Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:

News

Impreza Ikarusem w historycznych barwach

MPK w Częstochowie przygotowuje imprezę z okazji wyremontowania Ikarusa 280.02 #288 i przywrócenia mu historycznych barw. Termin: sobota, 11 lipca. Trasa: śladem zlikwidowanych linii podmiejskich.

Przegubowiec nr 288 jest najstarszym - 27 lat - autobusem w MPK Częstochowa, który podczas zakończonego właśnie remontu bieżącego uzyskał historyczne barwy z momentu dostawy. W najbliższych dniach wróci do ruchu na liniach komunikacyjnych.

Trasa lipcowej imprezy ma obejmować obszary gmin położonych na północ od Częstochowy, które MPK obsługiwało do 1991 r. Historycznie pomalowany autobus ma trafić do: Białej, Kamyka, Kuźnicy Lechowej, Lubojenki, Rudnik, Konina, Mstowa i Jaskrowa, będąc otablicowanym zgodnie z historycznymi liniami. Podczas przejazdu zaplanowano dłuższy postój, w trakcie którego odbędzie się grillowanie.

Szacunkowy koszt udziału w imprezie (przejazd + kiełbaski na grilla) będzie kształtował się w przedziale 12-15 złotych od osoby (decyduje ilość zgłoszeń). Impreza potrwa od godz. 10 do ok. 16.

Na zgłoszenia chętnych do udziału w imprezie MPK czeka do 15 czerwca (włącznie). Zgłoszenia prosimy przesyłać drogą elektroniczną na adres mmaranda@mpk.czest.pl lub/do wiadomości poczta@maranda.pl

Photos

15 may 2009 - Częstochowa, zajezdnia MPK. Najstarszy przegubowiec w Częstochowie w oczekiwaniu na nową podsufitkę. Jego wyjazd na linie coraz bliżej.
Author: Konrad Pruciak

Comments: 23