W gazowych, niskopodłogowych autobusach z silnikiem Euro 6 brakowało złącza szybkiego tankowania z tyłu pojazdu. Cały czas zastanawiano się, gdzie umiejscowić owe złącze, gdyż był bardzo ograniczony dostęp. Do tych celów zamówiono dwa pojazdy; Nir-Vanę - pierwszą na świecie przegubową OmniCity z silnikiem CNG oraz Nygas - 12-metrową OmniCity na CNG dostarczoną do Scanii 11 września 2012 r. na których wykonano test montażowy z tyłu w celu uniknięcia problemów podczas produkcji. Rozwiązanie okazało się propozycją finalną i mogło wejść do seryjnej produkcji.
W zeszłym roku Scania Słupsk dostarczyła 6 hybryd z silnikiem diesla do Södertälje i bardzo się na nich skupiła. Śmiało można powiedzieć, że tak upłynął rok pod kątem udoskonalania tej technologi, a tym roku mieliśmy tego dowód. Jednak o hybrydach w następnym odcinku, ale przy okazji podrzucę link do krótkiego filmiku o nich, który powstał niedawno. Główną rolę odgrywa tu Scania o nazwie Lucibert (ten niebieski pojazd). [KLIK].

Author: Patryk
edytor
Comments: 2