Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:


Thematical Photos

Tetka + Setka, czyli warszawskie linie turystyczne

Turystyczna linia tramwajowa "T" obsługiwana zabytkowymi tramwajami oraz turystyczna linia autobusowa "100" obsługiwana autobusem piętrowym.
Więcej

Photos

23 june 1996 - Warszawa, plac Artura Zawiszy. Wczoraj zakończyła się tegoroczna edycja warszawskiej Tetki. Możemy więc powspominać jak to było 10 lat temu.
Author: Plesim

Comments: 3

july 2000 - Warszawa, plac Gabriela Narutowicza. Wnętrze jedynej fabrycznie jednostronnej i jednokierunkowej "enki", nieznacznie jednak odbiegające od stanu fabrycznego: pierwotnie podłoga na tylnym pomoście umieszczona była na równym poziomie z podłogą przedziału pasażerskiego. Na końcu wagonu, pod tylną szybą, znajdowała się dodatkowa ławka (zastąpiona w Szczecinie szafką aparaturową).
Elementy wyposażenia i wykończenia wnętrza, wykonane z politurowanego drewna dębowego i sosnowego, z biegiem lat pokryła gruba warstwa farby olejnej, a poszycie ścian wewnętrznych zastąpiono jednostronnie laminowaną dyktą.
Drugim wagonem w składzie jest doczepa typu ND, wyprodukowana w Sanockiej Fabryce Wagonów "Sanowag" w 1951 roku (numer taborowy: 1620).

Author: zadzior

Comments: 1

july 2000 - Warszawa. Postój na pętli Plac Narutowicza, wykorzystany na uwiecznienie wnętrz wagonów, kursujących tego dnia na linii "T".
W 2018 roku, w odróżnieniu od wagonów typu K, które przechodziły kolejne swoje remonty w latach 2004-2005 (wagon 445) i 2011-2013 (wagon 403), wnętrza jednokierunkowego wozu typu 4Nj oraz dwóch doczep: ND o numerze taborowym 1620 i 4ND1 o numerze 1811, w dalszym ciągu wyglądają mniej więcej tak, jak prezentowały się osiemnaście lat temu. Przez lata zmieniały się tylko odcienie farb olejnych na ławkach, ścianach i parapetach.

Author: zadzior

july 2000 - Warszawa. W 2000 roku wnętrze wagonu o numerze 403, przed remontem, przeprowadzonym ponad dekadę później, prezentowało się... specyficznie.
Cały sufit pomalowany był beżową farbą olejną. Dużo elementów stolarskich w pojeździe (poniżej sufitu), takich jak boczne ścianki wewnętrzne, ściany działowe pomiędzy pomostami a przedziałem pasażerskim, siedzenia (w układzie 1+1; pochodzące z wagonów generacji N) pomalowanych było brązową farbą olejną. Wzdłuż okien przeprowadzone były drewniane poręcze. Nie przebiegały one jednak przez całą długość przedziału pasażerskiego. Brakowało wywietrzników sufitowych, a wewnętrzne ścianki tylnego pomostu obite były dyktą.

Author: zadzior

july 2000 - Warszawa, plac Narutowicza. Jedyny obecnie warszawski wagon wyprodukowany w Sanoku, podczas jednego ze swoich nielicznych wówczas wyjazdów na linię "T". Niecałe cztery lata później wagon czasowo wycofano z ruchu i odstawiono za halą mokotowskiej zajezdni. Na kolejnych kilkanaście lat.
Author: zadzior

Comments: 3

july 2000 - Warszawa, plac Narutowicza. Wnętrze jedynego w Warszawie wagonu historycznego o sanockim rodowodzie.
Author: zadzior

29 july 2001 - Warszawa, pętla Banacha.
Author: Flash
driver
Comments: 5

13 august 2001 - Warszawa, pl. Zamkowy.
Author: mzk804
newseredytor
Comments: 3

august 2001 - Torwar.
Author: ET22-1008

Comments: 17

july 2002 - Warszawa, plac Gabriela Narutowicza. Skład zestawiony z jednokierunkowych wagonów generacji N: jedynego zbudowanego w Chorzowskiej Wytwórni Konstrukcji Stalowych fabrycznie jednostronnego i jednokierunkowego wagonu typu 4Nj o numerze taborowym 838, oraz wagonu 4ND1 o numerze 1811 - również zbudowanego w Chorzowie, jednak fabrycznie dwustronnego i dwukierunkowego (pozbawionego "lewych" drzwi siłami szczecińskich warsztatów).
Pogięty w przedniej części wagonu lewy fartuch stanowił osobliwą pamiątkę po urwaniu silnika, wykolejeniu wozu i ustawianiu go przy pomocy dźwigu, co miało miejsce 28 marca 1998 na ul. Grójeckiej, w trakcie obsługi specjalnej linii "90", uruchomionej w ramach obchodów jubileuszu dziewięćdziesięciolecia eksploatacji w Warszawie tramwajów elektrycznych. Pamiątka ta utrzymała się aż do 26 grudnia 2017 roku: podczas kolizji wagonu 838 z Fordem Focusem w al. "Solidarności", uszkodzony niemal dwie dekady wcześniej fartuch uległ dalszemu zniszczeniu oraz odgięciu na zewnątrz i ostatecznie został zastąpiony nowym.

Author: zadzior

august 2002 - Warszawa, pętla Plac Zamkowy. Czy przejażdżka gniotem po warszawie wydaje się być interesująca? ]:->
Author: mzk804
newseredytor
Comments: 6

5 july 2003 - Tetkowa Nka podąża w deszczowy dzień Alejami Jerozolimskimi
Author: JacekM
newseredytor
20 july 2003 - Warszawa, pętla Dworzec Wschodni.
Author: Flash
driver
15 august 2003 - pętla ZOO.
Author: Łukasz Kuczewski
edytor
Comments: 6

16 august 2003 - uk. Kawęczyńska.
Author: Łukasz Kuczewski
edytor
Comments: 6

16 august 2003 - Kawęczyńska.
Author: Łukasz Kuczewski
edytor
Comments: 3

august 2003 - Warszawa, plac Sokratesa Starynkiewicza. W 2003 roku linia T kursowała jednokierunkowo na trasie: PLAC STARYNKIEWICZA – Aleje Jerozolimskie – most i aleja Poniatowskiego – aleja Zieleniecka – Targowa – aleja Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Okopowa – Towarowa – plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – PLAC STARYNKIEWICZA.
Author: zadzior

14 march 2004 - Warszawa, Plac Zamkowy.
Author: Winio

26 june 2004 - Warszawa, plac Narutowicza. Zabytkowy wagon zakończył właśnie pierwsze w tym roku kółko na linii turystycznej T. Ostatnia sobota czerwca była pierwszym dniem kursowania Tetki, która w tym roku jeździ co weekend do 29 sierpnia. Już jutro trasa linii zostanie nieco zmieniona - w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego Tetka będzie przejeżdżać w pobliżu otwieranego Muzeum Powstania - czyli przez ulicę Towarową. W sobotę ja też jeżdże na Tetce ;).
Author: NadzórRuchu

27 june 2004 - Warszawa, ulica Nowowiejska. W ten weekend rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi zainaugurowano kursowanie warszawskiej linii turystycznej T. W każdą sobotę i niedzielę do końca wakacji dwa zabytkowe wagony wyruszą w trasę po warszawskich torach. Widok starych tramwajów jest atrakcją nie tylko dla turystów, ale i dla wielu warszawiaków. Pozdrowienia dla motorowego :).
Author: NadzórRuchu

Comments: 8

3 july 2004 - Warszawska 411tka ucieka z Powsina do Centrum. Wozik ładnie się prezentuje w zieleni.
Author: RedBull

17 july 2004 - Warszawa, plac Narutowicza. Druga brygada linii turystycznej T wjeżdża na pętlę aby zabrać oczekujących pasażerów w podróż po warszawskich torach. Uruchamiana rokrocznie linia turystyczna cieszy się ogromnym powodzeniem. Co tydzień w sobotę i niedzielę dwa zabytkowe wagony wyruszają na trasę, co w sumie daje 10 kursów jednego dnia. A już jutro na Tetce jeżdżę ja ;).
Author: NadzórRuchu

Comments: 3

31 july 2004 - Warszawa, rondo Daszyńskiego. Tetka przejeżdża po nowym torowisku, które zostało ułożone na rondzie w ciągu ostatnich tygodni. Przez weekend linia turystyczna T kursowała na zmienionej trasie - przejeżdżała przy nowo otwartym Muzeum Powstania Warszawskiego. Dzięki trzem zabytkowym wagonom Tetka jeździła częściej - co pół godziny.
Author: NadzórRuchu

Comments: 4

7 august 2004 - Warszawa, pętla Powsin Park Kultury.
Author: empi
limiteredytordriver
Comments: 1

2 july 2005 - Warszawa. Dw. Wileński. Pierwszy dzień kursowania "Tetki" i już na objeździe.
Author: RedBull

2 july 2005 - Warszawa, Pętla Dworzec Wschodni. Pierwszy dzień funkcjonowania lini T w sezonie 2005.
Author: Flash
driver
Comments: 2

2 july 2005 - Warszawa, pętla Dworzec Wschodni.
Author: Flash
driver
3 july 2005 - Warszawa, ul. Kijowska.
Author: villard

3 july 2005 - Warszawa, ulica Kijowska. Enka wyjeżdża z przystanku Dworzec Wschodni, gdzie znajdowała się tymczasowa pętla linii turystycznej T. Choć następny sezon Tetki dopiero za niemal pół roku, to już w niedzielę, 14.01 na tory wyjadą zabytki. Będą obsługiwać specjalną linię W, uruchomioną z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. I jak co roku, przejadą ulicą Marszałkowską zaraz po światełku do nieba.
Author: NadzórRuchu

3 july 2005 - Warszawa, ul. Towarowa.
Author: Flash
driver
10 july 2005 - Warszawa, pętla Dworzec Wschodni. Zabytkowa eNka okrąża tą normalnie niewykorzystywaną liniowo pętlę, gdzie linia T kończyła trasę przez dwa weekendy. W tym roku Tetka kursuje na dosyć krótkiej trasie - z ZOO do Placu Narutowicza przez most Śląsko-Dąbrowski. Na skutek remontu torowisk jej trasa będzie zmieniana - na początek wysłano ją tutaj. A sama pętla Dworzec Wschodni jest ostatnio dość oblegana - od 1 do 10 lipca kończyła tu trasę linia 46, a od 12 do 20 zawraca tu kursujące co 5 minut w szczycie skrócone 21.
Author: NadzórRuchu

Comments: 2

16 july 2005 - Warszawa, Plac Narutowicza. Mogłem się pomylić z datą o ok. 1 dzień.
Author: Adam G.
edytor
Comments: 2

30 july 2005 - Warszawa. eNka podczas przejazdu przez Pl. Weteranów 1863r.
Author: Spawacz

Comments: 1

1 august 2005 - Warszawa, ul. Wołoska.
Author: Flash
driver
20 august 2005 - Warszawa, Dworzec Wileński.
Author: Łukasz Kuczewski
edytor
Comments: 4

20 august 2005 - Warszawa, ul. Towarowa. Pozdrowienia dla Liptona i reszty ekipy :)
Author: Łukasz Kuczewski
edytor
Comments: 4

24 october 2005 - Warszawa, pl.Krasińskich.
Author: AeM

Comments: 1

20 november 2005 - Warszawa, ul. Mickiewicza. Oszałamiająca frekwencja.
Author: madve
edytor
Comments: 3

14 may 2006 - Warszawa, piętrus skręca z ul. Kilińskiego w ul. Długą. Mam dziwne wrażenie, że trochę przeostrzyłem.
Author: Adam G.
edytor
20 may 2006 - Warszawa-Śródmieście, ul. Marszałkowska / Senatorska. Dokopałem się do cyfrowej masówki z Nocy Muzeów i okolic.
Author: JacekM
newseredytor
Comments: 14

1 july 2006 - Warszawa, ul. Marszałkowska. Pierwszy dzień sezonowej linii T.
Author: Flash
driver
1 july 2006 - Warszawa, al. Niepodległości.
Author: Flash
driver
Comments: 3

1 july 2006 - Warszawa, pl. Zamkowy. Nastały ciepłe dni, tak więc piętrus znowu wyjechał na 100.
Author: matix

Comments: 3

1 july 2006 - Warszawa, ulica Marszałkowska. Zaczęły się wakacje, na tory wyjechała Tetka. To pierwszy dzień kursowania linii turystycznej, która w tym roku - dla odmiany - jeździ Marszałkowską. Alejami Jerozolimskimi się nie dało, gdyż przez cały sierpień będą zamknięte dla tramwajów. Pozdrowienia dla Motorowego!
Author: NadzórRuchu

Comments: 1

1 july 2006 - Warszawa, aleja Solidarności. Berlinka podjeżdża na przystanek Metro Ratusz. W tym roku Tetka kursuje przez mosty Gdański i Śląsko-Dąbrowski, omija natomiast Aleje Jerozolimskie, gdzie torowisko miało być remontowane. A początku remontu nie widać...
Author: NadzórRuchu

Comments: 1

2 july 2006 - Warszawa, pętla ZOO
Author: JacekM
newseredytor
Comments: 4

15 july 2006 - Warszawa, pl. Narutowicza. Piękna berlinka podczas postoju na liniowo nieeksploatowanym łuku.
Author: lipton
edytorProfesional
15 july 2006 - Warszawa, pl. Bankowy (właściwie al. "Solidarności")
Zabytkowy tramaj typu K (berlinka) na linii turystycznej T
W tle widoczny "Błękitny Wieżowiec"

Author: Inqwizytor

Comments: 1

15 july 2006 - Warszawa, pl. Narutowicza. Półgodzinny postój berlinki w trochę niecodziennym miejscu na pętli...
Author: lipton
edytorProfesional
15 july 2006 - Warszawa, ul. Targowa. Druga brygada Tetki zaraz wjedzie na pl. Wileński.
Author: lipton
edytorProfesional
22 july 2006 - Warszawa, pętla ZOO. Berlinka przysmaża się podczas 5 minutowego postoju.
Author: Flash
driver
29 july 2006 - Warszawa, wyjazd z awaryjnej pętli Woronicza. Tetka zjeżdża do R-3. Na pierwszym planie jakieś żółte kwiatki :)
Author: lipton
edytorProfesional
30 july 2006 - Warszawa, pl. Narutowicza. I znów Tetka nie tu gdzie trzeba :) Tutaj wyjazd na podmianę za wagon #674, w którym po raz n-ty wczoraj pierdyknął nastawnik...
Author: lipton
edytorProfesional
1 august 2006 - Warszawa, pętla Potocka. No cóż tory się skończyły i dalej nie pojedziemy ;-)
Author: Flash
driver
Comments: 8

5 august 2006 - Warszawa, pętla ZOO. Po prawej wagon spychany oczekujący na zabranie do R-3. Po lewej skład spychający (13N nr 574+573) oczekujący na włączenie się w swój rozkład. Niestety po raz kolejny zdefektował zabytek - tym razem spaliły się opory w #403...
Author: lipton
edytorProfesional
27 august 2006 - Warszawa, ul. Marszałkowska. Ostatni dzień Tetki 2006.
Author: mzk804
newseredytor
27 august 2006 - Warszawa, most Śląsko-Dąbrowski.
Author: Flash
driver
Comments: 1

27 august 2006 - Warszawa, most Gdański.
Author: mzk804
newseredytor
Comments: 4

24 february 2007 - Warszawa, skrzyżowanie Alej Jerozolimskich i ul. Marszałkowskiej. Linia turystyczna po warszawsku.
Author: JacekM
newseredytor
Comments: 1

10 march 2007 - Warszawa, ul. Nowy Świat. "Stoliczny" double-decker zaraz przejedzie obok palmy, której...witki opadły ;)
Author: Libero

Comments: 1