Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:


Thematical Photos

Włocławek: Samowolna nocka vol.2, 1/2.04.2016r.

Kolejny samowolny przejazd, tym razem samowolnie zmodernizowanym autobusem przez ciekawe miejsca Włocławka i okolic.

Photos

1 april 2016 - Włocławek, ulica Obrońców Wisły 1920 roku.
Author: Domas
newser
1 april 2016 - Włocławek, al. Kazimierza Wielkiego 12 - Zajezdnia II. Mała retrospekcja - autobus opuszczający bramę zajezdni numer dwa. Niestety, ostatni autobus MPK wyjechał z niej w 2002 roku. #433 jest jednym z ostatnich autobusów, które jeszcze "pamiętają" tą zajezdnię, choć z tego co mi wiadomo - stacjonował na Rysiej. Ta niebieska hala po lewej to dawna hala OC. Na terenie nadal znajdują się też np. zabudowania stacji paliw. Obecnie teren jest wykorzystywany jako m.in. giełda rolna, czy tzw. "pchli targ", gdzie można nabyć różne rupiecie, niekoniecznie za grosze.
Author: Robert Chojnicki
newseredytordriver
1 april 2016 - Włocławek, ulica Składowa.
Author: Domas
newser
1 april 2016 - Włocławek, most Marszałka Rydza-Śmiałego.
Author: Domas
newser
1 april 2016 - Włocławek, ul. Grodzka. Dawniej w tym miejscu swoją pętlę miały autobusy linii nr 1. W latach dziewięćdziesiątych jedynka została wydłużona, a pętla przestała być użytkowana. Autobusy powróciły jednak na krótko w 2005 roku za sprawą bezpłatnej linii T2, łączącej hipermarket Tesco z Zawiślem.
Author: Robert Chojnicki
newseredytordriver
1 april 2016 - Włocławek, ul. Zielna. W tym miejscu jeszcze w latach dziewięćdziesiątych zatrzymywała się linia 14 jeżdżąca w kierunku Zakładów Mechanicznych Ursus. Ostatecznie jednak, tak jak wszystkie linie trafiła na ulicę Łanową.
Author: Robert Chojnicki
newseredytordriver
2 april 2016 - Włocławek, plac Kopernika.
Author: Domas
newser
2 april 2016 - Włocławek, plac Kopernika. Zawsze chciałem zrobić takie ujęcie. W tle oczywiście jedna z zabytkowych perełek Włocławka, bazylika katedralna Wniebowzięcia NMP, której budowę rozpoczęto już w 1341r.. Konsekrowana w 1411r. - budowa zaś zakończyła się w 1526r. ukończeniem wieży północnej.
Author: Robert Chojnicki
newseredytordriver
Comments: 2

2 april 2016 - Włocławek, ul. Nowomiejska. Dawniej, gdy nie było jeszcze wybudowanego w 1978r. wiaduktu nad linią kolejową nr 18, przejazd przez tory odbywał się przez zaślepioną dziś ulicę Nowomiejską. W tym roku wiadukt doczeka się remontu m.in. filarów. Zapowiadają się więc spore utrudnienia.
Author: Robert Chojnicki
newseredytordriver
2 april 2016 - Włocławek, droga zakładów azotowych Anwil.
Author: Domas
newser