Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:

Iveco Daily 70C17 / Kapena Urby LE #3

Details

NameIveco Daily 70C17 / Kapena Urby LE
(Kapena) Iveco Daily 70/Cacciamali Urby (Iveco F1CE3481K 125kW/170HP 2998cm3) (ZF S6-300(6)) 11-32 [0-1-2]
VINZCFC70C1105973798
Build Number
Built2014
Scrapped
Owners
2014A21 Żory
Registration Numbers
Year Of Get Year Of Remove Registration Plate
2014ST 8284F
Vehicle Numbers
Year Of Get Year Of Remove Vehicle Number
20143 / A21 Żory

Photos

1 may 2014 - Żory, ul. Francuska. Po kilku latach absencji autobusy miejskie powracają na przystanek pod Auchanem. Pojawił się też nowy przystanek "Polska" zlokalizowany przy Decathlonie. I kolejny nonsens - ten przystanek również jest w jedną stronę. W stronę centrum. Na czym polegał problem by w kierunku Auchana ustawić przystanek na ulicy Francuskiej?
Author: Amalio

1 may 2014 - Żory, ul. Polska... tak jak darmowa komunikacja, która jest na miarę tego koślawego kraju. Sam pomysł wprowadzania darmowej komunikacji jest zawsze godny pochwały i za to na pewno miasto ma plus. Ale jest to chyba jedyny jej plus. Generalnie warto zauważyć pewną zależność, której sensu jak dotąd pojąć nie jestem w stanie. Otóż przedtem były linie MZK na których jeździły większe autobusy, były one płatne i pasażerów było coraz mniej. Teraz komunikacja jest darmowa, pasażerów z założenia ma przybywać i... jeżdżą same małe autobusy! Mało tego - umowa została podpisana na dziesięć lat. No więc w końcu ta komunikacja ma odnieść sukces czy nie? I że ponoć jest taniej bez MZK? Taniej, bo? Bo jest taniej czy może jest taniej, bo jeżdżą same Kapeny? Żory powielają scenariusz z Pawłowic i Wodzisławia. Buńczuczne zapowiedzi - zrobimy sobie sami komunikację i będzie lepiej. I co? I de facto nie jest i nie zanosi się by było. Żory takie bogate, że mają darmową komunikację... ale obsługiwaną Kapenami. Pawłowice takie bogate, że mają komunikację za złotówkę... ale obsługiwaną busami i nawet nie pokrywającą dalej całej gminy. Wodzisław taki bogaty i samodzielny, że mają komunikację za dwa złote... ale i tu jeżdżą ZAZy, MAZy i inne Isuza. I wszędzie jest jeden wspólny mianownik - komunikacja nie nadąża za potrzebami. Tak jest w Wodzisławiu na liniach obsługiwanych przez ZAZa i Isuzu, tak jest w Pawłowicach na L-1 gdzie są bisowane kursy i dokładnie tak samo będzie w Żorach gdzie na pewno Kapeny nie wystarczą. A umowa jest na dekadę. Wszyscy tak obrzucali błotem MZK. Bynajmniej nie uważam, że MZK jest super, ale jak dotąd nikt nie udowodnił, że bez nich jest lepiej. A mówiąc ironicznie w Żorach teraz nawet nikt nie będzie mógł powiedzieć "płacę i wymagam". Szach mat.
Author: Amalio

Comments: 12

1 may 2014 - Żory, ul. Polska. Linia 07 łączy Auchan z nową "pętlą" Przyjazna, zlokalizowaną przy granicy z Suszcem. 20 minut później bus przejeżdża wiaduktem widocznym w tle, o ile kurs nie jest skrócony do Dworca Autobusowego.
Author: jacekso
newseredytor
1 may 2014 - 16:21, Żory, ulica Francuska. Komunikacja zbiorowa kolejny raz zawitała pod Auchan.
07 Żory dworzec autobusowy → Żory Francuska

Author: Konrad Bek
edytordriver
1 may 2014 - 16:24, Zory, ulica Polska.
07 Żory Francuska → Żory dworzec autobusowy

Author: Konrad Bek
edytordriver
5 may 2014 - Żory, ul. Żołnierzy Września. Tą ulicą również jak dotąd autobusy nie kursowały. Warto również nadmienić, że Kapeny dostały numery taborowe. Są umieszczone nad pierwszymi drzwiami i na tylnej ścianie pod szybą. Niestety nie wiem jaki numer ma ten egzemplarz, bo nie zwróciłem uwagi, a na podstawie innych wozów tego wywnioskować się nie da. Otóż 83F ma numer 1, a 85F z czego widziałem 4. No więc jaki numer ma 84F? 2 czy 3? A może 23? Numerów taborowych nie miały Kapeny bez klimy co może potwierdzać tezę, że autobusy są tu tylko tymczasowo.
Author: Amalio

24 may 2014 - 14:47; Żory, ulica Męczenników Oświęcimskich.
06 - Leśna - Miasteczko Westernowe -> Dworzec Autobusowy.

Author: Adam C.

15 august 2014 - 12:11; Żory, ulica Kościuszki / Osińska.
01 okrężna -> Dworzec Aurtobusowy.

Author: Adam C.

2 march 2016 - Żory, ul. Stodolna. Dzisiejszą ładną pogodę postanowiłem wykorzystać na krótką wycieczkę za miedzę i w sumie... Nic się nie zmieniło od mojego ostatniego pobytu prawie rok temu.
Author: Marcin Nawrot™

10 september 2016 - Żory, Dworzec Autobusowy, ul. Męczenników Oświęcimskich.
Author: Kinga

6 june 2020 - Żory - ul. Dworcowa. Jakieś małe ronda w Żorach otrzymały swoje nazwy, a to u zbiegu pięciu ulic nie :|
Author: Brzoza