Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:

News

Impreza 35-letnim Mercedesem + zwiedzanie Muzeum Komunikacji w Paterku

Serdecznie zapraszamy do Bydgoszczy 14 lipca 2012 roku, na drugą imprezę zabytkowym, 35-letnim Mercedesem O305. Punktem kulminacyjnym przejazdu będą odwiedziny w Muzeum Komunikacji w Paterku prowadzonym przez pana Artura Lemańskiego, gdzie na malowniczym nadnoteckim terenie obok muzeum rozpalimy prawdziwe ognisko. Prowiant na ognisko we własnym zakresie, organizatorzy zapewniają tacki, sztućce, sosy i chleb. Na trasie przewidziany jest krótki postój na zakupy w Nakle nad Notecią.


Podczas obfitującego w fotostopy przejazdu odwiedzimy piękne Pojezierze Krajeńskie i Dolinę Noteci. Trasa przebiegać będzie przez wiejskie, popegeerowskie tereny gmin Sicienko, Mrocza, Sadki i Nakło nad Notecią.


Startujemy o godz. 10:20 (po przyjeździe pociągu Regio z Poznania, jeśli będzie zapotrzebowanie) z naprzeciw ruin zajezdni tramwajowej przy ul. Zygmunta Augusta 2 (200m od dworca głównego PKP w Bydgoszczy-po opuszczeniu budynku dworca kierować należy się w prawo).
Przed samą imprezą uczestnicy będą mieli okazję sfotografować opuszczoną zajezdnię, jak również teren budowy nowej linii tramwajowej do dworca głównego w Bydgoszczy.


Poruszać będziemy się wpisanym do rejestru zabytków Mercedesem O305 z 1977 roku, który należy do grupy najstarszych w pełni sprawnych autobusów w Polsce. W 2010 roku sprowadzony został do Polski i wyremontowany, z przeznaczeniem na pojazd zabytkowy.
Koszt przejazdu (w zależności od ilości uczestników), zamknie się w okolicy ok. 20 zł od osoby.


Planowane zakończenie imprezy ok. godz. 18:30 na dworcu głównym w Bydgoszczy.
Zapisy, pytania: mercedes_1977@wp.pl

Photos

22 october 2011 - Bydgoszcz, gdzieś w chaszczach ;p. Miała być zwykła impreza, a był nawet i off-road ;).
Author: Michał S.
driver
Comments: 2

22 october 2011 - Bydgoszcz, droga przeznaczona chyba tylko dla rowerzystów, było ciężko ale daliśmy radę :).
Author: Michał S.
driver