Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:

News

20 Lat eNek i Helmutów w Elblągu

W tym roku mija okrągła 20-sta rocznica zakończenia eksploatacji wagonów 5N, które 12.12.1996 r. o godzinie 12 zakończyły swoją służbę liniową, ostatni kurs wykonały wagony 5N oraz 5ND #012+#154, który obecnie jest składem historycznym.
W zamian za wagony 5N i 5ND do ruchu tego samego dnia wprowadzono zakupione w Niemczech wagony GT6, pierwszy inauguracyjny kurs wykonał wagon GT6 #242.

Klub Miłośników Tramwajów serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w imprezie poświęconej 20-leciu zakończenia eksploatacji wagonów 5N i 5ND oraz 20-leciu eksploatacji wagonów GT6, która odbędzie się 3 grudnia 2016 roku. Imprezę zaczynamy o godzinie 8:30 na przystanku Browarna - Dolna w kierunku Druskiej / Saperów, skąd w nostalgiczną podróż zabierze nas jedyny w swoim rodzaju wagon 5N #012, którym odbędziemy podróż po miejscach gdzie do 1996 roku kursowały te wagony, następnie około godziny 12 przewidujemy przerwę na posiłek . O godzinie 13:15 zaczynamy drugą część imprezy, z przystanku Browarna - Dolna w kierunku Druskiej / Saperów na swój pokład zabierze nas wagon GT6 #243, którym ponownie ruszymy w podróż, tym razem po całym elbląskim systemie tramwajowym. Aby ułatwić powrót osobom przyjezdnym około godziny 16:00 będziemy obok dworca kolejowego oraz autobusowego. Imprezę kończymy około godziny 16:30 przy zajezdni tramwajowej. Podczas imprezy odbędą się postoje na zdjęcia.

Koszt uczestnictwa 35 zł od osoby - wraz z większą liczą chętnych koszt uczestnictwa spadnie.
Organizator zastrzega sobie możliwość odwołania imprezy z powodu małej ilości chętnych.
Zapisy: Klik!
Kontakt w sprawie imprezy: kmt.elblag@gmail.com

Uwaga !
Dla osób przyjezdnych, które z powodu godziny przyjazdu pociągu lub autobusu nie zdążą na rozpoczęcie imprezy istnieje możliwość dotłoczenia o godzinie 9:00 lub 9:20 na przystanku Grunwaldzka Dworzec.

Photos

july 1992 - Elbląg, Plac Słowiański. Zabytkowa eNka za czasów młodości. Autorem jest ś.p. Richard Lomas, miłośnik tramwajów, który zmarł w maju 2012 roku. Zgoda na publikację zdjęć otrzymana od jego żony Kath Lomas.
Author: Nick™

Comments: 3

25 may 2003 - Elbląg, pętla Ogólna.
Author: Drucik

Comments: 1

29 may 2012 - Elbląg, ul. Obrońców Pokoju. Nie mogłem sobie odmówić zdjęcia w tym jakże oklepanym do bólu miejscu i nie mogłem odmówić sobie dodania go na fotogalerię - mimo, że troszkę nie wyszło jak trzeba. ;) Tramwaje w Elblągu... po prostu są bardzo powolne. Dużo tutaj pomaga infrastruktura - miejscami od bardzo dawna nieremontowana. Źle z tym jest tutaj, a najgorzej to chyba na Królewieckiej. Coś tam w centrum się niby robi, lecz przy tym prezydencie coś czuję, że może się sieć skurczyć. :]
Author: Pan M
driver
Comments: 4

23 august 2015 - Elbląg, ul. Królewiecka.
Author: Paweł Aniśkowicz

Comments: 1

6 december 2015 - Elbląg, ul. Obrońców Pokoju. W dniu dzisiejszym Tramwaje Elbląskie wraz z Klubem Miłośników Tramwajów w Elblągu uruchomiły dodatkową brygadę linii 4 "Mikołajkowy Tramwaj".Inicjatywa cieszyła się dużym zainteresowaniem elblążan, w tramwaju można było między innymi porozmawiać ze świętym mikołajem i skosztować słodkości.
Author: Krystian Dubaniewicz

Comments: 4