Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:

News

Pożegnanie Ikarusa w MPK Wrocław

Ten weekend będzie ostatnim, gdy po 33 latach służby ikarus wyjedzie na ulice jako pojazd wrocławskiego MPK. Miłośnicy komunikacji miejskiej i wszyscy chętni mogą wybrać się na ostatnią sentymentalną przejażdżkę tym wozem. 

MPK Wrocław razem z Klubem Sympatyków Transportu Miejskiego organizuje specjalną linię ”I”, która będzie kursowała w niedzielę nietypową trasą od pl. Grunwaldzkiego przez pl. Jana Pawła II, pl. Bema z powrotem do pl. Grunwaldzkiego. Przejazd linią specjalną zajmie około 30 minut i jest darmowy. Imprezie towarzyszy konkurs ogłoszony przez MPK. Te osoby, które wykonają ciekawe zdjęcie z ikarusem w tle i nadeślą je na adres rzecznik@mpk.wroc.pl otrzymają zestawy upominków od MPK. 
 
Ostatnie ikarusy skasowano po pojawieniu się w MPK nowych pojazdów – nowoczesnych, niskopodłogowych i klimatyzowanych solarisów, które wyparły najbardziej wysłużone wozy. Ostatni z ikarusów trafi teraz w ręce miłośników - Klubu Sympatyków Transportu Miejskiego.

Na niedzielę zaplanowano trzy kursy linii „I” startujące z pl. Grunwaldzkiego o godz. 11.00, 11.45 i 12.30.

Zapraszamy serdecznie!

Photos

21 august 2012 - Wrocław, most Grunwaldzki. Mieszkańców Stolicy Dolnego Śląska wozi już tylko jeden Ikarus 280, który swoją karierę liniową zakończy najpóźniej za kilka dni.
Author: Tomasz Paszko
newsertramdriver
Comments: 23

25 april 2014 - Wrocław, ul. Obornicka, teren zajezdni. Ikarus na chwilę przed wyjazdem na 149. Pozdrowienia dla kierowcy i Pauli ;)
Author: Szeryf
edytor
Comments: 6