Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:


Thematical Photos

Konin: TAMem po Ziemi Konińskiej - 4.11.2017r.

W Polsce na dzień dzisiejszy istnieje jeszcze tylko 13 sztuk autobusów marki TAM (nie licząc mikrobusów). 12 z nich jest w posiadaniu pana Arkadiusza, kolekcjonera spod Konina. Pan Arkadiusz nie był dotąd osobą znaną, stąd większość osób "z branży" może być zaskoczona taką kolekcją, jednak dzisiaj postanowił pochwalić się swoimi autobusami. Pierwszy autobus z jego kolekcji jest na końcowym etapie NG. Jednak już na 4 listopada pan Arkadiusz zdecydował się udostępnić swój rodzynek dla pasjonatów. Wybraliśmy się na zwiedzanie Ziemi Konińskiej, zaś na koniec zaplanowano zwiedzanie bazy taborowej, gdzie pan Arkadiusz zaoferował się zostać przewodnikiem po całej swojej kolekcji (obejmującej również pojazdy ciężarowe).

Photos

4 november 2017 - Tuliszków, posesja przy ul. Poznańskiej. Serce remontowanego TAMa - 6-cylindrowy silnik w układzie widlastym. Pojazd robi niesamowite wrażenie ze względu na zakres wykonanych prac jak i dbałość o detale.
Author: Misiek194
edytor
Comments: 5

4 november 2017 - Grąblin, gm. Kramsk. Północne okolice Konina to ciekawe zestawienie pól uprawnych i dużej ilości kominów elektrowni opalanych węglem brunatnym.
Author: KL_Radom
newser
4 november 2017 - Grąblin, gm. Kramsk. Autobus na wsi, daleko w tle widać zarys sanktuarium w Licheniu.
Author: KL_Radom
newser
Comments: 1

4 november 2017 - Konin, ul. Gospodarcza. Postój w tych ruinach był chyba wcześniej nieplanowany, ale okazał się być bardzo udanym.
Author: KL_Radom
newser
Comments: 1

4 november 2017 - Tuliszków, ul. Poznańska, siedziba firmy Frutico Trans gdzie jednocześnie stacjonują TAMy Pana Arkadiusza. Na zdjęciu wycieczka podziwia wóz, którego remont generalny jest na ukończeniu. Docelowo mają być wyremontowane trzy A190tki i jedna A170tka. Trzymam kciuki i bardzo podziwiam.
Author: KL_Radom
newser
Comments: 5

4 november 2017 - Konin, ul. Sulańska. Jazda tym pojazdem okazała się nad wyraz przyjemna. A w warsztatach właściciela szykowana jest prawdziwa perełka, czyli TAM po kapitalnym remoncie.
Author: Misiek194
edytor
Comments: 4

4 november 2017 - Ślesin. Imprezowy wóz w świetle Łuku Napoleona zlokalizowanego przy ul. Napoleona. W/w budowla powstała około 1811 z inicjatywy miejscowej ludności w związku z marszem armii francuskiej na Rosję (zaborcę).
Author: KL_Radom
newser
Comments: 2

4 november 2017 - Konin, posesja przy ulicy Gospdarczej. TAM pozuje na tle ceglanego budynku na terenie jednego z dawnych polskich PGR-ów. Chciałbym serdecznie podziękować za świetną imprezę - organizatorowi, uczestnikom, a przede wszystkim Panu Arkadiuszowi, którzy przy tworzeniu swojej kolekcji wkłada w to mnóstwo pasji.
Author: Domas
newser
Comments: 11

4 november 2017 - Konin, ul. Sulańska. Przy klimatycznej starej śluzie. W tle majaczą zabudowania wsi Anielew.
Author: Misiek194
edytor
4 november 2017 - Ślesin, pl. Wolności. Wjazd na rynek w Ślesinie.
Author: Misiek194
edytor
Comments: 1

4 november 2017 - Konin, ul. 3 Maja... a właściwie to plac przed ratuszem. Cóż trzeba przyznać, Konin to miasto, które posiada swój bardzo specyficzny klimat. Dla mnie osobistą ciekawostką jest numeracja linii autobusowych, zaczynających się od 50. Może ktoś wyjaśni, czemu tak? A co do samej imprezy oraz taboru - rewelacja! Autobus sprawuje się naprawdę zacnie, zwłaszcza mając na uwadze fakt, że jest to unikat. Bardzo przyjemnie podróżowało mi się tym pojazdem, czuć ducha byłej Jugosławii. Robi wrażenie również kolekcja Pana Arkadiusza, który był naszym przewodnikiem. Prawdę mówiąc już nie mogę doczekać się premierowej jazdy obecnie odbudowywanym TAMem, którego remont kapitalny zbliża się ku końcowi. Kto wie, może zagości na Nocy Muzeów w 2018 roku np. w Warszawie? :) I w tym właśnie miejscu chciałbym wszystkim podziękować za naprawdę fajną imprezę, ojjj było naprawdę warto! P.S. Setka na TWB-owskim liczniku ;) (znaczy się 107, ale 7 skasowanych w tym zablokowane, więc 100).
Author: Ikarus 799

Comments: 4

4 november 2017 - Licheń Stary. TAM na tle Bazyliki Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej - największego kościoła w Polsce.
Znakomita impreza :) Bardzo ciekawe auto. Gratulacje i wyrazy szacunku dla Pana Arkadiusza!

Author: Kubul

Comments: 5

4 november 2017 - Konin, ul. Przemysłowa, obok elektrowni. To była bardzo miła wyprawa. Wielkie podziękowania należą się również właścicielowi, który zdecydował się kolekcjonować i remontować jugosłowiańskie TAMy.
Author: KL_Radom
newser
Comments: 11

4 november 2017 - Park w Tuliszkowie.
Dziękuję wszystkim obecnym za udanie spędzony czas a zwłaszcza organizatorowi i właścicielowi wyjątkowej kolekcji TAM-ów.

Author: mzk804
newseredytor
Comments: 6

4 november 2017 - Ślesin, parking przy przystani wodnej. W tle Jezioro Ślesińskie. Urokliwe miejsce.
Author: Misiek194
edytor
4 november 2017 - Licheń Stary, parking przy ul. Toruńskiej. Miejsce gdzie stężenie krzyży, kaplic, kościołów, aniołków i innych jest jedno z wyższych w Polsce. Średniowiecze, ale na bogato.
Author: Misiek194
edytor
4 november 2017 - Grąblin (gm. Kramsk). Rzadko się wybieram na imprezy zamiejscowe, ale tu czułem że warto pokonać te ponad 300 km z Trójmiasta. I faktycznie tak było.
Author: Misiek194
edytor
4 november 2017 - Grąblin (pow. koniński, gm. Kramsk). Z podziękowaniami za wspaniałą imprezę dla organizatora, właściciela i uczestników! Kolekcja Pana Arkadiusza powaliła nas na glebę...
Author: Robert Chojnicki
newseredytordriver