Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:


Thematical Photos

Sraz historických vozidel; Kolín 2011

13 sierpnia 2011 odbył się zlot pojazdów historycznych.

Photos

13 august 2011 - Kolín, teren zajezdni autobusowej. Tak wygląda (i zapewniam, że jeździ) autobus z czeskiego muzeum. Jak wyglądają (i jeżdżą) autobusy z polskich muzeów chyba nie muszę tu opisywać :(
Author: zadzior

13 august 2011 - Kolín, teren zajezdni autobusowej OAD. Powoli na plac przyjeżdżają uczestnicy jubileuszowego X Zlotu Zabytkowych Pojazdów Użytkowych i Autobusów. Na pierwszym planie jeden z najciekawszych autobusów na zlocie - Praga RND (proszę o dodanie kategorii), a w tle słowacka Karosa SL11 oraz jeszcze nieukończona przegubowa Škoda 706 RTO-K (zaprezentowana oficjalnie dopiero dwa lata później).
Author: zadzior

13 august 2011 - Kolín, zajezdnia OAD. Ta Praga została wyprodukowana w 1948 roku specjalnie dla wytwórni filmowej Barrandov i służyła do wożenia filmowców. Wyprodukowano zaledwie 4 tego typu pojazdy. Autobus należy do kolekcjonera pojazdów marki Praga, który prowadzi prywatne muzeum. Niestety nie mogę nic znaleźć na ten temat w internecie. Jeśli ktoś zna szczegóły dotyczące właściciela, to proszę o dopisanie.
Author: zadzior

Comments: 1

13 august 2011 - Nymburk, dworzec CSAD. Jeden z czterech wyprodukowanych dla studia filmowego Barrandov autobusów Praga RND.
Author: zadzior

13 august 2011 - Kolín, zajezdnia OAD. Na placu wśród innych autobusów znalazłem bardzo ciekawy okaz w postaci bułgarskiego Czawdara zbudowanego na podwoziu czeskiej Avii. Pojazd nie posiadał w żadnym widocznym miejscu tablic rejestracyjnych, więc istnieje domniemanie, że może być właśnie w trakcie zmiany właściciela.
Author: zadzior

Comments: 3

13 august 2011 - Okolice Nymburka. Stanowisko pracy konduktora w Skodzie 706 RO MTZ - panel sterowania drzwiami tylnymi. Do obowiązków konduktora, oprócz sprzedaży i sprawdzania biletów, należała także obsługa tylnych drzwi. Przednie dzrwi obsługiwał kierowca.
Author: zadzior

13 august 2011 - Kolín, teren zajezdni autobusowej OAD. Oprócz zabytkowych autobusów rodem z demoludów, można było też zobaczyć wytwór zgniłego kapitalizmu - ponadczterdziestoletnią RFN-owską Setrę S10.
Author: zadzior

13 august 2011 - Kolín, dworzec ČSAD. Podczas imprezy istniała możliwość przejechania się większością pojazdów uczestniczących w zlocie, w tym także i tym kabrioletem. Podobno jest to, w odróżnieniu od polskich ogórków kabrioletów, pojazd oryginalny, a nie przeróbka. Warto zauważyć, że pojazd ten jest bardziej demokratyczny od swoich polskich braci, bo... wszyscy łącznie z kierowcą mokną w deszcz. :)
Author: zadzior

Comments: 2

13 august 2011 - Okolice Nymburka. Praska Skoda 706 RO - widok od tyłu. Uwagę zwracają przepięknie odwzorowane (a może oryginalne) tablice boczne oraz drabinka prowadząca do bagażnika dachowego.
Author: zadzior

13 august 2011 - Poděbrady. Po zakończeniu pokazu na dworcu CSAD w Kolinie, wszyscy uczestnicy udali się w szyku paradnym do Poděbradów, gdzie na deptaku odbył się kolejny pokaz. Na pierwszym planie widoczna Praga RND z Nymburka, za nią przedwojenne czeskie motocykle i kolejni uczestnicy zlotu.
Author: zadzior

13 august 2011 - Nymburk, dworzec CSAD. Jedna z dwóch przyczep typu Karosa D 4 (proszę o dodanie kategorii) obecnych na zlocie.
Author: zadzior

13 august 2011 - Kolín, dworzec CSAD. Deska rozdzielcza "telewizyjnego" Robura.
Author: zadzior

13 august 2011 - Kolín, dworzec CSAD. Wnętrze Robura, które okupowali non-stop młodociani pilnowacze. Co ciekawe wysokość wnętrza tego pojazdu jest porównywalna z Sanem H100B nr 160 należącym do KMKM Warszawa.
Author: zadzior

13 august 2011 - Kolín, dworzec CSAD. Najstarsze autobusy na zlocie. Od lewej stoją: dwie Skody 706 RO oraz Praga RND. Wszystkie wyprodukowane w drugiej połowie lat 40-tych XX wieku.
Author: zadzior

13 august 2011 - Kolín, teren zajezdnii autobusowej OAD. Dwa zestawy Škoda 706 RO + przyczepka, ustawione obok siebie, robią naprawdę duże wrażenie. Po lewej stronie Škoda 706 RO (rocznik 1947) z przyczepą Sodomka PRK6 (rocznik 1943) z kolekcji ČSAP Nymburk, po prawej natomiast Škoda 706 RO (rocznik 1956) z przyczepą Karosa D4 z kolekcji mgr inż. Ladislava Tetery z miejscowości Kroměříž, byłego zastepcy dyrektora ČSAD Kroměříž.
Author: zadzior

Comments: 2

13 august 2011 - Kolín, plac postojowy zajezdni autobusowej OAD. Na pokładzie "jedenastki" z Bratysławy na zlot, oprócz Słowaków, przybyli także Węgrzy, wraz z szefem Klubu Ikarusa.
Author: zadzior

13 august 2011 - Kolín, zajezdnia autobusowa OAD. Jeden z kilku obecnych na zlocie Luxów. A w Polsce nie ostał się ani jeden sprawny "ogórek" w wersji LUX.
Author: zadzior

Comments: 2

13 august 2011 - Nymburk, dworzec CSAD. Ostatnim etapem zlotu dostępnym dla publiczności był pokaz w Nymburku. Na zdjęciu przepiękny zestaw należący do inż. Ladislava Tetery.
Author: zadzior

Comments: 1

13 august 2011 - Poděbrady. Pokaz wszystkich uczestników zlotu na miejskim deptaku. Sznur pojazdów miał kilkaset metrów.
Author: zadzior

13 august 2011 - Kolín, dworzec autobusowy ČSAD. Kolejny debiucik na TWB. :)
Author: zadzior

Comments: 1

13 august 2011 - Kolín, teren zajezdni autobusowej OAD. Dwa produkty przemysłów motoryzacyjnych nieistniejących już krajów: czechosłowacka Skoda 706 RTO LUX i enerdowski Robur LO 3000.
Author: zadzior

13 august 2011 - Kolín, zajezdnia OAD. Kiedy zobaczyłem ten autobus z daleka od tyłu, to myślałem, że to jakiś stary model Sanosa. Po podejściu bliżej okazało się, że to przepiękna Setra S10.
Author: zadzior

13 august 2011 - Okolice Nymburka. Deska rozdzielcza praskiej Skody 706 RO MTZ. Piękno tkwi w prostocie...
Author: zadzior

Comments: 2

13 august 2011 - Okolice Nymburka. Stanowisko pracy konduktora w Skodzie 706 RO MTZ - widok ogólny.
Author: zadzior

13 august 2011 - Okolice Nymburka. Stanowisko pracy kierowcy w Skodzie 706 RO MTZ. Uwagę zwraca pulpit na rozkład jazdy umocowany na obudowie silnika. Warto dodać, że na pulpicie oczywiście znajdował się oryginalny rozkład z epoki.
Author: zadzior

13 august 2011 - Okolice Nymburka. Wnętrze praskiej Skody 706 RO. Uwagę zwraca podłoga z deseczek podobna do tych w tramwajach z tego samego okresu produkcji, co ten autobus.
Author: zadzior

13 august 2011 - Nymburk, dworzec CSAD. Drugi MTZ na zlocie (debiut na TWB) w towarzystwie tzw. ogórka drohiczyńskiego.
Author: zadzior

13 august 2011 - Nymburk, dworzec CSAP. Drugi zestaw RO + przyczepka obecny na zlocie.
Author: zadzior

13 august 2011 - Kolín, teren zajezdni autobusowej OAD. Robury stają się powoli pojazdami kultowymi. I to nie tylko w Niemczech. Może o tym świadczyć choćby to, że już wiele lat temu jeden z warszawskich mkm-ów nazwał swój zespół muzyczny nieco żartobliwie, bo błędnie, ROBÓR. Niebawem wrzucę także zdjęcia wnętrza tego cacuszka.
Author: zadzior

Comments: 1

13 august 2011 - Kolín, zajezdnia OAD. Jeszcze ćwierć wieku temu, tego typu pojazdy nie były rzadkim widokiem na polskich ulicach - stanowiły np. trzon floty TVP. Dziś tak pięknego Robura w wersji minibus bardzo ciężko spotkać w Polsce, a i w Czechach widuje się takie okazy głównie na zlotach pojazdów zabytkowych.
Author: zadzior

Comments: 2

13 august 2011 - Nymburk, dworzec CSAD. Przyczepka nymburskiego zestawu różniła się od drugiej drzwiami.
Author: zadzior

Comments: 5

13 august 2011 - Okolice Nymburka. Stanowisko pracy konduktora w Skodzie 706 RO MTZ - pulpit przed stanowiskiem konduktora. Służył m.in. do przyjmowania pieniędzy za bilety i wydawania biletów oraz reszty.
Author: zadzior

13 august 2011 - Okolice Nymburka. Praska Skoda 706 RO w całej krasie.
Author: zadzior

Comments: 1

13 august 2011 - Nymburk, dworzec CSAD. Na tym zdjęciu widać podstawowe różnice między wersją miejską i podmiejską. MTZ posiadał kasetę na tablicę kierunkową nad tylnymi szybami, poziomą poręcz w połowie wysokości tylnej szyby oraz nie posiadał tylnych siedzeń, w odróżnieniu od wersji MEX oraz wszelkich wersji międzymiastowych i turystycznych. W oczy rzucają się również różnice wynikające z różnicy wieku obu pojazdów: MTZ pochodzi najpewniej z lat 60. XX wieku, w związku z czym posiada listwy ozdobne na zderzakach oraz klasyczne klosze lamp tylnych, natomiast Jelcz 043 z 1986 roku posiada nieco kanciaste lampy od Nysy i nie ma już listew na zderzakach.
Author: zadzior

Comments: 3

13 august 2011 - Kolín, plac postojowy zajezdni autobusowej OAD. Jeden z dwóch MTZ-ów obecnych na zlocie. Kolejny przykład jak funkcjonuje muzealnictwo w Czechach.
Author: zadzior

Comments: 3

13 august 2011 - Kolín, dworzec ČSAD. Jedyny MEX na zlocie w towarzystwie Škody 706 RTO w wersji międzymiastowej.
Author: zadzior