Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:

News

Całkowicie unikalna wystawa zabytkowych Ikarusów na targach Transexpo

Zapraszamy na III Wystawę IGKM – Zabytkowe Autobusy, którą zobaczyć będzie można podczas Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego Transexpo w Kielcach (11-13 października 2016 roku) Zaprezentowanych będzie tam sześć różnych pojazdów dokumentujących montaż przemysłowy autobusów miejskich prowadzony przez Izbę Gospodarczą Komunikacji Miejskiej w latach 1993-1998.
Na wystawie znajdą się nie tylko niezwykle popularne przed laty Ikarusy 260 i 280 oraz ich „niedoszły następca” – Ikarus 435, ale również unikalne autobusy, które konstrukcyjnie wyprzedziły swoją epokę – Ikarus 405 - protoplasta współczesnych autobusów miejskich mniejszej pojemności. Wszystkie te zabytkowe już autobusy łączy jedno – zmontowane zostały w ramach działalności IGKM w okresie, gdy dostęp do nowych, a szczególnie nowoczesnych konstrukcyjnie autobusów był w Polsce ograniczony.
Wystawa wzbogacona zostanie w dniu 12 października o interesujące prezentacje opisujące rozwój technologiczny autobusów miejskich w Polsce oraz prezentacje przygotowane przez partnerów wystawy. Wśród nich znajdą się:
- Kompletacja techniczna autobusów w latach 90. (Roman Posiadły – wieloletni szef MZA Warszawa i Przewodniczący Komisji Autobusowej IGKM)
- Historia wdrażania automatycznych skrzyń biegów w Polsce (dr Marek Gajdowicz – wieloletni dyrektor techniczny firmy Voith Turbo Sp. z o.o.)
- Historia firmy Ikarus i montażu przemysłowego autobusów Ikarus w Polsce (Laszlo Rakasz – wieloletni przedstawiciel handlowy Ikarusa oraz innych producentów autobusów w Polsce)
Na wystawie znajdą się również skrzynie z Muzeum Automatycznych Przekładni Autobusowych Voith oraz inne unikalne eksponaty i dokumenty.
Szczegółowy harmonogram wydarzeń na wystawie dostępny będzie bezpośrednio przed Targami Transexpo na stronie Targów Kielce.
Zapraszamy wszystkich pasjonatów komunikacji, a w szczególności sympatyków kultowej marki Ikarus!

Photos

12 february 2011 - Warszawa, zajezdnia Ostrobramska. Knypek powrócił do Warszawy. Foto: Marcin Żabicki
Author: zadzior

Comments: 20

6 april 2016 - 15:09 - Czechowice-Dziedzice - Burzej.
8 Miliardowice Przedszkolna → Czechowice-Dziedzice Dworzec przez Zabrzeg, Ligotę, Burzej.

Author: Grzegorz Macura
Profesional
Comments: 1

14 may 2016 - Warszawa, al. Prymasa Tysiąclecia. Końcówka parady zabytkowych autobusów.
Author: jacekso
newseredytor
Comments: 4

23 july 2016 - 14:38; Polanów, ul. Zacisze, skręt w Kolejową.
Author: Michał K.
edytor