Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:


Thematical Photos

Pożegnanie wagonów 13N

5.01.2013 w Warszawie odbyło się oficjalne pożegnanie wagonów 13N.

W planie pożegnania znalazły się:

- parada liniowych i technicznych parówek:
ZAJEZDNIA R-4 ŻOLIBORZ - Marymoncka - Słowackiego - pl. Wilsona - Mickiewicza - Andersa - Marszałkowska - pl. Zbawiciela - Nowowiejska - Filtrowa - PL. NARUTOWICZA

- oraz bezpłatna linia na trasie:
PL. NARUTOWICZA - Grójecka - Al. Jerozolimskie - most Poniatowskiego - al. Zieleniecka - AL. ZIELENIECKA

Photos

5 january 2013 - Warszawa, Al. Jerozolimskie, przystanek Muzeum Narodowe. W tle m.in. Marriott oraz DH Smyk.
Author: Sadorg
edytor
Comments: 3

5 january 2013 - Warszawa, Al. Jerozolimskie, przystanek Muzeum Narodowe. Wbrew napisowi zdjęcie nie zostało wykonane Nikonem ;-)
Author: Sadorg
edytor
Comments: 6

5 january 2013 - Warszawa Most Poniatowskiego. Konstal 13N. Wagony na zawsze wpisały się w charakter miasta i na zawsze zostaną symbolem Warszawy.
Author: Loozak

Comments: 1

5 january 2013 - Warszawa, ul. Zgrupowania AK "Kampinos". Jedna z technicznych 'trzynastek' opuszcza teren zakładu R-4 w celu przeparadowania przez miasto. Cała trasa przejazdu była licznie obstawiona radiowozami Nadzoru Ruchu TW i ZTM, co widać m.in. na tym zdjęciu :)
Author: lipton
edytorProfesional
5 january 2013 - Warszawa, wyjazd z zajezdni "Żoliborz". W dniu dzisiejszym odbyło się oficjalne pożegnanie tramwajów 13N, kursujących po warszawskich torowiskach od 1959 roku. Z tego miejsca ruszyła parada, składająca się z 6 pociągów, w kierunku placu Narutowicza.
Author: Dawid_2248

Comments: 5

5 january 2013 - Warszawa, Zgrupowania AK "Kampinos". W oczekiwaniu na wyjazd parady tramwajow.
Author: geosunday
edytor
Comments: 3

5 january 2013 - Warszawa, ul. Filtrowa. Trzynastki, a przynajmniej ich część, w szyku paradnym żegnają się ze stolicą. Już myślałem, że atrakcja nocy sylwestrowej, która mnie ominęła była niepowetowaną stratą, a tu taka niespodzianka - wagony ponownie powoziły pasażerów na specjalnej linii 13N. Tym razem można się było przejechać z placu Narutowicza przez ul. Grójecką, Aleje Jerozolimskie, most Poniatowskiego do pętli przy alei Zielenieckiej.
Author: Niskopodłogowiec
newseredytor
Comments: 5

5 january 2013 - Warszawa, rondo Dmowskiego, przystanek Centrum w Alejach Jerozolimskich. Odjazd do historii - tego charakterystycznego dźwięku przy przyspieszaniu chyba najbardziej będzie brakować.

Linia specjalna 13N: Plac Narutowicza -> Aleja Zieleniecka.

Author: Niskopodłogowiec
newseredytor
Comments: 3

5 january 2013 - Warszawa, Most Poniatowskiego. Solowka jak i techniczne parowki kursowaly jako dodatkowe wozy poza rozkladem. Przez chwile mozna bylo poczuc klimat starych lat kiedy parowki jezdzily co kilka minut.
Author: geosunday
edytor
5 january 2013 - Warszawa, ul. Filtrowa. Część (większa cześć ;-)) z dzisiejszej parady trzynastek.
Author: Sadorg
edytor
Comments: 3

5 january 2013 - Warszawa, pl. Narutowicza. Trzynastka zjechała już na boczny tor. Teraz miasto żyje w rytmie Swinga.

#719 podstawia się do obsługi linii specjalnej 13N: Plac Narutowicza -> Aleja Zieleniecka.

Author: Niskopodłogowiec
newseredytor
5 january 2013 - Warszawa, teren zajezdni Żoliborz przy ulicy Zgrupowania AK Kampinos. Mordki historycznych już parówek tuż przed rozpoczęciem parady ulicami miasta (dość efektownej - dzięki solidnej obstawie Nadzoru Ruchu). Aż chciało się zacytować w tym momencie fragment kultowego filmu "Miś": - Za czym ta kolejka? - Do ostatniej paróweczki! - Eee, to dla mnie już nie starczy.
Author: MZ

Comments: 1

5 january 2013 - Warszawa, Al. Jerozolimskie, przystanek plac Starynkiewicza. Do widzenia, najwyższy czas przyszedł na te wagony, ale sentyment pozostaje.
Author: Antech

5 january 2013 - Warszawa, al. Zieleniecka. 140+685.
Ostatnia okazja do złapania parówek 'na mieście'. Podziękowania dla motorowych za współpracę z fotografującymi!

Author: mzk804
newseredytor
Comments: 2

5 january 2013 - Warszawa, Al. Jerozolimskie, przystanek plac Starynkiewicza. I nic już nam nie zawyje.
Author: Antech

Comments: 3

5 january 2013 - Warszawa, Zgrupowania AK "Kampinos". Wyjazd pierwszego skladu parowek jednej z trzech linii wyjazdowych z zajezdni do pl. Narutowicza.
Author: geosunday
edytor
Comments: 1

5 january 2013 - Warszawa, Most Gdański. Po zakończeniu kursowania linii 13N na trasie PL. NARUTOWICZA - AL. ZIELENIECKA, wagony mokotowskie zjechały z tego pierwszego krańca do macierzystego zakładu. Natomiast wozy żoliborskie udały się w paradnym szyku do ZET R-4. Nieco okrężną trasą :) Po drodze odbyło się kilka szybkich fotostopów, m.in. ten widoczny na zdjęciu na Moście Gdańskim. Nie była to jednak główna "atrakcja" tego zjazdu ;-)
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 22

5 january 2013 - Warszawa, ul. Rakowiecka.
Pozdrowienia dla gdańskiej obsługi wozu - motorowego i kabiniarza.

Author: mzk804
newseredytor
Comments: 2

5 january 2013 - Warszawa, ul. Andersa. Skład 13N nr #366+218, m.in. z prezydent Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz na pokładzie, "leaderuje" paradzie wagonów serii 13N zmierzających na pętlę na pl. Narutowicza. Za nim widoczne skład #732+753 oraz 'solówka" #407. Niestety chwilę później auta jadące w przeciwnym kierunku popsuły ujęcia z większą liczbą wagonów... Przy okazji podziękowania dla kolegi JPC za dzielne "dotrzymywanie kroku" paradzie autem :)
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 8

5 january 2013 - Warszawa, ul. Wołoska. Solowy #407 oraz 588"+295 jadą do zajezdni Żoliborz, gdzie wraz z innymi paróweczkami zaczną paradę ze smutnej okazji wycofania tych wozów z ruchu liniowego.
Author: Krystian Jacobson
newseredytorgod
Comments: 10

5 january 2013 - Warszawa, ul. Filtrowa. Żaba prowadzi grupę wagonów 13N podstawiających się na pl. Narutowicza w celu obsługi linii 13N.
Author: Sadorg
edytor
Comments: 7

5 january 2013 - Warszawa, ul. Marymoncka.
Wykopałem jeszcze takiego knota z pożegnania kabanów. Ale pogoda wtedy była podła.

Author: mzk804
newseredytor