Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:

News

Bydgoszcz: Lato z zabytkiem V, czyli Ikarusem po Pałukach; 16.07.2016r.

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego serdecznie zaprasza na piątą już odsłonę naszej letniej wycieczki za miasto, której tegoroczna edycja odbędzie się w sobotę 16 lipca. W tym roku zaplanowaliśmy nieco oddalić się od Bydgoszczy i odkryć piękno historycznych Pałuk, w związku z czym naszą podróż rozpoczniemy już o godz. 9:30 przy ul. Sportowej pod stadionem Polonii. O godz. 9:45 zabierzemy przyjezdnych pasażerów spod dworca głównego PKP i ruszymy bez zatrzymania do Żnina, gdzie rozpocznie się właściwa część imprezy – ok. godz. 10:45 ruszymy ze żnińskiego dworca autobusowego. Kolejnym punktem wycieczki będzie muzeum kolei wąskotorowej w Wenecji – tutaj planujemy dłuższy, około półgodzinny postój, tak aby każdy chętny mógł zwiedzić muzeum (bilet normalny 10 zł – nie wchodzi w skład opłaty za udział w imprezie). Następnie udamy się w okraszoną fotostopami wycieczkę po pięknej ziemi pałuckiej. Przejedziemy m.in. przez Biskupin, Gąsawę, Chomiążę Szlachecką, Mielno, Palędzie Kościelne, Gościeszyn, Gołąbki i Ławki. Ostatnim punktem programu będzie wejście na wieżę widokową w Dusznie. Zakończenie imprezy około godz. 17:30 na dworcu PKP w Mogilnie, skąd uczestnicy m.in. z Poznania i Torunia będą mogli wrócić do domów, lub oczywiście udać się w podróż powrotną bez zatrzymania naszym autobusem do Bydgoszczy, gdzie planujemy zjawić się przed godziną 19:00.
Wozić nas będzie, już trzeci rok z rzędu, zabytkowy ex warszawski Ikarus 280.70E z 1997 roku – znany z bydgoskich linii turystycznych.
Podczas imprezy zaplanowaliśmy tradycyjnego grilla. Organizator zapewnia sztućce i pieczywo. Ze względu na charakter imprezy i trasę prowadzącą w 100% przez tereny wiejskie, nie planujemy postoju na zakupy (ewentualnie krótki spontaniczny postój przy którymś wiejskim sklepie). Prosimy zaopatrzyć się w prowiant przed imprezą!
Koszt udziału w imprezie wynosi 30 zł.

Formularz zgłoszeniowy
Impreza przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.

Photos

19 july 2014 - Parlin. Przeprawa przez całkiem fajny parów. Imprezę uważam, za świetną - trasa mistrzostwo! :)
Author: Mateusz Machel
driver
Comments: 5

11 july 2015 - Józefinka (pow. żniński, gm. Barcin). Kulminacyjny fotostop imprezy. Pozamiatane!
Author: Robert Chojnicki
newseredytordriver
Comments: 1

5 september 2015 - Strzelce Dolne, DW256. Tam gdzie się szlajają warszawskie wozy na emeryturze.
Author: luki_1133

Comments: 3