Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:


Thematical Photos

Komunikacja w wirze historii

Photos

25 june 1976 - Radom, skrzyżowanie Kelles-Krauza i 1 Maja. Skan z mojej książki do gimnazjum "Historia III" wyd. GWO.
Author: Jelcz970

Comments: 6

5 august 1981 - Warszawa, ul. Marszałkowska. Z okazji obchodzonego dzisiaj Dnia Matki zaprezentuję Wam moją mamę, która zresztą z wielu wyjazdów przywozi mi zdjęcia autobusów, a niektóre z nich są publikowane na Phototrans :)
Nie jestem pewien daty, ale do kompletu w domu miałem ulotkę opozycyjną opisującą akcję protestacyjną MZK polegającą na zablokowaniu ronda przy rotundzie - z tego co pamiętam miało to być 1 maja 1981, ale jeszcze sprawdzę.
Temat jest dość aktualny także teraz. Cięcia budżetowe dotykające komunikację miejską nie odbijają się już tylko na redukcji kursów, ale także na odebraniu uprawnień do bezpłatnych przejazdów dla pracowników oraz zwolnieniach grupowych w niedalekiej przyszłości. Widmo paraliżującego miasto strajku wcale nie jest odległe.

Author: empi
limiteredytordriver
Comments: 11

august 1981 - Warszawa, rondo Dmowskiego. Przejazd protestacyjny pracowników transportu "NSZZ Solidarność" zakończony w sierpniu 1981 roku nieplanowaną blokadą ronda w centrum miasta. Na pierwszym planie skład 13N nr #302+(301+314) ustawiony przez funkcjonariuszy MO. Zdjęcie dedykowane przez Sebastiana Tomkowi Igielskiemu :-)
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 10

13 december 1981 - Warszawa, zjazd z Mostu Poniatowskiego. Z okazji 25. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego takie zdjęcie (a dokładnie fragment oryginału - fot. Wojciech Frelek/PAP). Z lewej strony kadru jeden z żołnierzy punktu kontrolnego ogrzewający się przy koksowniku...
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 24

13 december 1981 - Warszawa. ul.Belwederska. Zdjęcie pochodzi z książki "PRL - czas nonsensu". Niestety nie jest podpisane kto jest autorem zdjęcia.
Author: Pan Psiuk
edytor
Comments: 5

31 august 1982 - Wrocław, ul. Legnicka (zdaje się), fotkę zrobiłem w "pociągu do historii" przedstawia jedną z największych manifestacji, które odbyly się podczas stanu wojennego.
Author: Adrian Henszel

Comments: 5

22 may 1986 - Skarżysko-Kamienna, ul. Sokola. Bliżej nie określony H9-35 stoi na przystanku przed skrzyżowaniem z ul. Żeromskiego - linia najprawdopodobniej "8". Foto to ma zaznaczyć obecność w skarżyskiej komunikacji H9-35, które zniknęły około 1988 roku wyparte przez PR110 i M11. W dali można się dopatrzeć PR110 :-) Dzisiaj mija 20 lat od wykonania tego foto - niestety nie autobus był podstawowym objektem zainteresowania - w tle płoną zakłady chemiczne "Organika Benzyl". Zdjęcie udostępniła mi Kasia (katarzyna15) jedna u użytkowniczek www.skarzysko.org. Zgodziła się na zamieszczenie zdjęcia - za co wielkie dzięki :-)
Author: Adam_S

Comments: 10

october 1990 - Berlin, Tietzenweg crossing Fabeckstraße and Unter den Eichen, October 1990. The United States Armed Forces operated bus lines in Berlin from 1945. In October 1990 there was still such a service on an "East Loop" and a "West Loop".
Author: HKN
edytor
Comments: 8

6 february 2010 - Stuttgart, Schlossplatz. Z początku myślałem, że to szalet... wszak byłoby to możliwe w mieście Mercedesa. Jednakże po podejściu bliżej okazało się, że to pomnik upamiętniający ofiary nazistowskiej akcji Euthanasia T4.
Author: interflug

Comments: 11

10 april 2010 - Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście / Królewska. Sam jestem sceptyczny jeśli chodzi o takie zdjęcia, jednak w obliczu jednej z największych tragedii ostatnich kilkudziesięciu lat w Polsce - należy się. W związku z tragicznymi wydarzeniami dzisiejszego poranka, pod znajdujący się kawałek dalej Pałac Prezydencki zaczęły przychodzić setki osób. Zamknięto Krakowskie Przedmieście - początkowo na odcinku od Senatorskiej do Królewskiej, obecnie aż do Świętokrzyskiej. Wyłączona z ruchu jest również cała okolica, w tym pętla przy pl. Piłsudskiego. Autobusy kursują objazdami (116 przez Marszałkowską, 175 i 195 do Emilii Plater), które jednak nie są stałe, zmieniają się dynamicznie. Centrum Warszawy zamieniło się w jeden wielki korek (szczególnie, że zbiegło się w czasie kilka większych objazdów), zaś na Krakowskim Przedmieściu zebrały się już tysiące osób. Liczba ta stale rośnie.
Author: Adam G.
edytor
Comments: 11

10 april 2010 - Warszawa, al. "Solidarności". Zdjęcie z pamiętnego kwietnia 2010 r.
Author: JacekM
newseredytor
Comments: 2

11 april 2010 - Warszawa, ul. Marszałkowska. Urbinetto mija pogrążoną w żałobie Warszawę czekającą na przejazd kolumny ze zwłokami pary prezydenckiej, która zginęła zaledwie dzień wcześniej w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.
Author: empi
limiteredytordriver
Comments: 3

11 april 2010 - Bielsko-Biała, ul. PCK, tzw. trasa W-Z. Grafficiarze uczcili pamięć ofiar wczorajszej katastrofy. W związku z żałobą niektóre autobusy jeżdżą z czarnym kirem, niestety nie są udekorowane flagami narodowymi.
Author: Paweł
edytor
Comments: 2

11 april 2010 - Warszawa, ul. Marszałkowska. Na czas przejazdu konduktu z trumną Lecha Kaczyńskiego, ruch uliczny zamarł. Wzdłuż arterii, którymi poruszała się kolumna samochodów i motocykli, zebrały się tłumy ludzi. Komunikacja autobusowa i tramwajowa była (i jest do teraz, na skutek gigantycznych opóźnień) całkowicie sparaliżowana. Wszyscy zdają się być pogodzeni z tymi niedogodnościami.
Author: Adam G.
edytor
Comments: 8

11 april 2010 - Warszawa, ul.Marszałkowska. Warszawiacy nie zawiedli i tłumnie przybyli na trasę przejazdu orszaku pożegnać prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
Author: Dawid_2248

Comments: 4

17 april 2010 - Kraków, Rynek Główny. Wprawdzie w Krakowie uroczystości pogrzebowe odbędą się dopiero jutro, ale już dzisiaj wszystko przygotowywano. W pracach brali udział także strażacy, którzy przyjechali również i takim Autosanem. Od ostatniego zdjęcia przeszedł on remont, w trakcie którego otrzymał nową ścianę przednią. Fotka bardzo portretowa, ale niestety inaczej się nie dało - cały czas ktoś wchodził w kadr.
Author: lukaszwo

Comments: 2

7 august 2014 - Donetsk, trolleybus depot no 1. Damaged by an artillery strike on 10:00.
Author: Роман-Стефаний

28 july 2016 - Kraków, ul. J. Piłsudskiego. Papieski "krakowiak" z Ojcem Św. Franciszkiem na pokładzie, który wraz z grupą osób niepełnosprawnych podróżuje na Błonia. Zwraca uwagę "watykańska" rejestracja - SCV1.
Author: Tomasz Flaga

Comments: 13

11 january 2017 - Waszyngton, Pennsylvania Ave. Po lewej widzimy tymczasowe trybuny przygotowane na najbliższy piątek, kiedy to przejedzie tędy parada inaguracyjna 45. Prezydenta Donalda Trumpa na trasie z Kapitolu do Białego Domu.
Author: Jarosz
newseredytor
14 august 2020 - Гродна, праспект Касманаўтаў
Author: R. S.

Comments: 2

14 august 2020 - Гродна, праспект Касманаўтаў
Author: R. S.

Comments: 5

14 august 2020 - Grodno, al. Kasmanaŭtaŭ. Wzajemne powitanie
Author: R. S.