Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:

News

Ikarusem po Lublinie i okolicach - 20 czerwca 2015

W związku ze zbliżającą się trzecią rocznicą wycofania pojazdów marki Ikarus z czynnej służby na ulicach Lublina, pragniemy Was zaprosić na przejazd okolicznościowy Ikarusem 280.26 o numerze 1976 należącym do MPK Lublin. Trasa przejazdu wiodła będzie śladami dawnych linii podmiejskich obsługiwanych niegdyś przez MPK a także obecnych, do których Ikarusy nie zaglądały albo robiły to sporadycznie. Na trasie znajdzie się też wiele miejsc, do których autobusy komunikacji miejskiej nigdy nie docierały. Trasa przejazdu szacowana jest na 150 – 200 kilometrów, a jej dokładny przebieg zostanie podany niebawem. Mimo tego, że okolice Lublina nie są bogate w strome, długie podjazdy i górskie widoki, dołożymy wszelkich starań, żeby przyzwoitych fotostopów było jak najwięcej. Podczas wycieczki planowany jest grill, który odbędzie się w zależności od warunków pogodowych. Istnieje również duże prawdopodobieństwo, że uda się zorganizować krótkie zwiedzanie nowej zajezdni trolejbusowej zaraz na początku przejazdu.

Organizacyjnie:
Zbiórka uczestników o godzinie 9:00 na Placu Zamkowym przy dworcu PKS, lub w przypadku braku miejsca na przystanku Dworzec Gł. PKS 04. Stąd wyruszymy w kierunku dworca PKP, gdzie z przystanku Dworzec Gł. PKP 06 zabierzemy o godzinie 9:30 pozostałych chętnych. Planowana godzina zakończenia przejazdu to 18:00. Składka na pokrycie niezbędnych kosztów wynajmu to maksymalnie 25 zł, W przypadku wystarczającej liczby osób zostanie obniżona do 20 zł. Osoby niepełnoletnie obowiązane są do posiadania pisemnej zgody opiekuna prawnego na uczestnictwo w przejeździe.

Liczba miejsc ograniczona. Koniecznym warunkiem uczestnictwa w przejeździe są zapisy na adres: ikaruslublin@gmail.com W mailu proszę podać Imię, Nazwisko oraz miasto/miejscowość, z której uczestnik pochodzi. Mile również widziany nick, którym posługujecie się na portalach związanych z komunikacją miejską, np. TWB. Na adres ikaruslublin@gmail.com można również składać wszystkie wnioski i prośby dotyczące wycieczki.

Serdecznie zapraszamy!

Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z podobnego przejazdu 3 lata temu.

Photos

17 june 2012 - Lublin, zajezdnia Majdan Tatarski. Z jednej strony wielka radość, że na tylu kierowców mogłem być tym, który pożegnał Ikarusy. Z drugiej - wielki żal, że to już koniec. Kierowcy Ikarusa do życia poza obcowaniem z pięknymi kobietami nic nie potrzeba. Przy każdej służbie na najlepszych autobusach na świecie o głodzie i pragnieniu przypominałem sobie dopiero po podmianie bądź zjeźdze. Niesamowity komfort i satysakcja z prowadzenia tak wspaniałych pojazdów spowodowały, że pamiętam wszystkie chwile spędzone za sterami tych taksówek. IKARUS FOREVER!
Author: PM
driver
Comments: 3

17 june 2012 - Lublin, Zbożowa. Krótki przelotny deszcz.
Author: Sławomir Kołodziej
driver
Comments: 2

17 june 2012 - Lublin, Węglin. Portret ostatniego lubelskiego Ikarusa.
Author: Sławomir Kołodziej
driver
Comments: 6