Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:


Thematical Photos

Podróżujące tramwaje

Zdjęcia tramwaju na lawecie lub w trakcie za/rozładunku.

Photos

15 december 2001 - Łódź, ul. Tramwajowa. Godz. 4:28, pierwsza fotka tego wagonu w Łodzi. A mróz był jak jasna cholera...
Author: Bartosz Stępień

Comments: 3

11 may 2007 - Łódź, ul. Tramwajowa. Po prawie dwuletnim wypożyczeniu do Walencji Cityrunner 1205 wrócił dzisiaj w nocy do Łodzi.
Author: Aleksej

Comments: 10

11 may 2007 - Łódź, ul. Tramwajowa. Citek po prawie dwuletnich saksach w Walencji przygotowany do zjazdu na ziemię ojczystą. Z tyłu czeka już na niego 72012.
Author: Ventlan
edytor
Comments: 2

7 june 2007 - Łódź, ul. Tramwajowa przed zajezdnią. Wie ktoś jaki to numer?
Author: seba

Comments: 9

8 june 2007 - Łódź, ul. Tramwajowa i Citek podczas rozładunku z lawety po przyjeździe z Walencji.
Author: szauter

17 july 2009 - Czersk, stacja benzynowa przy DK22. Do nowego domu już niedaleko, niestety ;)
Author: Łukasz Kuczewski
edytor
Comments: 2

4 february 2010 - Pegnitz, parking przy autostradzie nr 9. Nowiutki Stadler dla Lyonu. Jest to zapewne trzeci egzemplarz z planu dostaw, na co wskazywałby napis na kartce za szybą "WGT 3 / Zug 3". Proszę znawców o korektę;]
Author: interflug

Comments: 10

26 august 2010 - Grudziądz, ul. Dworcowa. O ile przód był znośny, o tyle tył owej modernizacji to niesamowity paskud. :)
Author: Ryszard
edytor
Comments: 6

26 august 2010 - Grudziądz, ul, Dworcowa. Dziś rano do Grudziądza przybył pierwszy zmodernizowany przez ZNTK Mińsk Mazowiecki wagon 805Na. Zakres zmian jak widać spory - Obawiałem się, że toto będzie brzydsze, jednak wygląda całkiem ładnie. Jednocześnie, z przybyciem wagonów z modernizacji zmienione zostaną ich poprzednie numery. Na zdjęciu wagon w czasie manewrów przygotowujących do rozładunku, bo uprzednim zdjęciu plastikowych osłon. W całości wagon wygląda tak . Na więcej zdjęć limit nie pozwala, więc w ciągu kilku dni pojawią się pozostałe ujęcia z rozładunku.
Author: Ryszard
edytor
Comments: 23

29 august 2010 - Łódź, ul. Ustronna. String waltzuje do Madziarów na jakieś targi. Wie ktoś więcej na ten temat? Jak będzie wiadomo który to wagon proszę o edycje.
Author: Dziki

Comments: 7

31 august 2010 - Grudziądz, ul. Dworcowa. Pierwszy GT6 już jako własność łódzkich Tramwajów Podmiejskich podczas załadunku na lawetę. Szkoda tego wozu, półtoraroczna naprawa główna zakończona wiosną tego roku poszła mimo wszystko na marne. Nie najeździł się na grudziądzkich torach.
Author: Ryszard
edytor
Comments: 12

2 september 2010 - Łódź, ul. Konstantynowska. Dotarł:)
Author: Dziki

Comments: 15

14 january 2011 - Grudziądz, ul. Dworcowa. Chwilę przed godziną 6 dzisiejszego ranka z Mińska Mazowieckiego dojechał kolejny paszkwil. Od poprzednich dwóch różni się tym, że posiada piasecznicę. Zgodnie z umową powinien teraz przyjeżdżać szósty zmodernizowany wagon, a jak jest widać dobrze - z trudami, bo ponad tydzień dojeżdżał do Grudziądza trzeci.
Author: Ryszard
edytor
Comments: 10

14 january 2011 - Grudziądz, Dworcowa. Ostatnie zdjęcie tego tramwaju w tej postaci. Wagon jedzie jako 47 na modernizację do ZNTK Mińsk Mazowiecki, by powrócić z niej jako 94.
Author: Zachar

Comments: 6

19 january 2011 - Warszawa, teren zajezdni R-1 Wola. Skoro już jesteśmy w temacie tramwajów na lawetach, to jeszcze jedno foto ;) Tydzień temu opuścił Warszawę wagon 105Ne nr 1410. Udał się on na "rehabilitację" do Poznania - wszak jest za młody aby TW go skasowało ;-) Podziękowania za cynk dla tajnego informatora z TW! Szkoda tylko, że tak późno - byłem zmuszony obudzić pana ochroniarza żeby mnie wpuścił ;]
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 14

21 january 2011 - Warszawa, teren zakładu R-3 Mokotów. Stało się: w ubiegły piątek po wielu miesiącach negocjacji, ustaleń oraz piętrzących się cały czas problemów - dzięki determinacji członków Warszawskiego Towarzystwa Tramwajowego - udało się sprowadzić do Warszawy pierwszy z zakupionych w Bielsku-Białej wagonów! Dokładnie o godz. 20.48 przekroczył on bramę ZET R-3. Na zdjęciu wóz podczas przygotowań do rozładunku (pół godziny później było już "po wszystkim"). W tle wagon 13N nr 310, który jest tylko 6 lat młodszy od swojego chorzowskiego kolegi ;) Przy okazji podziękowania i pozdrowienia dla załogi lawety za wzorową współpracę! :)
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 9

22 january 2011 - Warszawa, teren zajezdni R-3 Mokotów. Jeszcze jedna fotka z rozładunku najnowszych "zabytkowych nabytków" TW :) Doczepa (przywieziona poprzedniego dnia) oczekuje na zdjęcie z lawety wagonu silnikowego, który chwilę wcześniej dotarł na zakład z Bielska-Białej. Początkowo ekipa transportowa chciała "uformować skład" (tj. zdjąć wóz #775 na ten sam tor, gdzie stoi #1848), ale ostatecznie z braku miejsca wagon silnikowy postawiono na torze obok. Składu zresztą i tak spiąć się nie dało, bo okazało się, że doczepa nie posiada sprzęgów, co nieco zmartwiło mistrza zmianowego :> W chwili obecnej wagony stoją już pod dachem.
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 15

22 january 2011 - Warszawa, ul. Woronicza (wjazd na teren ZET R-3). Dzień później dotarł do stolicy również wóz silnikowy - na zdjęciu historyczna chwila, bowiem wagon ten po dokładnie 45 latach wrócił na warszawskie szyny :) Lepiej późno, niż wcale! Tym razem panowie przyjechali wcześniej (nie wnikajmy w szczegóły dlaczego :)), więc można było wykonać zdjęcia bez użycia statywu. Niedługo później komplet już ex bielskich eNek był gotowy do rozpoczęcia "swojego kolejnego życia" w Warszawie :)
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 19

25 january 2011 - Warszawa, ul. Starzyńskiego. Wróciliśmy akurat po paru godzinach pracy koncepcyjnej na mieście, gdy wchodząc do biura usłyszałem przez uchylone drzwi: "Szkoda, że nie ma Liptona, bo właśnie tramwaj na lawecie pojechał". Zdanie to - wypowiedziane przez spostrzegawczego kolegę - spowodowało natychmiastowe udanie się do pokoju, gdzie przez okno ujrzałem znikający za zakrętem wóz 13N. Jedno spojrzenie na kierownika wystarczyło i wiedziałem, że możemy wracać na miasto :D Po jakichś trzech minutach od "zgłoszenia" byliśmy z powrotem w radiowozie i podjęliśmy "pościg" za lawetą z tramwajem. Mimo, że pojazd ten przejechał niedawno, to nie było go już w polu widzenia. Na szczęście trasa tych wywózek jest mi znana, więc wiedzieliśmy gdzie jechać :) Trzeba przyznać, że panowie jechali dość sprawnie, bo "kontakt wzrokowy" nawiązaliśmy dopiero po praskiej stronie rzeki. Okazało się, że jest to "ostatnia droga" wagonu 13N nr 833. Trochę szkoda, że akurat ten (ostatnio i tak go fociłem), ale jako, że złapanie tych transportów jest zasadniczo niełatwe, to należy się cieszyć, że w ogóle ten! Wiem, że zdjęcie trochę knotowate, ale robione z samochodu jadącego ok. 70 km/h - lepszego się nie dało wykonać ;-) I ostatnio mam coś szczęście do podróżujących wagonów :)
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 17

8 february 2011 - Warszawa, ul. Okopowa. I kolejna 'trzynastka' odjeżdża na złom. Tym razem zdjęcie nie zostało popełnione przypadkiem - Piter, dzięki za cynk! Akurat mogłem na chwilę wyjść z roboty i się "przewietrzyć' ;-) Mam również nadzieję, że te auta aż tak bardzo nie przeszkadzają - niestety robienie zdjęć w ruchu miejskim na trzypasmowej ulicy do najłatwiejszych nie należy... Ale w razie czego będę szukał czegoś innego ;] I jeszcze jedno: czy tylko ja fotografowałem ten wagon? Patrząc po fotach na TWB, to chyba tak :>
Author: lipton
edytorProfesional
Comments: 10

21 april 2012 - Łódź, ul. Ustronna. Mam nadzieję, że nic nie skopałem przy metryczce.
Author: Szlachta

Comments: 1

6 may 2014 - Łódź, wagon #416 z GOPu podczas podróży w nieznanym mi kierunku, ani celu. Dodaję dokumentacyjnie.
Author: Marek Bajszczak

Comments: 6