Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:


Thematical Photos

Suwalska wiosna z Jelczem PR110DC

17.05.2014

Photos

17 may 2014 - Dowspuda. Dociągnąłem do 3500 zdjęć, a skoro jubileusz to z tej okazji zdjęcie Jelcza :)
Author: Jarkie
newser
Comments: 12

17 may 2014 - Droga łącząca Wierzbowo i Szeszki. No i wybiło 2000, z tej okazji oczywiście Jelcz pozujący na rzepakowym polu :)
Author: Jarkie
newser
Comments: 10

17 may 2014 - 13:07 - Wronowo (gm. Raczki, pow. suwalski), jezdnia przyszłej, "sławnej" obwodnicy Augustowa (DK8). Podziękowania dla Organizatora, kierowcy i współtowarzyszy imprezy!
Author: eMeLPe
edytor
Comments: 3

17 may 2014 - Droga Wierzbowo - Szeszki. Typowe mazurskie budynki, wąska żwirowa droga oraz charakterystyczne dla terenów gminy Kalinowo pola rzepaku, który pięknie rozkwitł.
Proszę o utworzenie tematu: "Suwalska wiosna z Jelczem PR110DC".
Kolejna impreza w Suwałkach już za nami. Dziękuję dla pracowników PKS Suwałki (a zwłaszcza dla Pana kierowcy) za współpracę w jej przygotowaniu oraz realizacji. Podziękowania należą się również wszystkim uczestnikom imprezy. Co więcej? Pomimo zapowiadanego deszczu i burz pogoda dopisała, co odegrało kluczowe znaczenie zarówno na trasie przejazdu, jak też podczas grilla. Zaś przed wyjazdem z Suwałk czekała na nas niespodzianka - wizyta dziennikarki Radia Białystok, przygotowującej reportaż na temat imprezy :)

Author: Jarkie
newser
Comments: 6

17 may 2014 - 14:20 - droga Wierzbowo-Szeszki (gm. Wieliczki, woj. warmińsko-mazurskie).
Author: eMeLPe
edytor
17 may 2014 - Wierzbowo. Niespodziewanie zza autobusu wyłonił się taki oto zaprzęg.
Author: Jarkie
newser
Comments: 3

17 may 2014 - Krukówek. Jak widać podczas imprezy nie zabrakło motywów kolejowych. Oprócz fragmentów nieeksploatowanej obecnie w ruchu pasażerskim linii 39, na trasie przejazdu była też końcowa stacja Ełckiej Kolei Wąskotorowej w Turowie koło Kalinowa.
Author: Jarkie
newser
17 may 2014 - Sidory.
Author: Jarkie
newser
Comments: 1

17 may 2014 - Suwałki, parking przy ul. Hamerszmita. Przed wyjazdem poza miasto zajechaliśmy w miejsce, gdzie kiedyś (do 4.06.1994 roku) znajdował się Dworzec PKS. Wprawdzie powyższy autobus został zakupiony znacznie później, niemniej można powiedzieć - "powrót do przeszłości".
Author: Jarkie
newser
17 may 2014 - 16:36 - Bakałarzewo, przy jeziorze Sumowo (pow. suwalski, woj. podlaskie).

Z opóźnieniem podaję zbiornik na którym wystąpili:

W górnym rzędzie od lewej: nasz Dżentelmen Jezdni, Ela, Paweł, Adam, Jarek (TWB: Jarkie), Teresa, Zbigniew, Daniel, Adam (TWB: Adam1835), Bogna, oraz drugi Jarek.

W dolnym rzędzie od lewej: Wojtek, Radek (TWB: chludek_r) i moja skromna osoba.

Dziękuję raz jeszcze Organizatorowi i wszystkim przybyłym. Do zobaczenia na następnym wypadzie!

Author: eMeLPe
edytor
Comments: 5

17 may 2014 - Raczki, Plac Kościuszki.
Na zakończenie serii dworcowej przedstawię miejscowość, gdzie dworca nie ma, ale... Przystanek w Raczkach wygląda inaczej niż w pozostałych wsiach gminnych regionu. Znajdują się tu 3 oznaczone wiaty, z każdej są odjazdy w innych kierunkach: Augustów, Olecko, Suwałki. W dni nauki szkolnej jest tu ponad 40 kursów, w godzinach szczytu może jednocześnie przyjechać kilka autobusów, więc tak wyglądający przystanek pozwala uniknąć bałaganu.

Author: Jarkie
newser
Comments: 1

17 may 2014 - Żubrynek. Fotostop z bocianem w roli statysty. Niestety gdy autobus podjechał bliżej, statysta nie chciał współpracować i schował się w gnieździe...
Author: Jarkie
newser
Comments: 1

17 may 2014 - Okolice Sidor. PR podczas imprezy i "bzowy motyw" na terenie, gdzie komunikacja nie dociera.
Otóż mieszkańcy jednej z sąsiednich wsi mają najdalej do przystanku (około 6 km) na terenie obsługiwanym przez PKS Suwałki. I to nie tylko w wakacje czy weekendy, ale także w dni nauki szkolnej. Taka sytuacja jest nie tylko obecnie, podobnie było też przed laty - w czasach gdy autobusy codziennie od rana do wieczora jechały do większości miejscowości w regionie. Byłoby to zrozumiałe, gdyby chodziło o wieś całkowicie oddaloną od cywilizacji. Niemniej ta droga łączy Raczki z Bakałarzewem, a w pośrednich wsiach mieszka naprawdę sporo osób. Dlaczego?
W latach 90-tych (wcześniej też) podstawowym warunkiem utworzenia linii komunikacyjnej przez PKS Suwałki był... odpowiedni stan drogi, czyli asfalt lub bruk. Natomiast tutaj była żwirówka. Z upływem lat rozpoczęto przebudowę drogi, część należąca do gminy Raczki została wyasfaltowana w całości, część bakałarzewska tylko na niewielkim odcinku. Tak więc od strony komunikacyjnej nic się nie zmieniło. Nawet gdy po reformie szkolnictwa pojawiły się tu autobusy, to wykonywały wyłącznie zamknięte przewozy szkolne.
Gdy asfalt pojawił się już na całej trasie, komunikację na wsiach powoli ograniczano do dni nauki szkolnej. Pomimo tego że część dzieci z obu gmin dojeżdża do szkoły PKS-em, na tym terenie jeźdżą gminne gimbusy. Czyli autobusu PKS nie było, nie ma i prawdopodobnie nie będzie. I chociaż praktycznie każdy ma obecnie samochód, to jednak cytując jednego z mieszkańców: "niech autobus jedzie tylko 2 razy dziennie, przez wakacje się poradzi, to żeby on tylko był, a będzie dobrze".

Author: Jarkie
newser
Comments: 3