Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:


Thematical Photos

Komisje, pomiary, próby & testy ZTM Warszawa i TW Warszawa

Temat poświęcony wszelkim przejazdom komisyjnym / pomiarowym / próbnym / testowym organizowanym przez warszawskiego organizatora komunikacji (oraz przez operatora tramwajowego), a mającym na celu sprawdzenie parametrów technicznych lub dopuszczenie do ruchu pętli / skrętów / ulic / skrzyżowań / nowych odcinków etc.

Photos

8 september 2005 - Warszawa, ul. Powstańców Śląskich (okolice wyjazdu z pętli NOWE BEMOWO). Dziewiczy kurs nowym odcinkiem warszawskiej sieci tramwajowej (to pierwszy tramwaj w tym miejscu!). Za chwilę wagon ten ruszył (używając silnika spalinowego) w dalszą drogę w celu sprawdzenia reszty trasy.
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 4

7 november 2008 - Warszawa, ul. Księżycowa.
Author: RedBull

Comments: 4

15 april 2010 - Warszawa, jako że podobno lubicie zagadki, to kolejna :) Tym razem może będzie trochę trudniejsza. Pytanie oczywiście podstawowe - gdzie to jest? Jako podpowiedź dodam, że `krańcować` tu miała nowa linia autobusowa. W razie trudności będą kolejne podpowiedzi ;) BTW: mapki w związku z tym na razie nie ustawiam.
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 19

28 may 2010 - Warszawa Choszczówka, przedłużenie ul. Piwoniowej.
ZTCW, formalnie miejsce w którym stoi autobus nie leży już w granicach administracyjnych Warszawy, ale dla łatwiejszego jego zlokalizowania niechaj pozostanie powyższy opis.

Author: Sadorg
edytor
Comments: 5

21 july 2010 - Warszawa, ul. Janka Muzykanta. Przedwczoraj wprowadzono wreszcie nową organizację ruchu na pętli OKĘCIE. Większość autobusów postoje odbywa teraz na ul. Janka Muzykanta i nie kręci już zbędnych wozokilometrów ciągiem ulic al. Krakowska - Malownicza - al. Krakowska - Szyszkowa - Działkowa - Mineralna - al. Krakowska - Malownicza - al. Krakowska ;] Na zdjęciu jedna z kilku komisji w terenie, która obyła się przed przełączeniem ruchu. Niestety trwało to bardzo długo (biurokracja trwa), ponieważ krawężniki miały miejscami... aż 28 cm wysokości i trzeba było je obniżyć! Powodowało to oczywiście fakt tarcia o nie autobusów niskopodłogowych (widać ślady czerwonego lakieru na zdjęciu). Na fotce widoczna również komisja złożona z przedstawicieli trzech działów ZTM, MZA oraz wykonawcy budowy parkinu P+R na Okęciu, która dokonuje stosownych pomiarów ;) Najbardziej zdziwiony był za to ów drajwer z Mobilisu, "zhaltowany" i skierowany tutaj przez Nadzór Ruchu w celu wykonania mierzenia :)
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 9

8 may 2011 - Warszawa, ul. Chałubińskiego. Podobno tramwaje tą ulicą w tej chwili nie jeżdżą ;] A tu proszę jaka niespodzianka. Przypadkowo najechaliśmy z kumplem na testy wyremontowanego torowiska (jutro inauguracja liniowa). Zresztą byliśmy święcie przekonani, że jeden z najnowszych nabytków TW wykoleił się, ponieważ z daleka wyglądał jakby stał w bardzo nienaturalnej pozycji... Przy okazji wyszło na jaw, że wóz #3156 ostatnio często wykorzystywany jest jako tester - kilka dni wcześniej "przecierał szlak" na Boernerowo :-) Na zdjęciu przestój w próbach, bo... zabrakło prądu. Ekipa z Pogotowia Sieciowego właśnie sprawdza co się stało. Okazało się, że to nic poważnego i kilka minut później Swing ruszył w dalszą drogę. Jednak daleko nie ujechał, bo po przejechaniu kilkudziesięciu metrów ekipa uznała, że "wystarczy" i rozpoczęła cofanie wagonu z pulpitu manewrowego... Zdjęcie z dedykacją dla Benka :)
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 7

20 may 2011 - Warszawa, skrzyżowanie ulic Kłosowa/Brzezińska. W nawiązaniu do fotki ZaciszaniNa z przejazdu autobusem pomiarowym z dnia 17.05 br., wrzucam jeszcze zdjęcie z przejazdu autobusem komisyjnym :) Nie muszę chyba informować, że żadnego objazdu na razie nie będzie - fotka mówi chyba sama za siebie... ;] Zwłaszcza, że wykonawca budowy kanalizacji nie zrobił praktycznie nic żeby przystosować trasę objazdową do parametrów spełniających kryteria dopuszczenia tam komunikacji autobusowej (przede wszystkim korekty promieni skrętów, ale nie tylko). Dodam, że ten zakręt wcale nie jest najgorszy! ;] W każdym razie ja powiedziałem, że pod protokołem się nie podpisuję. Podobnie uczynił przedstawiciel MZA. Jak się dalej sytuacja rozwinie, zobaczymy... Nie da się jednak ukryć, że wykonawca ma spory problem.
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 16

24 may 2011 - Warszawa, skrzyżowanie ulic Henrykowska/Zagrodecka. Po komisyjnym przejeździe piątkowym (który nie przebiegł po myśli wykonawcy prac :>), we wtorek odbył się powtórny przejazd autobusem pomiarowym. Tym razem "Stalowa" podesłała pojazd #1314 zamiast #1311 :) Ustalono, że nieprawidłowości stwierdzone protokolarnie cztery dni wcześniej zostały usunięte (skorygowano promienie łuków, zmieniono pierwszeństwo przejazdu, wprowadzono ruch jednokierunkowy na pewnym fragmencie trasy oraz ustawiono znaki zakazu parkowania na całej długości objazdu). Dodatkowo nakazano "wdrożyć w życie" kilka nowych "zaleceń". Jeśli i one zostaną wykonane, to wkrótce pojadą tędy linie 133, 176 oraz nocna N64...
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 4

27 july 2011 - Warszawa, teren Centrum Hal Targowych MARYWILSKA 44. Tym razem dobrze widać gdzie zostało wykonane zdjęcie :) Mimo naprawdę fatalnej tego dnia pogody udało się zrobić kilka ujęć - tu pojazd z MZA stoi w miejscu planowanego przystanku. A czy coś z tego wyjdzie, zobaczymy. Na razie jednak Centrum Handlowe nie ustosunkowało się do naszego pisma...
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 1

27 july 2011 - [opis zmieniony] Warszawa, teren Centrum Hal Targowych MARYWILSKA 44. Sądzę że zagadka była bardzo prosta. A pytanie brzmiało: gdzie zostało wykonane to zdjęcie? Jako podpowiedź służyła informacja, że prawdopodobnie autobus miejski w tym miejscu wcześniej nie zagościł... Sama fotka jest jaka jest, ale mieliśmy wtedy w Warszawie niemal biblijny potop - lało od dobrych 12 godzin! Ale o tym następnym razem ;-)
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 22

17 august 2011 - Warszawa, pętla OKĘCIE (nowa). Niniejszym donoszę, że dziś na nowo wybudowanej - wraz z parkingiem P&R - pętli zawitał pierwszy autobus :) Niestety mimo zapewnień wykonawcy tylko jeden z czterech wjazdów/wyjazdów z krańca był gotowy, w związku z czym pomiary były - delikatnie mówiąc - utrudnione... Ale jakoś daliśmy radę. Za to opuszczając finalnie pętlę musieliśmy wyjechać na al. Krakowską "pod prąd" - miny kierowców bezcenne :-D
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 16

7 september 2011 - Warszawa - wiadukt nad dworcem Gdańskim w ciągu ulic Mickiewicza i Andersa. 7 Września 2011r odbyła się próba obciążenia wiaduktu, na test zjawiły się dwa wagony: 3116 oraz 3141. Pozostaje już tylko czekać na pierwszy liniowy wagon...
Author: kiljan

Comments: 6

7 september 2011 - Warszawa, ul. Kobiałka. Tym razem do próby posłużył autobus liniowy, który został zatrzymany przez Służby Nadzoru Ruchu :) Na prośbę wykonawcy będziemy bowiem przez około tydzień jeździć po 80-metrowej długości tymczasowej nawierzchni tłuczniowej (zagęszczonej, ubitej i utwardzonej). Prosta komisja zmiany organizacji ruchu zmieniła się jednak w tym przypadku w ponad 2-godzinne wytykanie wykonawcy błędów, który jakoś nie był świadom, że autobus nie przejedzie po studzience... wystającej ~20 centymetrów ponad tymczasową nawierzchnię! ;] Po usunięciu niedociągnięć oraz wprowadzeniu kilku innych zmian ostatecznie widoczni na zdjęciu przedstawiciele NR MZA, ITS-u oraz PKS-u Grodzisk Mazowiecki (oraz niewidoczny na zdjęciu przedstawiciel ZTM-u ;)) zgodzili się na takie rozwiązanie.
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 11

7 september 2011 - Warszawa, ul. Andersa. Dawno tu tramwaju nie było ;-) Kolega 'kiljan' dodał fotkę od strony południowej, to ja pokuszę się o zdjęcie od strony północnej. Wczoraj odbyły się próby statyczne nowo zbudowanego wiaduktu tramwajowego w ciągu ulic Andersa - Mickiewicza. Przez kilka godzin Swingi #3116 oraz #3141 robiły za obciążenie wiaduktu. Zdaje się, że próby wypadły pomyślnie :) Za to widząc mnie znajomy z NR TW wyraził zdziwienie, że nikogo z ZTM nie było. Ale tak to jest jak się nas nie zaprasza ;] Fotkę dodaję pod #3141, bo ma zdecydowanie mniej zdjęć. PS. Dziękuję informatorom (Paweł & Maciej) za cynk! ;)
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 1

9 september 2011 - [opis zmieniony] Warszawa, "ulica" Grodziska. Kolejna zagadka lokalizacyjna okazała się jednak dość prosta. Co prawda ja osobiście daaawno w takich "klimatach" nie byłem, jednak podpowiedzi [1 - byłem tam pierwszy raz w życiu, 2 - motyw główny fotki był podpowiedzią samą w sobie :)] pozwoliły dość szybko ustalić dokładne miejsce. I muszę przyznać, że bardzo lubię takie komisje! ;-)
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 13

9 september 2011 - Warszawa, droga techniczna na terenie stacji rozrządowej Warszawa Odolany. Nigdy nie sądziłem, że będzie mi dane przejechać miejskim autobusem przez samo serce "rozrządówki" kolejowej! ;) A jednak! Na zdjęciu pojazd marki Ikarus wśród kilkunastu torów postojowych. Po prawej widoczna cysterna, która chyba robi tu za pomnik, ponieważ stoi na odciętym (albo wręcz specjalnie dołożonym) fragmencie torów - może ktoś to potwierdzić? Za to po lewej liczne tory postojowe stacji, wraz ze "Stonką", która niedługo potem zaczęła przetaczać baaardzo dłuuugi mieszany skład... Ale o tym w następnym odcinku ;-) BTW: wiem, że fotka taka sobie, ale mój kierownik i tak był wyrozumiały z powodu "dużej" liczby fotostopów! ;] Pozdrawiam :-)
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 22

22 october 2011 - [opis zmieniony] Truskaw (a w zasadzie już nawet nie), leśny dukt w Puszczy Kampinoskiej :) Tym razem zagadka lokalizacyjna również okazała się niezbyt trudna. Osobiście muszę jednak przyznać, że nigdy nie sądziłem, że kiedykolwiek zobaczę niskopodłogowy autobus przegubowy na takiej nawierzchni. I to w dodatku w parku narodowym ;] A odbyło się to wtedy, kiedy wszyscy podniecali się burdelem panującym w okolicach pl. Wileńskiego. Tym czasem w innej części ZetTeeMicznej sieci działy się rzeczy równie ciekawe. Jeśli nie ciekawsze! Bo kto to widział "przeguba" na odcinku szutrowym ;-) Na zdjęciu widoczny jest autobus liniowy, który posłużył do odbycia na cito komisji sprawdzającej możliwość przejazdu w tym miejscu. I jak widać - po uwzględnieniu szeregu uwag Nadzoru Ruchu - się to udało. Aha, kierowca pozdrawiał wszystkich użytkowników TWB stosownym napisem, ale teraz wisi już "właściwe" foto :)
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 22

5 december 2011 - [opis zmieniony] Warszawa, teren Oczyszczalni Ścieków "Czajka". Kolejna zagadka lokalizacyjne okazała się - wedle moich przypuszczeń - zdecydowanie prostacka. Na zdjęciu ITS-owa 'solówka' podczas komisji mającej potwierdzić (lub zaprzeczyć), że przebudowa układu drogowego na terenie tego zakładu nie wpłynęła na możliwość wjazdu oraz przede wszystkim na możliwość bezpiecznego zawrócenia tam wariantowych kursów linii 302. Jak widać wszystko poszło bardzo gładko i z dniem 6.12.2011 r. kursy wariantowe powróciły. Miałem jeszcze chytry plan aby przejechać się tym autobusem już po właściwym terenie oczyszczalni (jest taka możliwość), ale pogoda (cały czas równo lało) skutecznie nas wszystkich do tego zniechęciła. A szkoda, bo następna szansa... zapewne nigdy :) Przy okazji pozdrowienia dla kierownika oczyszczalni - bardzo miło się współpracowało!
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 12

7 march 2012 - Warszawa, teren ZET Żoliborz. O ile tramwaje na zajezdniach autobusowych raczej nie bywają, o tyle autobus w zakładzie tramwajowym się zdarza ;) Przy okazji objeżdżania Trasy Mostu Północnego, odbyła się też krótka komisja na terenie zajezdni R-4, która miała potwierdzić możliwość "krańcowania" tam linii nocnej. Wszystko przebiegło bez problemu, w związku z czym linia N44 wróciła już na swoją starą trasę. Na zdjęciu pojazd z Mobilisu przejeżdża przez tory postojowe zajezdni - z lewej widoczna jakaś liniowa 17, z prawej zaś "dogorywający" wóz typu 4EGTw nr 205 vel 1260... Fotka oczywiście z dedykacją dla Krzyśka Leśniaka! :-)
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 7

7 march 2012 - Warszawa, skrzyżowanie ulicy Świderskiej ze Świderską :) Przy okazji pomiarów na Moście (wówczas jeszcze) Północnym dokonany został również przejazd ul. Świderską. Jako, że pierwotnie komunikacja autobusowa nie była tu planowana, to przejazd tędy był niejako bonusem. Minęło kilka miesięcy i proszę - wkrotce będziemy tu mieli cztery linie autobusowe ;-) Choć tak naprawdę, to nic do końca nie wiadomo, bo koncepcja w ciągu ostatniego tygodnia zmieniła się już bodaj z 6 razy...
Author: lipton
edytorProfesional
7 march 2012 - Warszawa, Trasa Mostu Północnego (zwana też Trasą im. Marii Skłodowskiej-Curie). Dawno nic nie wrzucałem, ale takiej okazji nie można odpuścić - uprzejmie donoszę, że dziś przejechał pierwszy autobus Mostem Północnym! I to nie raz ;) Ogólnie nowa przeprawa (wraz z dojazdami) robi wrażenie. Ciekawostką jest natomiast fakt, że w tle widzimy malowanie oznakowania poziomego (symbol "BUS"), a co bardziej zorientowani wiedzą, że jako takiego buspasa na tej arterii nie będzie :-> Na koniec oczywiście pozdrowienia dla kierowcy i całej załogi pomiarowego autobusu! :)
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 11

7 march 2012 - Warszawa, Most Północny (oficjalnie zwany nieco inaczej ;)). Skoro jesteśmy już w temacie tej przeprawy, to jeszcze jedna fotka z przejazdu pomiarowego. Zdjęcie raczej nie do powtórzenia :) Nawet mimo relatywnie małego ruchu kołowego, który na razie się tym mostem odbywa... Za to linia 101 ma całkiem słuszne napełnienia!
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 1

13 march 2012 - Warszawa, ul. Kleszczowa. Jako, że powstał w stolicy "ósmy cud świata" (a już na pewno cud inżynierii drogowej!), to bezwzględnie konieczne stało się uzmysłowienie niektórym instytucjom jakiego bubla stworzyły. Mowa tu o zatoce autobusowej na przystanku ZAJEZDNIA KLESZCZOWA 01. Oczywiście komisja nie dopuściła do eksploatacji tego koszmarka, w związku z czym przedstawiciele ZMID, ZDM, BDiK, IR, firmy Strabag oraz projektanta, a przy współudziale przedstawicieli NR MZA, NR ZTM, kierownictwa ZEA R-2 "Kleszczowa" oraz innych działów ZTM zebrali się by wypracować jakieś stanowisko w tej sprawie. W celu ukazania niektórym, że zatoka ta nie nadaje się do użytkowania ściągnięto na cito z pobliskiej zajezdni "sztywniaka" #8717. Jak widać o podjeździe do krawędzi przystankowej nie ma mowy, jest za to piękne zablokowanie ruchu kołowego na ulicy (tył autobusu wystaje na jedyny w tym miejscu pas). Chwilę później zatrzymaliśmy jeszcze dwa autobusy liniowe, które również nie dały rady obsłużyć bezpiecznie tego przystanku. Po spisaniu protokołu komisja rozeszła się, ciekaw tylko jestem kiedy ktoś coś z tym zrobi... Na razie funkcjonować będzie dotychczasowy przystanek zastępczy po drugiej stronie ul. Krańcowej.
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 32

24 may 2012 - Warszawa, teren przy ul. Bronowskiej. Prób ciąg dalszy... Wkrótce zjawił się i oczekiwany PKS Grodzisk Mazowiecki. Coś mi się kojarzyło, że mimo takiej samej długości Scanie mają gorszy skręt... No i mają, i to sporo! Tylko mój refleks uratował ten pojazd przed zjazdem na pole :-) Zapanowała mała konsternacja, ale przynajmniej przedstawiciele Pol-Aqua'y zobaczyli na własne oczy, że wcześniej im nie ściemnialiśmy ;) Żeby było śmieszniej, to #A581 zabrakło dobrych 30 centymetrów żeby bezpiecznie zawrócić (część opony zjechała już z płyty MON-owskiej), podczas gdy Solarisy miały co najmniej drugie tyle zapasu. Nie powiem - różnica spora. Dodam, że próba odbywała się przy minimalnej prędkości, w celu natychmiastowego zatrzymania pojazdu w razie konieczności. Przy okazji pozdrowienia dla sympatycznego szofera! Na zdjęciu wóz już podczas cofania.
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 7

24 may 2012 - Warszawa, teren przy ul. Bronowskiej. Odpowiadając na pytanie spod poprzedniego zdjęcia: zawrócił na raz! Jak widać #1840 też zawrócił ;) Choć oba pojazdy zrobiły to niemal "na styk" i kierowcy trochę - mówiąc kolokwialnie - cykali się jechać, ponieważ w pewnym momencie widzieli przed sobą już tylko zielony ugór :> W sumie sam miałbym pewne obiekcje. Na szczęście wszystko odbywało się pod kontrolą i przy minimalnej prędkości. Lekko zdezorientowani pasażerowie nie mieli więc się czego obawiać :) I na tym koledzy chcieli próby zakończyć, ale coś mnie tknęło żeby poczekać jeszcze na grodziowe 119...
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 3

24 may 2012 - Warszawa, teren pod przyszłą tymczasową pętlę autobusową KOMBAJNISTÓW. Jako, że wczoraj przedmiotowe miejsce nie nadawało się do przeprowadzenia prób, to 24 godziny później Szacowna Komisja znów stawiła się w tym miejscu :) Wyglądało na to, że wykonawca dokonał koniecznych poprawek, w związku z czym zatrzymany został pierwszy autobus, który się tam akurat zjawił. Kierowca został poinstruowany co ma robić i z lekkim przerażeniem w oczach zaczął manewr zawracania. Choć naprawdę "przestraszeni" to byli dopiero pasażerowie :-P Teraz zagadka: zawrócił na raz czy nie? :)
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 22

24 may 2012 - Warszawa, przyszła pętla KOMBAJNISTÓW (mam nadzieję ;)). Jako, że Scania wypadła podczas zawracania fatalnie, to zdecydowaliśmy się na zatrzymanie kolejnej brygady linii 119. Tym razem trafił się Ukrainiec, który już w ogóle miał przerażenie w oczach. Próba ta tylko potwierdziła fakt, że tego typu autobus nie ma szansy zawrócenia w tym miejscu. Dlatego wykonawca podjął ad hoc decyzję o poszerzeniu pętli (po lewej widać już częściowo zdjętą warstwę ziemi pod kolejne płyty). Przy okazji warto zauważyć, że w tej okolicy do 1979 r. funkcjonowała pętla ZERZEŃ. Ciekawe czy okoliczni mieszkańcy jeszcze ją pamiętają? ;) Na koniec podziękowania dla wszystkich czterech kierowców za dobrą współpracę.
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 4

22 june 2012 - Warszawa, ul. Skarbka z Gór. Od najbliższego poniedziałku tak wyjeżdżający autobus będzie widokiem codziennym :) A wszystko przez modernizację ul. Skarbka z Gór i brakiem wjazdu/wyjazdu od strony ul. Berensona. Dodam, że w związku z pojawiającymi się wątpliwościami na temat możliwości wyjazdu w stronę ul. Magicznej, ponad miesiąc temu została na cito przeprowadzona próba w terenie. Posłużył do niej autobus linii 204, bo to właśnie ta linia będzie jeździć w tej relacji. Jako, że w międzyczasie na pętli OS. DERBY pojawił się także "gimbus" w postaci linii 304, to dla "świętego spokoju" przeprowadziliśmy testy także i tym typem taboru. Jak widać wszystko poszło bardzo gładko i nawet stojący przy samym krawężniku słup energetyczny okazał się mniej groźny niż początkowo przypuszczaliśmy...
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 4

5 july 2012 - Warszawa, skrzyżowanie ulic Zdziarska/Kąty Grodziskie. Jako, że poprzednia fotka z naszego ostatniego przejazdu pomiarowego wzbudziła wiele emocji, to dodaję kolejną. Przez przypadek z tego samego miejsca ;) Tym razem jednak ujęcie z innej strony, z perspektywy ul. Kąty Grodziskie. No i pytanie do znawców i "znaffcuf" - czy w tej relacji skręt dopuściliśmy? Jako pierwszy może odpowiadać kolega Amalio :-> I ostrzegam, że pytanie jest podchwytliwe :-)
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 13

5 july 2012 - Warszawa, skrzyżowanie ulic Kąty Grodziskie/Zdziarska. Witam po krótkiej przerwie związanej z obsługą EURO 2012. I od razu świeża fotka z dzisiejszej komisji, którą przeprowadziliśmy w związku z planowaną wkrótce jedną z wielu inwestycji w dzielnicy Białołęka. Próba miała na celu potwierdzenie (bądź nie) możliwości skrętu w relacji Kąty Grodziskie --> Zdziarska. Wynik widać na zdjęciu i nie wymaga on chyba obszerniejszego komentarza :) Warto dodać, że jeszcze 5 lat temu przy widocznym w tle skrzyżowaniu z ul. Ostródzką znajdowała się pętla autobusowa MAŃKI WOJDY, która dziś znacząco ułatwiłaby sprawę. Niestety krańca nie ma, a parametry techniczne interesujących nas ulic i skrzyżowań w tym rejonie znacznie utrudniają wypracowanie jak najmniej "negatywnie odczuwalnego" przez mieszkańców układu komunikacyjnego, który będzie obowiązywał przez wiele tygodni...
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 34

5 july 2012 - Warszawa, rondo na skrzyżowaniu ulic Kobiałka/Frachtowa. To jeszcze jedno zdjęcie ze znanego już przejazdu. Po zakończeniu "testów" na ul. Zdziarskiej ktoś przytomnie wpadł na pomysł aby wykonać również próbę zawracania na tym rondzie - na zdjęciu autobus podczas rzeczonej próby. Pytanie-zagadka dla zainteresowanych: udało się czy nie? ;) Przy okazji widać, że Urząd Dzielnicy Białołęka nie narzeka na brak środków finansowych, bo mimo bezchmurnego nieba latarnie były cały czas włączone...
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 12

23 july 2012 - Warszawa, ul. Saska. Wróćmy na chwilę do fotek z przejazdów pomiarowych :) Bo nie tylko na Białołęce i w Wawrze trzeba było w ostatnim czasie wykonywać próbne przejazdy. Jak widać do tego jazd typu przydają się też czasami "sztywniaki". W tym akurat przypadku pojazd taki był wręcz wskazany. Dokładnie do skrętu z ul. Saskiej w Brazylijską posłużył ostrobramski U15 #8038 "zhaltowany" na Gocławiu po zakończonym dodatku na linii 111. A przedmiotowy skręt trzeba było sprawdzić, ponieważ na przestrzeni "ostatnich lat" zlikwidowano możliwość wykonania takiej relacji. Wkrótce będzie ona jednak potrzebna. Na zdjęciu autobus w trakcie próby. Niestety dziadek z Matiza zepsuł nieco ujęcie, zresztą był bardzo zdziwiony widokiem skręcającego w tę stronę autobusu... Trzy minuty później próba została powtórzona żebym mógł wykonać ujęcia także i z drugiej strony :-) Przy okazji nie blokując ruchu... Sam przejazd wypadł całkiem poprawnie, niemniej i tak nakazaliśmy ZRiKD wprowadzić do czasowej organizacji ruchu kilka poprawek (m.in. likwidację połówki azylu żeby się kierowcom autobusów łatwiej skręcało) :)
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 2

26 july 2012 - Warszawa, ul. Ostródzka. To jeszcze jedna fotka z czwartkowej komisji. Tym razem ujęcie z wyjazdu z przyszłej pętli MOCHTYŃSKA-KANAŁ. Początkowo planowana była ona dla pojazdów 9-metrowych, ale w związku z brakiem innej możliwości przejazdu linii autobusowej 120 w kierunku krańca OLESIN będą musiały tutaj zawracać "dwunastki". Jak widać wszystko odbyło się niemal "na styk", głównie przez dwa słupy energetyczne stojące w obrębie pętli. Dlatego zgodnie (ZTM, MZA & ITS) podjęliśmy decyzję obligującą wykonawcę budowy kanalizacji do poszerzenia krańca w celu poprawienia parametrów skrętu, a tym samym ułatwienia kierowcom autobusów wyjazdu. Przy okazji będą musieli poszerzyć również wjazd, a co ;-) Sumarycznie przejazd wyszedł jednak pozytywnie, w związku z czym prawdopodobnie w przyszłym tygodniu w życie wejdą zmiany, które spowodują spore roszady w komunikacji w tym rejonie Białołęki.
Author: lipton
edytorProfesional
26 july 2012 - Warszawa, przyszła pętla tymczasowa MOCHTYŃSKA-KANAŁ. Trzy tygodnie po pierwszym odbył się drugi przejazd komisyjny związany z tą samą inwestycją :) Tym razem odbieraliśmy tymczasowy kraniec przy ul. Ostródzkiej, ponieważ od widocznego w tle mostu nad Kanałem Markowskim nie będzie przejezdności. Tradycyjnie do próbnego przejazdu wykorzystany został krótki MAN z ITS-u. Na zdjęciu pojazd #A-433 wykonuje jeden z kilku nawrotów na niedokończonej jeszcze w 100% pętli. Z góry przepraszam też za ucięty znak, ale inaczej średnio dało się skadrować... Aha, lokalizacja na mapie ustawiana nieco na "chybił-trafił", ponieważ rzeczona mapa ma pewne braki... Ale to gdzieś tam :-)
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 4

21 november 2012 - [opis zmieniony] Ząbki, skrzyżowanie ulic Gajowa/Kosynierów. No i już po quizie. Jak widać to jednak nie Warszawa :) W każdym razie zagadka z cyklu "gdzie niedługo sięgną macki ZTM-u" okazała się dość prosta. Wykorzystując ładną pogodę objechaliśmy wtedy przy pomocy mobilisowego Solarisa trzy lokalizacje, w które w bliższej lub dalszej przyszłości dotrą pojazdy ZTM-u. Na zdjęciu jedna z tych miejscówek, gdzie U12 prezentuje się podczas skrętu na tle sosnowego lasu. Kolegom biorącym udział w zabawie dziękuję za odgadywanie lokalizacji. Podziękowania również dla kolegi Sadorga, który nie podpowiedział, bo podczas wykonywania fotografii stał obok mnie ;-)
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 13

21 november 2012 - [opis zmieniony] Warszawa, rondo na skrzyżowaniu ulic Nowaka-Jeziorańskiego i Rechniewskiego. Oto następna fotka z dnia, kiedy wozem A013 wykonaliśmy przejazdy próbne w kilku miejscach. Tym razem już na pewno z Warszawy :) Dzisiejsza zagadka - zgodnie z moimi przewidywaniami - była sporo prostsza, a wskazanie lokalizacji (do której za czas jakiś dotrze komunikacja ZTM-u) nie nastręczyło większych kłopotów. Od razu dodam, że przedmiotowe rondo pozytywnie nas zaskoczyło (widać na fotce, że autobus 12-metrowy zawrócił tu bez najmniejszych kłopotów) - wcześniej były jednak obawy co do jego gabarytów. Jak widać bezpodstawne ;) Bo i przegub by się tu spokojnie wyrobił... Z góry przepraszam za cienie na fotce, ale inaczej nie dało się jej zrobić - taka okolica. Przy okazji było to również pewną podpowiedzią w tej zagadce :-)
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 15

21 november 2012 - Ząbki, ul. Zycha. W tle komin Ciepłowni Kawęczyn. Pozdrowienia dla załogi!
Author: Sadorg
edytor
Comments: 1

3 december 2012 - Warszawa, przyszła pętla o jakże wdzięcznej nazwie ŚNIEGULICZKI. Korzystając z wolnej chwili odwiedziliśmy dziś kolejny tymczasowy kraniec, który za kilka dni zaistnieje w sieci ZTM :) Jak się okazało, wykonawca już się z jego budową uporał. Wykorzystaliśmy więc przejeżdżający wóz liniowy do przeprowadzenia szybkiej próby. Kierowca był lekko zszokowany (jak mu Nadzór Ruchu "z krzaków" wyskoczył ;)), ale w sumie również zadowolony, że jako pierwszy "zaliczył" nową pętlę :) Sama zawrotka jest niczego sobie, problem stanowił tylko pas ziemi, która nie została zabrana sprzed tymczasowego peronu (co zresztą widać nawet po ustawieniu autobusu - kierowca został poproszony o podjechanie maksymalnie do krawędzi peronu). W tej chwili wszystko powinno być już okay :) Pozdrowienia dla szofera, który po 2 minutach pojechał dalej w trasę...
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 5

20 december 2012 - Warszawa, torowisko wzdłuż Trasy Mostu Skłodowskiej-Curie. Tarchomin wita :-) Swingi DUO oczekują na kolejny przejazd równoległy po moście na bielańską stronę rzeki. Nie wiem ile takich przejazdów łącznie się odbyło (nie byłem od początku prób), ale podczas mojej wizyty oba wozy głównie stały w tym miejscu ;) Od razu dodam żeby nie wierzyć niektórym mediom, ponieważ nie były to pierwsze tramwaje na Tarchominie. Pierwszy przejazd (notabene tymi samymi wagonami) miał bowiem miejsce jakieś 32 godziny wcześniej!
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 22

20 december 2012 - Warszawa, most Skłodowskiej-Curie. Dziś odbyły się próby dynamiczne na najnowszym stołecznym moście tramwajowym. Wykorzystano do nich dwa Swingi DUO o numerach taborowych 3501 oraz 3502. Próby polegały na jeździe równoległej "w tę i nazad" z różnymi prędkościami. Na zdjęciu wagony zjeżdżają już do zakładu - niestety ujęcie jest dość liche (w planach było kolejne), ale bateria mojego aparatu w nie wytrzymała już 10-stopniowego mrozu i w tym momencie podziękowała za współpracę... Aha, dodaję do stosownego tematu, mimo że te próby prowadził ZMID a nie ZTM :)
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 6

11 january 2013 - Warszawa, ul. Marsa. Miała być szybka zmiana organizacji ruchu, a... wyszło jak zwykle ;-) W zeszły piątek postanowiono wreszcie przełączyć ruch kołowy na nowo zbudowany wiadukt zachodni nad torami kolejowymi w ciagu ulicy Marsa. Jako, że budowa nowej jezdni na odcinku Żołnierska - przystanek OKULAROWA 01 jest jeszcze "w lesie", to pojazdy muszą wjeżdżać na wiadukt takim oto łącznikiem. I o ile w projekcie wszystko wyglądało pięknie, o tyle w terenie już tak "różowo" nie było. Największe wątpliwości dotyczyły oczywiście autobusów. I był tylko jeden sposób aby to sprawdzić :) Po zapewnieniu możliwości przejazdu nową nitką, zatrzymane zostały kolejno pojazdy linii 143, 401, 2x 173 oraz jakiś przejazd techniczny, których kierowcy zostali poproszeni o przejazd zgodny z naszymi wytycznymi. Efekt przeprowadzonej na cito próby widać na zdjęciu - zgodnie z przypuszczeniami autobusy znacznie przekraczały swój pas ruchu, w związku z czym komisja jednogłośnie podjęła decyzję o niewprowadzaniu nowej organizacji. Zobligowano również wykonawcę budowy do wykonania poprawek i zwołania kolejnej komisji w poniedziałek...
Author: lipton
edytorProfesional
11 january 2013 - Warszawa, ul. Marsa. I jeszcze jedna fota z piątkowych zmagań z INTERCOR-em. Podczas przejazdów próbnych zostały wytyczone linie wzdłuż których zostało następnie wyklejone tymczosowe oznakowanie poziome. Wprawne oko wypatrzy na dole kadru żółtą linię, którą wcześniej wyznaczył wykonawca. Czy linie "pierwotna" oraz ta wytyczona na komisji są równoległe - odpowiedzcie sobie sami... :-> Co ciekawe, wykonawca sprężył się i kolejna próba przełączenia ruchu na wiaduktach odbyła się tego samego dnia niecałe 3 godziny później. Tym razem zgoda została wydana. Niestety przy okazji zawieszono - nie wiedzieć do końca czemu - funkcjonowanie przystanku OKULAROWA 01. Ale tak to jest jak na każdą komisję jedzie kto inny...
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 5

18 january 2013 - Warszawa, "pętla" STARE ŚWIDRY. W związku z poniedziałkowym uruchomieniem nowej linii tramwajowej na nowym odcinku sieci tramwajowej w piątek odbyło się finalne sprawdzenie trasy - przebiegającej od węzła "Marymoncka" poprzez nowy most na Tarchomin - pod kątem odśnieżenia, stanu infrastruktury przystankowej, działania informacji pasażerskiej w Swingach DUO (przez to widoczny jest numer linii wraz z jednym z krańców na wyświetlaczu), działania wzbudzania sygnalizacji świetlnych etc. Ostatecznie pojechaliśmy wagonem #3506, bo w innym DUO coś do końca nie działało :) Było trochę uwag, które ne bieżąco były przekazywane do stosownych instytucji... Po kilkudziesięciu minutach przedstawiciele ZTM, TW, ZMID oraz samego Ratusza udali się w drogę powrotną na Młociny. Wkrótce potem okazało się, że WINB wydał pozwolenie na użytkowanie tramwajowej części przeprawy im. Marii Skłodowskiej-Curie :)
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 18

18 january 2013 - Warszawa, torowisko wzdłuż Trasy Mostu Marii Skłodowskiej-Curie. Po zakończeniu oficjalnego przejazdu miałem jeszcze małą robótkę w okolicy. W tym czasie okazało się, że chłopaki z TW postanowili wykonać dodatkową rundkę na Białołękę :) Mimo rozładowania baterii w aparacie (szybkie jej wyjęcie, ogrzanie i ponowne założenie pomogło ;)), udało mi się wykonać fotkę pomiędzy ZP STARE ŚWIDRY a ZP ŚWIDERSKA, gdzie od poniedziałku wystepować będzie bodaj największy spadek torowiska w Warszawie. Żeby ukazać różnicę specjalnie nie kadrowałem płotków wygrodzeniowych widocznych na dole kadru. Niemniej do stołecznego rekordu i tak jeszcze bardzo daleko - zresztą ul. Książęcej chyba długo jeszcze żadna inna miejscówka nie pobije... ;-) Pozdrowienia dla załogi wagonu!
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 11

8 march 2013 - [opis zmieniony] Warszawa, ul. Mozaikowa. Dawno mnie tutaj nie było, więc... na początek była zagadka z wczorajszego przejazdu komisyjnego po jednej ze stołecznych dzielnic. Quiz raczej trudny nie był (choć w praktyce okazał się trudniejszy niż zakładałem), niemniej przypomnę, że należało podać ulicę na której wykonano przedmiotową fotkę. Dodam, że za ex testowym Jelczem podąża pojazd NR Mobilisu, który chwilę później został w tym miejscu na dłużej ;)
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 25

12 march 2013 - [opis i zdjęcie zmienione] Warszawa, skrzyżowanie ulic Młoda/Derkaczy. I po kolejnej zagadce :) Która tym razem - zgodnie z przewidywaniami - okazała się banalna. Dziś będąc na spotkaniu w sprawie "bałaganu", który za jakiś czas zapanuje w tym rejonie Warszawy, analizując dane do projektu czasowej organizacji ruchu postanowiliśmy z naczelniczką z biura Inżyniera Ruchu m.st. Warszawy sprawdzić "organoleptycznie" czy da się przejechać w tym miejscu tym typem taboru. Na cito zapadła więc decyzja, że weźmiemy pierwszy lepszy autobus. Miała być inna linia, ale akurat nawinęło się 146 :) Od razu mówię, że nie jest ono na swojej trasie - to w ramach pierwszej podpowiedzi ;) Jak widać skręcić się da, niemniej kierowca - którego przy okazji pozdrawiam - nie był tymi parametrami zachwycony. My zresztą też...
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 23

19 april 2013 - [opis zmieniony] Warszawa, ul. Początkowa. I po zagadce :) Dawno nic nie było, więc kolejne zdjęcie z cyklu "gdzie to jest?". Które okazało się wyjątkowo trudne. Zgodnie zresztą z moimi przewidywaniami ;) Dodam, że sam przejazd odbył się już 2 miesiące temu. A byłby jeszcze wcześniej gdyby nie długa zima... Zatem miłej zabawy :-)
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 32

25 april 2013 - [opis zmieniony] Warszawa, ul. Rezedowa. I po kolejnej zagadce, której dawno na TWB nie było. Jeden z licznych ostatnio przejazdów pomiarowych - to druga komisja w tym dniu, chwilę później pojechaliśmy w trzecią lokalizację. Pytanie oczywiście było standardowe: jaka to ulica? Sądziłem, że nie będzie to specjalnie trudne, jednak trochę się pomyliłem :) Dlatego były podpowiedzi. Na zdjęciu mobilisowy Solaris podczas krótkiego postoju celem spisania protokołu pokomisyjnego - widać nawet kolegów w krzakach :) A z rzeczonego protokołu jasno wynika, że szybko autobusy na tę ulicę nie wrócą.
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 11

14 may 2013 - Warszawa, ul. Marsa (nieoddana jeszcze do użytku nowa jezdnia północna). Przejazd pomiarowy odbył się już ponad półtora miesiąca temu, a ulica dalej jest zamknięta. Jak to w Polsce bywa WINB (dopuszczający obiekt do eksploatacji) nakazał dokonać zmian w ekranach akustycznych, natomiast wykonawca nie może tych zmian wprowadzić... ze względu na wyrok NSA. Ot Polska ;) Mamy pat, dlatego wrzucam jeszcze jedną fotkę z majowego przejazdu. Na zdjęciu U10 z MZA podczas "obsługi" przyszłego przystanku REKRUCKA 01. Jak widać nie był to już nasz pierwszy przejazd w tym miejscu :-) Pozdrowienia dla ekipy!
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 2

14 may 2013 - [opis zmieniony] Warszawa, ul. Marsa (nieotwarta jeszcze dla ruchu nowa jezdnia północna). I po zagadce, bardzo prostej zagadce :) Dziś odbył się przejazd pomiarowy na nowej jezdni tej ulicy, na którą niedługo zostanie przełączony ruch kołowy. Oczywiście ciężarówka w tle musiała trochę zespuć perspektywę, bo pojawiła się dosłownie kilka minut przed naszym przybyciem w miejsce pomiarów - widać taka złośliwość losu... Warto również zauważyć, że wróciliśmy do pomiarów pojazdami z MZA (w ostatnim czasie monopol miał Mobilis), bo jak się okazało niektóre z nich również są wyposażone w stosowne urządzenia :) Natomiast same pomiary - masakra. Płynność ruchu w okolicy jest w zasadzie żadna, a do zmierzenia mieliśmy blisko 20 nowych relacji międzyprzystankowych... Lakonicznie można to określić stwierdzeniem: "4 godziny na Marsie" ;-) A godziny cztery tylko dlatego, że - mając pewne możliwości - znacznie ułatwialiśmy (czytaj: skracalliśmy) sobie pracę :) Na koniec pozdrowienia dla dwóch TWBowiczów będących w autobusie ;) Oraz dla sympatycznej pani kierowcy, która początkowo była trochę przestraszona całą sytuacją. Finalnie pomiary z ZTM-em okazały się jednak bardzo sympatyczne :)
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 2

28 may 2013 - Warszawa, nowa jezdnia ul. Kasprowicza. Czasami można trafić przez przypadek na jakieś zdarzenie, czasami można też na... Ale po kolei. Jadę dziś sobie grzecznie do pracy, dojeżdżam do krańca, a tu... wchodzi do autobusu kierownik i kolega z sekcji i mówią, że "przechwytują" ten pojazd na komisję. No to się zabrałem :) Zwołane na prędce spotkanie miało na celu sprawdzenie parametrów skrętu na nową jezdnię ul. Kasprowicza, która została oddana do użytku w ostatni weekend. Jak widać przedmiotowe parametry są wyjątkowo "korzystne" dla autobusów, więc od wczoraj dla linii tędy kursujacych obowiazuje bezwzględny zakaz taborowy puszczania pojazdów dłuższych niż 12 metrów. Bo takich skrętów są co najmniej trzy... I MZA kategorycznie nie chciało się zgodzić na nic dłuższego. Zresztą wcale się im nie dziwię. Sama fotka jest jaka jest, ale u nas od czterech dni pada (a momentami leje) i nawet zastanawiałem się czy w ogóle wyjmować aparat. Ostatecznie jednak wyjąłem...
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 24

18 july 2013 - [opis zmieniony] Warszawa, ul. Radziwie. I po kolejnej zagadce :) Kilka dni temu odbył się na cito przejazd próbny w związku z planowanym zamknięciem jednej z ulic. W związku z długim postojem "porwaliśmy" na parę minut autobus linii 136 z pobliskiego krańca. Wydaje mi się, że ten quiz może być dość trudny, dlatego wrzucam relatywnie szeroki kadr - żeby cokolwiek było widać! Sam przejazd wykazał natomiast, że kategorycznie nie da się bezpiecznie tędy jeździć, więc w terminie późniejszym autobusy zostały skierowane na inny, równie ciekawy, objazd.
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 13

15 november 2013 - [opis zmieniony] Zagórze, ul. Zagórska. Kolejna mała zagadka z sieci ZTM rozwiązana :) Jako, że szykuje się remont tego krańca, to jego zarządca wystąpił do nas z prośbą o zaakceptowanie miejsca, w którym autobusy mogłyby przez ten czas zawracać. Już na pierwszy rzut oka nie wyglądało ono zbyt dobrze, niemiej wykonawca zapewniał mnie, że "autobus na 100% zawróci tu na raz". Nie przekonał mnie, a jako że akurat pojawił się pojazd linii 722, to przeprowadzona została szybka próba nawrócenia. Efekty widać. Do wykonania manewru zabrakło "dobrych" kilku metrów, a autobus mógł co najwyżej "przyłożyć" centralnie w brzozę jak pewien popularny ostatnio Tupolew... W dalszej części rozmowy panowie budowlańcy nie byli już więc tak pewni siebie :] Zagadka była natomiast standardowa i zgodnie z moimi przypuszczeniami - prosta. A samo miejsce zostało rozpoznane bardzo szybko.
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 10

21 november 2013 - Warszawa, gdzieś w mieście. Wrzucam w ramach zagadek, choć nie przewiduję aby za długo lokalizacja ta pozostała anonimowa :) Kilka dni temu odbyliśmy komisyjny przejazd próbny po jednej z ulic. Więcej po rozwiązaniu zagadki ;-) Przy okazji: czy kolory tej fotki mogą być?
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 16

18 december 2013 - Kobyłka, ul. ks. Marmo. Dziupla.
Author: Sadorg
edytor
18 december 2013 - Wołomin, ul. Wileńska. Komunikacja organizowana przez ZTM zagląda tu jedynie nocą...
Author: Sadorg
edytor
7 january 2014 - Warszawa, ul. Nowaka-Jeziorańskiego. Solaris w otoczeniu pączkujących w okolicy nowych budynków stawianych przez developerów. Naturalna konsekwencją rozwoju tego obszaru jest rozwój siatki połączeń - być może kiedyś także w tym miejscu zobaczymy regularną linię autobusową. Najpierw jednak spełnionych musi zostać kilka warunków...
Author: Sadorg
edytor
Comments: 3

7 january 2014 - Warszawa, ul. Mokry Ług. Trwa mierzenie nowych odległości międzyprzystankowych na nowym odcinku sieci autobusowej, którego otwarcie dla ruchu komunikacji miejskiej nastąpi wkrótce. Solaris stoi na przyszłym przystanku MOKRY ŁUG-LEŚNICZÓWKA i jak widać pierwsi chętni do jazdy już są :) Zresztą naród jak tylko zobaczył tu autobus to wyległ na ulice zasypując mnie różnymi pytaniami... Raz jeszcze pozdrowienia dla sympatycznego kierowcy oraz kolegi z pracy :-)
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 13

7 january 2014 - [opis zmieniony] Warszawa, przyszła pętla PASTUSZKÓW. Czyli już po małej zagadce noworocznej :-) Dziś odbyliśmy przejazd próbny w tym rejonie miasta (zresztą nie tylko w tym, ale o tym kiedy indziej). Jak widać tym razem potrzebny był autobus przegubowy... Zgodnie z przewidywaniami quiz był banalny, ale standardowo go dałem - jak widać chętni do zgadywania byli. Wcześniej w ramach podpowiedzi dodałem, że: primo - Solaris jest na krańcu (ale to chyba widać), secundo - w celu uzyskania lepszego oświetlenia autobusu wjechaliśmy na tę pętlę "pod prąd". No i na koniec: kierowcy linii 153 pamiętajcie - nie róbcie tego sami! ;-) Pozdrowienia dla szofera oraz współtowarzysza "wycieczki".
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 14

4 april 2014 - Warszawa, ul. Zwoleńska. W zeszły piątek dokonaliśmy komisyjnego odbioru tymczasowego krańca MOTYLKOWA, którego budowę udało się ostatecznie w bólach wymusić w związku z rozpoczęciem kolejnego etapu prac odtworzeniowych po zakończonych pracach kanalizacyjnych. Łatwo nie było, ale po zaangażowaniu w sprawę Naprawdę Wysokich Czynników pętla ostatecznie powstała w dwa dni, mimo że wcześniej przez kwartał różne instytucje przerzucały się tylko papierkami... Do przejazdu próbnego posłużyła nam mobilisowa Solina, którą "wypożyczyliśmy" sobie z linii 219. Wszystko było okay, więc wkrótce autobusy zagoszczą tu na kilka tygodni. Warto dodać, że to już trzecia tymczasowa pętla (a de facto nawet czwarta, bo jedna zaistniała dwa razy), która powstała przy okazji inwestycji pod nazwą "Budowa kolektora W". A jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, to szanse na realizację mają jeszcze trzy kolejne tymczasowe zawrotki :)
Author: lipton
edytorProfesional