Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:


Thematical Photos

Światowe Dni Młodzieży 2016

Światowe Dni Młodzieży, Polska, 21.07-31.07.2016

Photos

21 july 2016 - Jaworzno, ul. Jaworznicka. Wczoraj tj. 21.07.16r. zostały uruchomione specjalne kursy z okazji imprez odbywających się na Geosferze i Sosinie w ramach Światowych Dni Młodzieży. Rano autobusy linii DM miały za zadanie dowieźć pielgrzymów na Geosferę (trzy autobusy z Rynku, dwa z Osiedla Stałego). Wieczorem kursowały cztery linie, których zadaniem było rozwieźć uczestników imprezy z Sosiny do poszczególnych dzielnic Jaworzna. Poranny kurs z Osiedla Stałego został wykonany o godzinie 10:00, a z Rynku o 10:15. Wieczorem wszystkie cztery linie wykonały kurs około 20:30. Na zdjęciu dwa autobusy (#302, #299), które jadą z pielgrzymami na Geosferę z Osiedla Stałego.
Author: Maciek Kowal

Comments: 1

21 july 2016 - Jaworzno, Zalew Sosina. Linia DM1 kursowała na trasie Sosina – Szczakowa – Długoszyn – Niedzieliska – Osiedle Stałe – Dąbrowa Narodowa.
Author: Maciek Kowal

Comments: 2

21 july 2016 - Jaworzno, Zalew Sosina. Linia DM4 kursowała na trasie Sosina – Osiedle Podłęże – Jeleń.
Author: Maciek Kowal

21 july 2016 - Jaworzno, Zalew Sosina. Linia DM3 kursowała na trasie Sosina – Rynek.
Author: Maciek Kowal

21 july 2016 - Jaworzno, Zalew Sosina. Wieczorne kursy z Sosiny zostały wykonane przez osiem autobusów, po dwa na każdą linie. Na linii DM1 pojawił się #304 i #282, na linii DM2 #299 i #281, na linii DM3 #302 i #283, i na linii DM4 #303 i #286.
Author: Maciek Kowal

21 july 2016 - Jaworzno, Zalew Sosina. Linia DM2 kursowała na trasie Sosina – Pieczyska – Ciężkowice – Byczyna – Jeziorki – Bory – Stara Huta.
Author: Maciek Kowal

Comments: 2

21 july 2016 - Warszawa, pl. Grzybowski. Z okazji odbywających się w Krakowie Światowych Dni Młodzieży także w Warszawie mieliśmy kilka powiązanych "imprez" o charakterze religijno-rozrywkowym. I tak w zeszły czwartek na pl. Piłsudskiego odbył się koncert dla przybyłych pielgrzymów. Wobec zapowiadanych nawet 40 tysięcy uczestników przygotowana została specjalna akcja odwozowa. W wielu punktach miasta podstawione zostały autobusy, których zadaniem było następnie rozwiezienie chętnych w różne rejony Warszawy. Jednym z takich miejsc był pl. Grzybowski zlokalizowany w zasadzie w bezpośredniej bliskości miejscówki, w której zorganizowano koncert. Zadysponowano tutaj 6 przegubów. Zdjęcie jest lekko knotowate, ale zrobienie tutaj czegokolwiek graniczyło w zasadzie z cudem... Mam też dylemat co wpisać w polu "linia", ponieważ widoczny na pierwszym planie Solaris skończył już służbę na linii DM2, a pojechać miał potem na 171 (co widać też na wyświetlaczu). Życie jednak zweryfikowało te plany i większość tych wozów musieliśmy zadysponować na 116 :) Warto dodać, że z prawej strony autobusów widoczny jest zachowany do dziś fragment toru dawnej pętlicy tramwajowej zlokalizowanej na tym placu. Szkoda, że prawie 20 lat temu jej "podziękowano", bo byłaby wręcz idealna do rozwozów takich jak ten.
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 8

23 july 2016 - Radom, ulica Warsztatowa. A tutaj autobus linii ŚDM jedzie z rezerwy podstawić się na ulicę Potkanowską. Trzeba przyznać, że wolontariusze, harcerze i nawet sami księża pomagali organizatorom komunikacji w pokierowaniu zdyscyplinowanego tłumu gości. Zdjęć z tej imprezy na razie więcej nie będzie - zobaczymy, czy facebookowy złodziej cudzych fotek już coś zrozumiał.
Author: MZ

Comments: 1

23 july 2016 - Katowice - Panewniki, ul. Owsiana. Dziś linia 657 otrzymała towarzystwo na tej pętli.
Author: Janusz Rogoń

23 july 2016 - Wilcza, ul. Miarki. Od wczoraj w GOP-ie kursują różne specjalne linie uruchomione z okazji Światowych Dni Młodzieży. Dwa U18 jadą jako ŚDM-5 z Wilczy do Archikatedry w Katowicach. Po drodze zatrzymały się jeszcze na przystankach w pobliżu kościołów w Szczygłowicach, Krywałdzie i Knurowie. Na każdym z nich oczekiwało nawet 30 osób. Co ciekawe autobusy tej linii jechały w zabezpieczającej obstawie. Z tyłu jechało auto straży pożarnej, a z przodu "Ks. Piotr". :>
Author: jacekso
newseredytor
Comments: 1

23 july 2016 - Chudów, ul. Zabrska. Specjalna linia ŚDM-6 kursuje tylko dziś na trasie Knurów Poczta - Gierałtowice - Przyszowice - Chudów - Paniówki - Katowice Wita Stwosza Archikatedra. Rano do Katowic, wieczorem powrót. Planowałem zrobić jeszcze zdjęcie na specjalnie ustawionym przystanku Paniówki Plac Kościelny ale żaden z widocznych autobusów tam nie podjechał.
Author: jacekso
newseredytor
23 july 2016 - Katowice - Panewniki, ul. Panewnicka. Taka linia przydałaby się na stałe, a nie tylko od święta...
Author: Janusz Rogoń

23 july 2016 - Radom, ulica Narutowicza. Kolejna linia parkingowa to P2. Rano kursowała ona z Halinowa do ulicy Narutowicza, a wieczorem z placu Jagiellońskiego na Halinów. Trzy linie parkingowe miały jeździć co 10 minut, ale po niespełna godzinie wysłano niektóre wozy do zajezdni, bo... nie miały kogo wozić. Tłumy pojawiły się dopiero kilkanaście minut przed końcem kursowania linii.
Author: MZ

23 july 2016 - Radom, ulica Narutowicza. I ostatnia linia parkingowa - P3, jeżdżąca z Michałowa do ulicy Narutowicza, a później z placu Jagiellońskiego na Michałów. Autobus omija barierkę na prawym pasie. Odcinek drogi w pobliżu stadionu był otwarty tylko dla autobusów, ale dopóki obok barierek i znaków zakazu nie stanęli funkcjonariusze, wjeżdżali tam wszyscy, nawet auta nauki jazdy.
Author: MZ

23 july 2016 - Radom, ulica Starokrakowska. Linia ŚDM (nieformalnie ekspresowa, bo bez przystanków pośrednich) jeździła co 5 minut z ulicy Narutowicza do Muzeum Wsi Radomskiej. Chętnych było tylu, że uruchomiono także wozy rezerwowe. Organizatorzy imprezy wraz z policją zatrzymywali autobusy tu - na środku skrzyżowania z Szydłowiecką. A wyświetlacz skrócił ŚDM tylko do DM.
Author: MZ

Comments: 2

23 july 2016 - Radom, ulica Żeromskiego. Światowe Dni Młodzieży w Polsce to okazja raczej niepowtarzalna (a przynajmniej nie tak szybko), więc w ramach wyjątku krótka seria o tym, co działo się z tego powodu w radomskiej komunikacji. Linia P1 połączyła rano parking dla autokarów przy lotnisku z ulicą Narutowicza, natomiast wieczorem kursowała z placu Jagiellońskiego do lotniska.
Author: MZ

Comments: 5

23 july 2016 - Radom, ulica Starokrakowska. Okazało się, że z nazwą linii ŚDM (wnioskowaną przez organizatorów imprezy) było w praktyce sporo kłopotów. Na rozkładach jazdy dało się umieścić jedynie SDM. Na poprzedniej fotce widać wyświetlacz Solarisa z linią DM. Tutaj nazwa linii w ogóle się nie wyświetlała, a w tych autobusach, gdzie z przodu pojawiło się całe ŚDM, z tyłu było tylko ŚD.
Author: MZ

Comments: 5

23 july 2016 - Warszawa, ul. Grójecka. Z okazji Światowych Dni Młodzieży oprócz linii autobusowej na kilka dni uruchomiona została także linia tramwajowa DM1 obsługiwana częściowo przez tabor zabytkowy. Na zdjęciu lekko spóźniona eNka #674 przemknęła przez skrzyżowanie z ul. Niemcewicza i za chwilę zamelduje się na pl. Narutowicza, gdzie jej obsługa będzie miała kilkanaście minut przerwy. Przy okazji pozdrowienia dla motorowego! :)
Author: lipton
edytorProfesional
23 july 2016 - Warszawa, Aleje Jerozolimskie. Na linii DM1 oprócz wagonów klasycznych mogliśmy również zobaczyć "szybkowca". Na zdjęciu zjechał on właśnie z ronda Dmowskiego i udaje się w kierunku Pragi.
Author: lipton
edytorProfesional
24 july 2016 - 15:23 - Bielsko-Biała, ul. Karbowa. Na linii ŚDM 8 kursowało 6 dodatkowych autobusów: 053, 058, 056, 011, 144 i 001.
ŚDM 8 Warszawska Dworzec → Hala Widowiskowo-Sportowa.

Author: Grzegorz Macura
Profesional
24 july 2016 - Bielsko-Biała, al. gen. Andersa. Kolejny skasowany Ikarus. Ciekawostką jest to, że był to jedyny Ikarus na białych tablicach, którego numer rejestracyjny zawierał cały numer boczny.
Author: Paweł
edytor
Comments: 3

24 july 2016 - 14:32 - Bielsko-Biała, ul. Karpacka. Linię ŚDM 7 obsługiwały cztery kebaby: 149, 156, 153 i 147, natomiast podstawową siódemkę 152 i 154.
ŚDM 7 Piastowska Dworzec → Kamienica.

Author: Grzegorz Macura
Profesional
24 july 2016 - 14:32 - Bielsko-Biała, ul. Karpacka.
ŚDM 7 Piastowska Dworzec → Kamienica.

Author: Grzegorz Macura
Profesional
24 july 2016 - 15:34 - Bielsko-Biała, Al. Armii Krajowej. Linię nr 8 obsługiwały dwa przegubowe Citara.
8 Warszawska Dworzec → Szyndzielnia.

Author: Grzegorz Macura
Profesional
24 july 2016 - 15:38 - Bielsko-Biała, Al. Armii Krajowej.
ŚDM 8 Warszawska Dworzec → Hala Widowiskowo-Sportowa.

Author: Grzegorz Macura
Profesional
24 july 2016 - Bielsko-Biała, al. Armii Krajowej.
Author: Paweł
edytor
Comments: 2

24 july 2016 - Bielsko-Biała, al. Armii Krajowej.
Author: Paweł
edytor
24 july 2016 - Bielsko-Biała, al. Armii Krajowej.
Author: Paweł
edytor
24 july 2016 - Bielsko-Biała, al. Armii Krajowej. Przewoźnik na TWB debiutuje od razu trzema autobusami ;)
Author: Paweł
edytor
Comments: 1

24 july 2016 - Bielsko-Biała, al. Armii Krajowej. Bova po liftingu stoi w korku wraz z samochodami, których pasażerowie za chwilę dowiedzą się, że muszą zawrócić, a na Dębowiec dostać się autobusem lub pieszo.
Author: Paweł
edytor
Comments: 3

24 july 2016 - Bielsko-Biała, ul. Karpacka.
Author: Paweł
edytor
Comments: 3

24 july 2016 - Bielsko-Biała, al. Armii Krajowej. Chyba najliczniej reprezentowany przewoźnik podczas ŚDM w Bielsku-Białej. Nie licząc MZK oczywiście.
Author: Paweł
edytor
24 july 2016 - Bielsko-Biała, al. Armii Krajowej. W związku z diecezjalnymi obchodami Światowych Dni Młodzieży pod Dębowiec przybyło kilka tysięcy osób. Pod Dębowiec przyjechała ogromna liczba autokarów, które parkowały na ul. Gościnnej, Karbowej i al. Armii Krajowej. W tej serii niewielka część z nich.
Author: Paweł
edytor
Comments: 1

24 july 2016 - Bielsko-Biała, ul. Karpacka. Ósemka na Karpackiej? Tak. W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży aleja Armii Krajowej była zamknięta od ul. Gościnnej do Szyndzielni, natomiast ruch autobusów i pojazdów upoważnionych odbywał się jednokierunkowo, stąd w kierunku centrum autobusy linii nr 8 jeździły trasą właściwą dla linii nr 7, czyli ulicami Karbową i Karpacką.
Author: Paweł
edytor
24 july 2016 - Bielsko-Biała, Kamienica. Tak nabite autobusy przyjeżdżały do Kamienicy. W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży na tej pętli kończyły trasę wszystkie kursy linii nr 7.
Author: Paweł
edytor
24 july 2016 - Bielsko-Biała, Kamienica. Takie tłumy przyjeżdżały autobusami linii 7 i ŚDM 7 do Kamienicy.
Author: Paweł
edytor
24 july 2016 - Bielsko-Biała, ul. Karbowa. Do miejsca, w którym stoi radiowóz ul. Karbowa była zamknięta dla ruchu, dopuszczono jednokierunkowo ruch autobusów i pojazdów upoważnionych.
Author: Paweł
edytor
24 july 2016 - Bielsko-Biała, al. Armii Krajowej. Wychodził pod górę aż miło było patrzeć :)
Author: Paweł
edytor
Comments: 3

24 july 2016 - Bielsko-Biała, al. Armii Krajowej. Polskie autokary były w mniejszości.
Author: Paweł
edytor
24 july 2016 - 14:50 - Bielsko-Biała, ul. Karpacka.
ŚDM 7 Piastowska Dworzec → Kamienica.

Author: Grzegorz Macura
Profesional
24 july 2016 - Bielsko-Biała, ul. Karpacka.
Author: Paweł
edytor
24 july 2016 - 15:18 - Bielsko-Biała, ul. Karbowa.
ŚDM 8 Warszawska Dworzec → Hala Widowiskowo-Sportowa.

Author: Grzegorz Macura
Profesional
25 july 2016 - Tarnowskie Góry - Pniowiec, ul. Druha Ignacego Sowy. Tego dnia na godzinę 9:00 zadysponowano 3 autobusy z PKM Św. do przewiezienia pielgrzymów na specjalny pociąg do Krakowa. Pozostałe dwa autobusy jechały z Boruszowic i Świerklańca.
Author: jacekso
newseredytor
25 july 2016 - Tarnowskie Góry - Pniowiec, ul. Edukacji Narodowej. Zwykle autobusy PKM Świerklaniec nie zaglądają do Pniowca. Ten jechał po pielgrzymów udających się na Światowe Dni Młodzieży.
Author: jacekso
newseredytor
25 july 2016 - Kraków, ul. Zakopiańska.
Author: Kinga

25 july 2016 - Mysłowice - Wesoła ul. Piastów Śląskich.
Author: PKPOWIEC

25 july 2016 - Kraków, ul. Zakopiańska.
Author: Kinga

25 july 2016 - Kraków, ul. Zakopiańska.
Author: Kinga

25 july 2016 - Kraków, CH Zakopianka.
Author: Kinga

26 july 2016 - Kraków, ul. Zakopiańska. Od wtorku do piątku po mieście jeżdżą linie S1 oraz S2, czyli linie korytarzowe. S1 przewozi pielgrzymów na trasie Borek Fałęcki - Kopiec Wandy.
Author: Kinga

27 july 2016 - Kraków, Czyżyny Dworzec. Katowicka solarka przywiozła pielgrzymów do Krakowa razem ze świerklanieckim Lionsem #1222. Niestety nie wiem skąd, chyba gdzieś z okolic Nowego Brzeska bo jechały aleją Jana Pawła II.
PKM Katowice oddelegował do Krakowa również solarisy U18 ale nie udało mi się ich zlokalizować.

Author: jacekso
newseredytor
Comments: 6

27 july 2016 - Balice, autostrada A4.
Author: jacekso
newseredytor
27 july 2016 - Głogoczów, DK7. WTF?!? Kierowcy z GOP-u urządzili sobie nielegalne wyścigi autobusów na zakopiance. ;)
Author: jacekso
newseredytor
Comments: 7

27 july 2016 - Kraków - Czyżyny, ul. Medweckiego. Przed południem trzy świerklanieckie Lionsy przywiozły do Krakowa pielgrzymów zakwaterowanych w okolicach Proszowic. Około 1,5 godziny później przyjechały już cztery pełne przegubowce.
Author: jacekso
newseredytor
Comments: 6

27 july 2016 - Mogilany, DK7. Citaro pędzi z zajezdni Wola Duchacka do Sułkowic, skąd przed 10 zabierze grupę pielgrzymów.
Author: jacekso
newseredytor
27 july 2016 - Sułkowice, ul. Tysiąclecia. O 9:20 zameldowało się pod kościołem w Sułkowicach pięć tyskich solarisów. Dołączyły do stojących na parkingu czterech Citaro z PKM Sosnowiec i około 10 stopniowo odjechały zapełnione do Krakowa.
Author: jacekso
newseredytor
27 july 2016 - Kraków - Czyżyny, ul. Medweckiego. Przy okazji fotografowania autobusów z GOP-u trafiły się też dwa kieleckie U18 (drugi to #258).
Author: jacekso
newseredytor
Comments: 2

27 july 2016 - Sułkowice, ul. Tysiąclecia.
Author: jacekso
newseredytor
27 july 2016 - Sułkowice, ul. Tysiąclecia.
Author: jacekso
newseredytor
27 july 2016 - Kraków, Czyżyny Dworzec.
Author: jacekso
newseredytor