Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:

News

Bo bez gwiazdy nie ma jazdy, czyli Mercedesem O307 przez żwirownie i pogranicze polsko-czeskie.

Stowarzyszenie Transportu Zrównoważonego przy współpracy z PKS w Raciborzu Sp. z o.o. ma przyjemność zaprosić wszystkim zainteresowanych na kolejną edycję imprezy pt. „Bo bez gwiazdy nie ma jazdy”, która odbędzie się dnia 9.05.2015 (sobota).

Trasa przejazdu będzie wiodła przez różnorodne tereny Powiatu Raciborskiego. W planie liczne fotostopy, m.in. przy żwirowniach: w Nieboczowach oraz Ligocie Tworkowskiej (na terenie obu miejscowości wkrótce powstanie zbiornik Racibórz Dolny), polderze Buków oraz terenach przygranicznych, gdzie postaramy się podjechać pod dawne przejścia graniczne. W Samborowicach zatrzymamy się z kolei na drodze z tzw. "kocich łbów", a przy sprzyjających okolicznościach przyrody nie zabranie motywów rzepakowych.

Zgodnie z założonym tematem, na przejazd udamy się 1 z 3 ostatnich Mercedesów O307 w Raciborzu i jednocześnie jednym z ostatnich tego typu w skali naszego kraju. PKS Racibórz posiadał w swojej flocie w sumie 16 sztuk tego modelu oraz 4 egzemplarze – O305.

Ramowa trasa przejazdu:
Racibórz → Pogrzebień → Nieboczowy → Ligota Tworkowska → Stawy Wielikąt → Polder Buków → Chałupki → Zbiornik Wodny Roszków Bobrowy → Nowa Wioska → Owsiszcze → Bolesław → Pietraszyn → Samborowice → Racibórz

Powyższa trasa jest w trakcie ustalania i może ulec zmianie. Jesteśmy otwarci na wszelkie rozsądne propozycje. Koszt imprezy wyniesie ok. 15-20 zł w zależności od ilości uczestników.
Przejazd planujemy rozpocząć o godz. 9.00 po wcześniejszym skomunikowaniu z połączeniami do Raciborza.

Zgłoszenia oraz wszelkie pytania i sugestie prosimy kierować na maila: mb307.pks@gmail.com
W zgłoszeniu prosimy o podanie: imienia, nazwiska, ewentualnego nicku z fotogalerii, miejscowości oraz swojego nr telefonu kom.

Photos

16 june 2012 - 10:22, Ciechowice. W tle przeprawa promowa na Odrze. Z podziękowaniami za udaną imprezę.
Author: Sammy

16 june 2012 - 11:58; Rudy - Przerycie. Jako pomocnik przy organizacji imprezy, mogę tylko podziękować za przybycie, zwłaszcza dolnośląskim Kujawom. ;)
Author: Adam C.

Comments: 3