Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:


Thematical Photos

Autosanem H9 po Puszczy Augustowskiej

1.08.2015 Augustów

Photos

1 august 2015 - Augustów, zajezdnia PKS. Autosan tuż przed imprezą, podczas której był w okolicach przejścia granicznego, ale w innej lokalizacji niż ta z tablicy kierunkowej. Wprawdzie na jej drugiej stronie są Suwałki (w latach 90. były 2 pary kursów Suwałki - Hołny), ale w tamtym okresie autobusy P.T. Augustów również tam jeździły.
Całoroczny wyjazd z Augustowa był o 15:50, potem (jeszcze w latach 90.) kurs skrócono do Sejn i przyspieszono na 15:30. Obecnie (już tylko w dni nauki szkolnej) jest to jedyny kurs relacji Augustów - Sejny.
Kiedyś augustowskie autobusy można było częściej spotkać na terenie powiatu sejneńskiego i to nie tylko z końcowym przystankiem Sejny. Oprócz kursu do Hołn były 2 kursy do Puńska, ostatni z nich został zawieszony w czerwcu 2001 roku. Natomiast podczas przerwy na innym kursie do Sejn (o 9:45) wykonywano kurs Sejny - Dusznica (w 2,5,7).

Author: Jarkie
newser
Comments: 1

1 august 2015 - Mikaszówka. Ładny domek :)
Author: Jarkie
newser
1 august 2015 - Okolice Starego Rogożyna.
Author: Warej
edytorhalfdriver
Comments: 4

1 august 2015 - Strzelcowizna. W planie imprezy była wizyta w miejscowości do której przed laty jeździły autobusy PKS. We wsi są 2 przystanki i tylko dzięki znajomości terenu przez kierowcę dojechaliśmy na właściwy, końcowy przystanek.
W Strzelcowiźnie autobus pojawiał się 2 razy dziennie. Poranny kurs w dni robocze wykonywany był z/do Sejn, popołudniowy (do wiosny 2006 roku codzienny, potem ograniczony do dni roboczych) z/do Suwałk przez Giby i Sejny. W 2009 roku oba kursy ograniczono do dni nauki szkolnej, zaś po feriach 2012 roku zlikwidowano odcinek Giby - Strzelcowizna.

Author: Jarkie
newser
1 august 2015 - Droga z Mikaszówki do Strzelcowizny. H9 pozuje na leśnej drodze gdzieś w głębi Puszczy Augustowskiej. Trasa pierwszej części imprezy prowadziła w okolicach rzeki Biebrza, natomiast drugiej (zgodnie z tytułem) przez Puszczę Augustowską. Przy okazji można było nazbierać sobie jagód ;)
Author: Jarkie
newser
1 august 2015 - Krasnybór. W tle pochodzący z 1598 roku kościół pw. Zwiastowania NMP, który jest najstarszym kościołem na Suwalszczyźnie.
Author: Jarkie
newser
Comments: 1

1 august 2015 - Jastrzębna Pierwsza.
Kameralna atmosfera, świetne tereny i dobra pogoda ;) Wielkie podziękowania dla Jarka za kolejną imprezę oraz pozdrowienia dla całej ekipy ! :)

Author: Warej
edytorhalfdriver
Comments: 1

1 august 2015 - Rygałówka. Świątynia w tle dawniej była cerkrwią obecnie jest kościółem p.w. Przemienienia Pańskiego.
Author: Warej
edytorhalfdriver
1 august 2015 - Kamienna Nowa, most nad rzeką Biebrzą.
Author: Warej
edytorhalfdriver
1 august 2015 - 12:43 - Stary Rogożyn (gm. Lipsk, powiat augustowski). Jedzie PKS przez wieś, kurzy się lekko z boku. Czego chcieć więcej?
Author: eMeLPe
edytor
1 august 2015 - 13:08 - Lipszczany (gm. Lipsk, pow. augustowski). Koniec świata, dalej to już pas graniczny z Białorusią. Przejście za widoczny za autobusem znak wszak kosztuje.
Author: eMeLPe
edytor
Comments: 1

1 august 2015 - Jastrzębna Pierwsza. Dla H9 żadna droga nie jest straszna. Bardzo krótki, ale najtrudniejszy odcinek trasy prowadzący na stację kolejową Ostrowie Biebrzańskie.
Author: Jarkie
newser
Comments: 2

1 august 2015 - Rakowicze. Podczas imprezy nie brakowało klimatów takich jak tutaj. Drewniane domy stanowiły większość zabudowy w niejednej wsi, a po prawej stronie piwnica zewnętrzna, zwana sklepem.
Dziękuję dla pracowników PKS Suwałki za możliwość zorganizowania kolejnej imprezy. Szczególne podziękowania za cierpliwość na fotostopach oraz perfekcyjne przejechanie całej trasy należą się dla naszego Pana kierowcy. Pozdrawiam wszystkich uczestników i do zobaczenia w przyszłym roku.
Proszę o utworzenie tematu: Autosanem H9 po Puszczy Augustowskiej.

Author: Jarkie
newser