Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:

News

VIII. Zlot Ikarusów i innych pojazdów historycznych w Polgár - Węgry

Miłośnicy Ikarusów i starej motoryzacji!


Jak co roku nasi przyjaciele z Węgier organizują prestiżowy zlot Ikarusów. Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Niewątpliwie warto zakończyć tegoroczne wakacje niezapomnianą wycieczką zabytkowym autobusem!


W programie wydarzenia znajdziemy m.in.:

-prezentację wszystkich przybyłych pojazdów (zwykle jest to kilkadziesiąt Ikarusów z całych Węgier, a także zabytkowe samochody czy nawet traktory),

-paradę na kilkunastokilometrowej trasie,

-wyścigi Ikarusów na nieużywanej drodze.Impreza odbywa się w malowniczym skansenie na węgierskiej prowincji. Na miejscu funkcjonuje oczywiście mała gastronomia. Istnieje także możliwość zakupu Ikarusowych gadżetów.


Co roku impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Dlatego też, po długich namowach postanowiliśmy przyjechać na nią przegubowym Ikarusem z Polski. Nasz przyjazd z pewnością będzie odebrany przez organizatorów i zwiedzających z dużym entuzjazmem.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------


PROGRAM WYJAZDU:


28.08.2015:


-9:00 - Zbiórka uczestników pod zajezdnią Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Jaworznie, przy ul. Krakowskiej 9.
-Przejazd na Węgry z licznymi postojami na wykonanie pamiątkowych zdjęć z malowniczej trasy przez Tatry.
-22:00 - Planowany przyjazd do Polgár na Węgrzech


NOCLEG*


29.08.2015:


-9:00 – Prezentacja Ikarusów na zlocie.

-13:00 – Parada.

-14:00 – Wyścigi.

-18:00 – Zakończenie imprezy.

-Wspólne biesiadowanie przy węgierskim kociołku z tradycyjną potrawą.NOCLEG*

30.08.2015:

-9:00 – Wyjazd.

-22:00 – Powrót do Jaworzna.


KOSZTY:


Sumaryczna trasa przejazdu wynosi ponad 1000 km. Ogólne koszty przygotowania pojazdu oraz paliwa wynoszą 1500 zł do podziału przez liczbę uczestników. Planujemy, że uda się zgromadzić około 15-20 osób. Maksymalna liczba uczestników to 35 osób (każdy powinien mieć miejsce siedzące).


NOCLEG*

Szczegóły dotyczące noclegu podane zostaną po określeniu liczby uczestników. Do wyboru będzie na pewno sen w autobusie, na polu namiotowym lub w pensjonacie
.

ZAPISY:


- Uprzejmie prosimy o dokonywanie zapisów na Facebooku w prywatnej wiadomości lub poprzez e-mail właściciela pojazdu: adrian.slupski@gmail.com. Z przyczyn organizacyjnych, zapisów można dokonywać do 23 sierpnia. Wymagana będzie także wpłata zaliczki w wysokości 50 zł (szczegóły przy potwierdzeniu zapisu).

Photos

10 may 2015 - Jaworzno, ul. Grunwaldzka. Dawniej oczywistym faktem było to, że autobusy dojeżdżały do Katowic pod Dworzec PKP. Z tego też powodu przez długie, długie lata na tablicach kierunkowych, niczym w PKSie, widniał napis "Katowice".
Author: PKM&WPK
newserdriver
Comments: 12