Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:

News

Impreza ikarusem 280.26 śladami dawnych lubelskich linii podmiejskich

Lubelskie Towarzystwo Ekologicznej Komunikacji wraz z MPK Lublin organizuje w dniu 09.05.2009 wycieczkę najstarszym w Polsce ikarusem 280.26 – lubelskim #2148 wyprodukowanym w 1981 roku. Autobus o długiej już historii był eksploatowany wcześniej w WPK Gdańsk, nie był on modernizowany i posiada wiele starych elementów. Zapraszamy do przybycia do Lublina i do wzięcia udziału w przejeździe wszystkich tych, którzy lubią dźwięk wyjącego mostu Raby, podmiejskie i wiejskie krajobrazy oraz klimat podróży starym, dobrym ikarusem. Początek imprezy będzie miał miejsce o godzinie 10.00 pod Dworcem PKP na pętli autobusowej (przystanek Dworzec PKP 06). W grafiku przejazdu przewidziano postój na grilla. Zachęcamy do zgłaszania obecności drogą emailową, poprzez adres ltek(małpa)o2.pl (imię, nazwisko, ewentualnie numer kontaktowy i osoby towarzyszące; zgłoszenia prosimy nadsyłać przed 5 maja). Przewidywany koszt przejazdu to około 20-25 zł (dla zgłaszających się wcześniej wliczony będzie prowiant na grilla).Planowane jest odwiedzenie miedzy innymi: Konopnicy, Radawczyka, lotniska trawiastego w Radawcu, Motycza, Tomaszowa, Lipniaka, Poligonowej, Elizówki, Leonowa, terenów po zburzonej Odlewni Ursus na Metalurgicznej, zajezdni autobusowej, Abramowic. Koniec przejazdu planowany jest na godzinę 19:30, i tak jak początek nastąpi pod Dworcem PKP.Podjęte będą starania, aby 2148 otrzymał przed imprezą czarną atrapę przednią oraz halogeny w zderzaku.

Photos

2 may 2007 - Lublin, Felin os. Jagiellońskie. Pytanie za 100 pkt. :) Z którego roku jest ten ikarus i dlaczego tak a nie inaczej?
Author: PM
driver
Comments: 7

21 january 2008 - Lublin, ul. 3 Maja. Najstarszy, przegubowy, jeżdżący liniowo Ikarus w MPK Lublin i prawdopodobnie w Polsce (prod. 1981). Pierwsze 10 lat spędził na Wybrzeżu gdzie do 1989 roku jeździł w WPK Gdańsk, następnie po podziale przedsiębiorstwa w MPK Gdynia. Po naprawie głównej w LZNS trafił do Lublina gdzie służy już 18 lat.
Author: PM
driver
Comments: 6

14 april 2009 - Lublin, Aleja Kompozytorów Polskich. Na moje 300. zdjęcie na TWB wybrałem 2148. :)
Author: Sławomir Kołodziej
driver
Comments: 11