Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:


Thematical Photos

Bydgoszcz: 80 lat komunikacji autobusowej - zlot zabytków; 24.09.2016r.

Miasto Bydgoszcz, Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy, Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej oraz Miejskie Zakłady Komunikacyjne w Bydgoszczy zorganizowały uroczyste obchody 80. rocznicy uruchomienia w Bydgoszczy komunikacji autobusowej, które odbyły się w sobotę 24. września. Z tej okazji, nad Brdę przyjechały zabytkowe autobusy z całej Polski, na organizowany po raz pierwszy w naszym mieście zlot zabytkowych autobusów. W wydarzeniu wzięło udział łącznie 17 pojazdów, prezentujących przekrój historyczny bydgoskiej komunikacji autobusowej od lat 60. XX wieku po lata współczesne. Każdy mógł zobaczyć jak podróżowali jego rodzice czy dziadkowie. Na zlocie nie zabrakło pojazdów tak zasłużonych marek jak San, Jelcz, Autosan, Ikarus czy Volvo, Mercedes i Solaris. Oprócz pojazdów zabytkowych zobaczyć można było również najnowszą konstrukcję hybrydową.

Photos

23 september 2016 - Bydgoszcz, zajezdnia autobusowa przy ul. Inowrocławskiej. Prawie wszyscy przyjezdni na miejscu, możemy powoli zaczynać obchody 80 lecia komunikacji autobusowej.
Author: Mateusz Machel
driver
Comments: 3

24 september 2016 - Bydgoszcz, zajezdnia autobusowa przy ul. Inowrocławskiej. Mgła powoli opada, załogi czynią ostatnie przygotowania i zaraz wszystko wyruszy ustawić się na Starym Rynku.
Author: Mateusz Machel
driver
24 september 2016 - Bydgoszcz, Wały Jagiellońskie x Jana Kazimierza. Solaris z Włocławka prowadzony przez Wikarego :P na tle bardzo ładnie odrestaurowanej kamienicy. Trzeba przyznać, że w Bydgoszczy jest całkiem ładnie :)
Author: Krystian Jacobson
newseredytorgod
Comments: 8

24 september 2016 - Bydgoszcz, zajezdnia tramwajowa przy ulicy Toruńskiej. Fantastyczny zlot, wspaniałe pojazdy (prócz kilku paździerzy, które mimo wszystko były sympatyczne) i bardzo dobra organizacja. Cieszę się niezmiernie, że mogłem wziąć udział w ogarnianiu tego wydarzenia. Co do pojazdu na zdjęciu - im dłużej jeździło się tym O305, tym bardziej nie można było wyjść z podziwu.
Author: Ryszard
edytor
Comments: 3

24 september 2016 - Bydgoszcz, Stary Rynek. W obchodach 80. lecia komunikacji autobusowej w Bydgoszczy wzięła udział także włocławska hybryda. Ku mojemu zdziwieniu autobus budził spore zainteresowanie mieszkańców Bydgoszczy. Na wystawie został ustawiony razem z autobusami z miejscowego MZK oraz MZK Toruń. Niech to zdjęcie będzie przykładem współpracy naszych miast - w tym momencie należy pogratulować Organizatorom, których ogromne poświęcenie i zaangażowanie przyniosło wspaniały efekt.
Author: Robert Chojnicki
newseredytordriver
24 september 2016 - Bydgoszcz, Stary Rynek. Widok z czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Witolda Bełzy.
Gratulacje dla organizatorów imprezy za dobrą organizację, ciekawe atrakcje i różnorodność wozów.
Pełna wersja: KLIK

Author: MC

24 september 2016 - Bydgoszcz, ul. Krasińskiego. O ile będące na początku parady San i Ogórki jechały bliżej swojej lewej krawędzi ulicy, o tyle większość pozostałych pojazdów trzymała się niestety prawej strony, natomiast Volvo prowadzone przez Mateusza bardzo ładnie ustawiło się do zdjęcia :) Przy okazji - super że poprawiono lakierkę tego wozu, warto by jeszcze z czasem usunąć okolicznościową naklejkę spomiędzy pierwszych i drugich drzwi, ewentualnie takowy napis umieścić na zadku :P
Author: Krystian Jacobson
newseredytorgod
Comments: 2

24 september 2016 - Bydgoszcz, zajezdnia autobusowa przy ul. Inowrocławskiej. Pierwszy kurs linii `A` ze względu na ilość chętnych do zwiedzania zajezdni był aż podwójnie bisowany.
Author: Mateusz Machel
driver
24 september 2016 - Bydgoszcz, Stary Rynek. Widok ogólny na wystawę.
Author: Mateusz Machel
driver
24 september 2016 - Bydgoszcz, plac Józefa Weyssenhoffa. Bardzo fotegeniczna okolica. Pozdrowienia dla współfocistów :)
Author: Krystian Jacobson
newseredytorgod
24 september 2016 - 16:26. Bydgoszcz, ul. Focha. Volvo jedzie... Hmm, prawdopodobnie na "C" ale pewności nie ma bo zabrakło dla niego desek z kierunkiem. Nie pozdrawiam ekipy bo nie pomachali... :D
Author: szymon90

Comments: 4

24 september 2016 - Bydgoszcz, ul. Krasińskiego. Jeden z youngtimerów w czasie parady, która należy uznać za niezwykle dobrze zorganizowaną, brawa dla policji za zabezpieczenie konwoju, dla kierowców autobusów też :)
Author: Krystian Jacobson
newseredytorgod
Comments: 4