Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:

News

Poznańska Wiosna z Zielonym Tramwajem

Klub Miłośników Pojazdów Szynowych serdecznie zaprasza na pierwszą edycję imprezy pod hasłem „Poznańska Wiosna z Zielonym Tramwajem”. W podróż po poznańskiej sieci tramwajowej wybierzemy się dwoma wagonami produkcji CKD - Tatrami RT6N1, w tym wagonem #405 – pierwszym i póki co jedynym zmodernizowanym pojazdem tego typu w Poznaniu. Impreza rozpocznie się na przystanku Zeylanda, niedaleko dawnej zajezdni tramwajowej przy ul. Gajowej. Oba pojazdy wyruszą w trasę po najciekawszych żelaznych szlakach naszego miasta, gdzie pozować będą do zdjęć na tle charakterystycznych obiektów naszego miasta.

Impreza odbędzie się w nocy z 23 na 24 marca 2013 roku, zbiórka planowana jest na godzinę 22:15 na przystanku Zeylanda. Odjazd tramwajów zaplanowany jest na godzinę 22:30 a zakończenie imprezy na 6 rano w okolicach przystanku Most Dworcowy.

Koszt przejazdu wynosi 20 zł dla jednej osoby oraz 30 zł dla pary. Dochód przeznaczony zostanie na rzecz kwesty Ratujmy Stare Bimby.

Zgłoszenia powinny zawierać imię, nazwisko oraz miasto, z którego pochodzi osoba przyjezdna. W temacie maila prosimy podać nazwę imprezy, same zgłoszenia przysyłać można na adres: imprezy@kmps.org.pl

Pomimo dwóch wagonów, ze względów bezpieczeństwa ograniczona jest ilość miejsc. Wysłanie zgłoszenia jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu – przeczytaj go, zanim wyślesz zgłoszenie.


Regulamin imprezy dostępny jest tutaj (link).

Photos

4 april 2007 - Poznań, pętla Starołęka. Zielono mi :)
Author: straphan
edytor
4 april 2007 - Poznań, Rondo Starołęka. Kompozycja z kwiatami :)
Author: straphan
edytor
27 august 2011 - Poznań, Forteczna street tram depot. The "Moderus Tatrus" (as we like to call it) is a heavily rebuilt Tatra RT6N1 from Prague, which was delivered to MPK Poznań in lieu of the original vehicle no. 405, which currently is probably lying around in pieces somewhere in the Modertrans workshops. The 405" as one should probably call it is seen here shortly after delivery from Modertrans and is awaiting a chance to perform some test runs before being formally handed over to the MPK.
Author: straphan
edytor
Comments: 2