Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:


Thematical Photos

Przejazd okolicznościowy z okazji 103 rocznicy uruchomienia tramwajów elektrycznych w Warszawie, 26.03.2011

Przejazd składem 1428+1427+1429 po warszawskiej sieci tramwajowej.

Photos

26 march 2011 - Warszawa, ul. Annopol. Potrójny skład linii 3 zjeżdża awaryjnie do ZET "Praga" :) Choć to już oczywiście czysta fantastyka, gdyż takich składów na tej linii nigdy nie było... Acz wiosenne słonko nadal dopisywało, więc trzeba było je wykorzystać!
Author: lipton
edytorProfesional
26 march 2011 - Warszawa, most Śląsko-Dąbrowski. Kolejny fotostop wykonany z narażeniem zdrowia w trybie ad hoc :) Szybkie spojrzenie w lusterko i jeszcze szybsza decyzja o ekspresowym zatrzymaniu poskutkowała takim oto ujęciem. Kierowcy byli dość zdziwieni, ale umożliwili nam potem powrót do wagonów ;) Ogólnie imprezę należy zaliczyć do bardzo udanych - z mojej strony podziękowania dla wszystkich, przede wszystkim kilku prowadzących ten skład w dniu dzisiejszym! I tym optymistycznym akcentem kończę serię, dając jednocześnie pole do popisu innym - wrzucajcie kolejne ujęcia :)
Author: lipton
edytorProfesional
26 march 2011 - Warszawa, ul. Marszałkowska. Przejeżdżając obok dawnej siedziby ZTM nie mogliśmy sobie odpuścić takiej miejscówki ;) Co prawda "siedziała nam na dupie" 18, a w przeciwną stronę jechało sporo aut, ale ostatecznie udało się popełnić - z narażeniem życia - takie oto ujęcie. Dodam, że na linii 35 "potrójniaki" też nigdy liniowo nie jeździły...
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 4

26 march 2011 - Warszawa, pętla ŻERAŃ WSCHODNI. Z okazji przypadającej w dniu wczorajszym 103. rocznicy uruchomienia w stolicy tramwajów elektrycznych odbyła się impreza składem potrójnym 105Nf nr 1428+1427+1429. Pierwotnie miał być to skład 3x13N, jednak okazało się, że w chwili obecnej nie ma już technicznej możliwości połączenia takiego zestawu... :-/ Jeszcze wczoraj trwały na R-4 próby z kilkoma 'trzynastkami', jednak zakończyły się one niepowodzeniem. Szkoda. Mając zatem do wyboru 2x13N i 3x105Na vel 3x105Nf wybór był dość prosty ;-) Na zdjęciu "potrójniak" linii 25 (na której takie składy kursowały) podczas pierwszego fotostopu, na którym wyszło słońce :)
Author: lipton
edytorProfesional
26 march 2011 - Warszawa, ul. Kijowska. "Wyginam śmiało ciało" - zdaje się mówić mokotowski "potrójniak" linii 7 opuszczający "żeberko" zlokalizowane vis-a-vis przebudowywanego obecnie Dworca Wschodniego. Trza przyznać, że łuki torów służą składom potrójnym :) Jeszcze kilkanaście lat temu mogliśmy je spotkać m.in. właśnie na linii 7...
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 4

26 march 2011 - Warszawa, al. "Solidarności". Impreza z okazji sto trzeciej rocznicy uruchomienia tramwajów elektrycznych w stolicy, czyli przejazd składem 1428+1427+1429. Mało kto o niej wiedział, pierwotnie miała być zresztą nieporównywalnie bardziej interesująca ;)
Author: Adam G.
edytor