Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:

News

Wycieczka z okazji 26-lecia Ikarusów w Radomiu

Przed 26 laty na ulice Radomia wyjechały pierwsze Ikarusy 280.26. Stało się to dokładnie w dniu 27 października 1982 roku. Z racji tego, że nie dożyją one raczej kolejnej rocznicy tej daty, internetowy serwis "Komunikacja miejska w Radomiu" zaprasza miłośników komunikacji miejskiej na przejażdżkę jednym z ostatnich zachowanych Ikarusów. Program przewiduje liczne fotostopy. Planowane są także inne niespodzianki. Okolicznościowy przejazd odbędzie się w niedzielę, 26 października 2008 roku, w godzinach 9:45-15:40 (już według czasu zimowego, więc nie zapomnijcie przestawić zegarków w nocy z soboty na niedzielę!). Początek i koniec trasy będzie przed radomskim dworcem PKP. Uczestnictwo wymaga wcześniejszego zapisania się (imię, nazwisko, miasto i ewentualnie nick, jeżeli dana osoba występuje pod nim na jakimś forum dyskusyjnym lub w galerii TWB - te dane posłużą do utworzenia listy uczestników). Zgłoszenia można przesyłać na adres e-mail: marekzet@poczta.onet.pl (do środy, 22 października włącznie). Więcej informacji na stronie: http://komunikacja.radom.pl. Zapraszamy!

Photos

28 october 2006 - Radom, ulica Mieszka I. Trochę historii z tyłu autobusu. I wcale nie chodzi tutaj o reklamę promującą jednego z kandydatów na prezydenta miasta, lecz o dwa małe elementy na zderzaku. Po zmniejszeniu fotki być może nie widać tego zbyt dobrze, ale pochodzą one z Ikarusa z numerem 726. Niektóre autobusy mają również inne pamiątki po skasowańcach, między innymi lusterka.
Author: MZ

Comments: 3

1 november 2006 - Radom, ulica Traugutta. Autobusy linii CM są najczęściej fotografowane na pętlach, więc dla odmiany coś ze środka trasy. Jak dobrze pójdzie, to może już za rok w miejscu drewnianych bud po lewej stronie będzie biegła ulica i to właśnie tamtędy będą kursowały autobusy. Ciekawostką jest także to, że linia CM jako jedyna posiada nadal oznakowanie liniowe w postaci małych tabliczek.
Author: MZ

Comments: 1

1 september 2007 - Radom, ulica Struga. Trasa linii 21 przebiega między innymi koło dwóch centrów handlowych, lotniska i cmentarza. Okazji do puszczania na nią autobusów wielkopojemnych jest zatem sporo - koncerty, przedświąteczne weekendy, pokazy Air Show i okresy wzmożonego ruchu wokół cmentarzy. Już w najbliższą niedzielę przegubowce pojawią się w związku z koncertem na lotnisku.
Author: MZ