Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:


Thematical Photos

Pożegnanie Ikarusów 260 i 280 w PKM Gliwice

„Pożegnanie Ikarusów 260 i 280 w PKM Gliwice”, 02.01.2014r.

Photos

2 january 2014 - Gliwice, pętla przy ulicy Portowej. Szkoda, że przegub nie dotrwał do końca. Podziękowania dla organizatorów i kierowców za imprezę!
Author: Amalio

Comments: 9

2 january 2014 - Przezchlebie, ul. Dworcowa.
Author: kuiama

2 january 2014 - Przezchlebie Pętla. Dziadunio dzielnie przetrwał imprezę, w odróżnieniu od swojego niedawno odmładzanego kolegi ;)
Author: kuiama

Comments: 5

2 january 2014 - Zabrze, ul. Kasprowicza.
Author: kuiama

2 january 2014 - Ruda Śląska, ul. Szyb Walenty.
Author: kuiama

2 january 2014 - Knurów, fotostop przy ul. Przemysłowej. Chwilkę potem 1565 się zepsuł, po czym i tak w końcu dojechał o własnych siłach do zajezdni, ale już bez pasażerów.
Author: Ikarus 132

Comments: 10

2 january 2014 - Zabrze. Takie tam zdjęcie. Sprzęgła wyły, skrzynie zgrzytały ale autobusy wjechały.
Author: Tatuś Tatuś
newserlimitercenzoredytorgoddriver
Comments: 5

2 january 2014 - Przezchlebie, ul. Dworcowa. Z budką miałem miłośników w kadrze, ale tu nikt mi nie wlazł :) Jako, że słup był serio krzywy, a ja nie wiedziałem, do czego prostować, wyprostowałem do listwy Ikarusa.
Author: Ikarus 132

2 january 2014 - Bytom - ul. Szyb Zachodni. Jeden z ciekawszych fotostopów podczas dzisiejszej imprezy.
Author: Boss

Comments: 7

2 january 2014 - Zabrze, ul. Lompy. Dla niektórych zdjęcie przedstawia po prostu starego Ikarusa, który zawraca w jakimś błotnistym miejscu. Dla mnie jednak to zdjęcie ma ogromną wartość - Ikarus, którego właściciel obsługiwał kiedyś linię 89 - 2 stycznia ostatni raz opuścił macierzystą zajezdnię pod szyldem PKM Gliwice i zawraca w miejscu gdzie znajdował się dawny przejazd kolei piaskowej - mowa o szlaku Klara - Tunel, który jak pamiętam z dzieciństwa - ciągle był zamknięty i ciągle po nim coś przejeżdżało (tory całkowicie rozebrane w roku 2010). Po prawej stronie znajdowała się KWK Zabrze, która zakończyła fedrunek 27 marca 1998 roku. Ulica Lompy również była przejezdna aż do ulicy Wolności (do roku 2009), gdzie znajdował się przepiękny przystanek autobusowy połączony z kwiaciarnią. Dzisiaj nie było tam niczego poza błotem. O Ikarusie wiele nie powiem, natomiast mogę przytoczyć słowa kierowcy, który na pewno spędził w nich więcej czasu niż ja: " Przykre, bo byłem i napewno nie tylko ja byłem związany z nimi od dziecka. Tak jak starsze pokolenie pamięta "ogórki" i wspomina je z sentymentem, tak ja będę pamiętał ikarusy. Wozy mojego dzieciństwa, dorastania i życia dorosłego Po prostu nadszedł ich nieuchronny koniec. Już nie będziemy słyszeć tych charakterystycznych dzwoniących szyb, tego dzwonka nad drzwiami itp. Takich wozów już po prostu nie będzie dlatego miło mi było poprowadzić go jeszcze raz." Dla porównania - ulica Lompy KIEDYŚ
Author: Mickul

Comments: 5

2 january 2014 - 13:11, Zabrze, ulica Jana Kasprowicza. "Wdupieło nam cały familo-ok..." ;-)
Author: Konrad Bek
edytordriver
Comments: 1

2 january 2014 - 15:15, Knurów, ulica Przemysłowa. Dziękujemy organizatorom, kierowcom i pozdrawiamy uczestników przejazdu ;-)
Author: Konrad Bek
edytordriver
Comments: 1

2 january 2014 - Zabrze, ul. Goduli. Jeszcze raz podziękowania dla organizatorów i kierowców za świetną imprezę!
Author: Karolw

2 january 2014 - Przezchlebie, gm. Zbrosławice. Z dworca kolejowego i torów zostało tylko ten budyneczek.
Author: KL_Radom
newser
Comments: 2

2 january 2014 - Złe nadkola, złe. Tak bardzo rdzewiejące nadkola trzeba czasem poprawić. W tym celu wycina się kawałek blachy by dotrzeć na miejsce zbrodni migomatem. Później szpachel-macher i mamy efekt jak na zdjęciu. Na zdjęciu również gustowna klapka jako modernizacja tej węgierskiej.
Author: Tatuś Tatuś
newserlimitercenzoredytorgoddriver
Comments: 10

2 january 2014 - Zabrze, ul. Lompy. Spora część uczestników przy zółtym obiekcie pożądania oczekuje na przyjazd drugiego wozu.
Fajna kamienica. Na budynku znajduje się napis Gwarek. To była restauracja, sklep ???

Author: KL_Radom
newser
Comments: 2

2 january 2014 - Zabrze, ul. Lompy. Upadła dzielnica. Na każdym budynku po kilkanaście anten satelitarnych, czyli w tej okolicy lepiej dobrze pilnować portfela.
Author: KL_Radom
newser
Comments: 6

2 january 2014 - Zabrze, ul. Kasprowicza. Dawne zabudowania fabryczne Huty Zabrze obecnie częściowo pełniące funkcję sklepu meblowego oraz wieża ciśnień w stanie katastrofalnym.
Author: KL_Radom
newser
Comments: 1

2 january 2014 - Gliwice, pętla przy Bumarze Łabędy. Ze względu na profil produkcji zakładu do fotostopu przydałby się również jakiś czołg
Author: KL_Radom
newser
Comments: 1

2 january 2014 - Zabrze, ul. Kasprowicza. Imprezowymi wozami zajechaliśmy również do skupu złomu mieszczącego się w dawnej bazie Transgóru.
Author: KL_Radom
newser
Comments: 3

2 january 2014 - Zabrze, ul. Goduli. Jak się później okazało narzekanie na błoto na tym polu było całkowicie nieuzasadnione ;)
Author: Amalio

Comments: 2

2 january 2014 - Przezchlebie pętla, ul. Dworcowa. Trzeba przyznać, że impreza fajnie zorganizowana. Przemyślana trasa przejazdu z ciekawymi motywami zarówno wiejskimi jak i przemysłowymi. Gorzej z opanowaniem uczestników ale wiadomo, ciężko ogarnąć taką rzeszę osób. ;)
Author: Patryk Orzeł

2 january 2014 - Zabrze, ul. Jana Kasprowicza. Bardzo ciekawy lewarek. Już pomijając fakt, że był zdaje się przedostatnim liniowym 260.04 w Polsce to trzeba przyznać, że sobie dobrze radził. Nie miałem okazji jechać nim dłużej. Jedyne czego mi brakowało to wyjącego mostu napędowego, ale to nie jest domena najstarszych osi napędzających.
Author: Patryk Orzeł

Comments: 3

2 january 2014 - Bytom, ul. Szyb Zachodni. W moim przekonaniu najlepszy fotostop na trasie. I chyba też najszybszy. Ciągły ruch innych uczestników ruchu zmusił imprezowiczów do szybkiego załatwienia sprawy.
Author: Patryk Orzeł

Comments: 1

2 january 2014 - Knurów, ul. Przemysłowa. Na swojego 200. knota wybrałem zdjęcie, które przedstawia obie moje pasje. Główną – kolej oraz poboczną – Ikarusy. Pierwsza od dziecka, druga od paru lat.
Author: Patryk Orzeł

Comments: 8

2 january 2014 - Godz. 13:08 / Zabrze, ul. J. Kasprowicza. Imprezowy Ikarus przed budynkiem dawnej łaźni dla pracowników KWK Concordia.
Author: LechuKCE

Comments: 3

2 january 2014 - Godz. 12:59 / Zabrze - Biskupice, ul. J. Kasprowicza. Główni bohaterowie drugiego dnia ubiegłego roku w pełnej krasie. ;)
Author: LechuKCE

2 january 2014 - Pyskowice, ul. Wolności.
Author: kuiama

2 january 2014 - Bytom, ul. Szyb Zachodni. To było ponad 5 lat temu...
Author: Ikarus 132

2 january 2014 - Zabrze - Getto - ul. Lompy. Szaro-bury krajobraz ulicy owianej bardzo złą sławą.
Author: Ikarus 132

Comments: 2

2 january 2014 - Zabrze, teren przy byłej Hucie Zabrze. Miejsce zrobiło na mnie (i na wielu innych uczestnikach) duże wrażenie. Jednakże z pewnością ciekawie uchwyconego tutaj Ikarusa mają nieliczni z powodu panującego tłoku. :-)
Author: Patryk Orzeł

2 january 2014 - Zabrze, ul. Goduli. Dwa imprezowe Ikarusy oznakowane dawną linią do Plejady w Bytomiu - z lewej kurs pośpieszny, a z prawej darmowy przejeżdżają przez (aktualnie) rozwijaną strefę ekonomiczną w Zabrzu.
Author: Mickul

Comments: 1

2 january 2014 - Zabrze - ul. Jana Kasprowicza. Duże podziękowania dla organizatorów za udaną imprezę.
Author: Boss

Comments: 3

2 january 2014 - Pyskowice, ul. Wolności. Przez ostatnie dwa lata (prawie) dzień w dzień o 22:40 ryk Raby solowego Ikarusa ruszającego z przystanku Komag w kierunku centrum oznajmiał mi początek nocnej zmiany na 32. Teraz niestety trzeba będzie się od tego odzwyczaić. Koniec gliwickich Ikarusów już chyba definitywnie nastąpił dziś o szesnastej. Chociaż nie - 1565 pewnie dalej czeka na holownik ;)
Author: Amalio

Comments: 8