Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:

News

Niedziela z Kruppem!

W ostatnią niedzielę maja Przewozy Autobusowe Gryf oraz Kultowy Ikarus serdecznie zapraszają wszystkich pasjonatów zabytkowych autobusów oraz militariów na przejażdżkę przedwojennym autobusem marki Krupp L4500D w sercu Wolnego Miasta Gdańsk oraz do Muzeum Techniki Wojskowej Gryf!

W trasę zabierze nas świeżo odrestaurowany do stanu fabrycznego autobus Krupp L4500D z 1938 roku. Pierwszą część imprezy spędzimy na fotostopach na terenie Głównego Miasta w Gdańsku. Następnie pojedziemy do zajezdni tramwajowej Nowy Port, gdzie spotkamy się z zabytkowymi tramwajami będącymi eksponatami spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje (m. in. Ring z 1930 roku, czy Bergmann z 1927 roku).
Kolejnym punktem programu będzie wizyta w Muzeum Techniki Wojskowej Gryf w Dąbrówce k. Wejherowa, gdzie będzie możliwość zwiedzenia wystawy stałej z przewodnikiem w postaci właściciela - p. Mariana Koteckiego; przejażdżka czołgiem, oraz zapewniony zostanie ciepły posiłek dla każdego uczestnika. Po imprezie autobus zawiezie wszystkich uczestników na dworzec główny PKP w Gdańsku.

Koszt uczestnictwa w imprezie wynosi 60PLN. W skład opłaty wchodzą:
- koszty paliwa w autobusie,
- przejażdżka czołgiem,
- ciepły prowiant w muzeum.

Z racji ograniczonej liczby miejsc w autobusie niezbędna jest rezerwacja poprzez wpłatę zaliczki 30 PLN (pozostałe 30PLN płatne na miejscu w autobusie). Zaliczki proszę wpłacać na numer konta: 54 1140 2004 0000 3502 3374 5866, w tytule wpłaty proszę wpisać "impreza krupp imię i nazwisko". Potwierdzenia wpłaty zaliczki będziemy publikować na tablicy wydarzenia na facebook`u.

Proszę mieć na uwadze, że ilość miejsc w autobusie Krupp ograniczona jest do zaledwie 25 sztuk!! Obowiązuje tylko i wyłącznie kolejność wpłat zaliczek. Zaliczki są bezzwrotne! W przypadku przekroczenia 25 miejsc kolejne wpłaty będa wpisywane na listę rezerwową. Jeśli na liście rezerwowej znajdzie się 10 osób bądź więcej, wówczas zostanie podstawiony dodatkowy autobus (Ikarus ze stajni Kultowy Ikarus, bądź Mercedes O305 1974r. z Przewozy Autobusowe Gryf).

Więcej zdjęć Kruppa znajdziecie na stronie muzeum:
http://muzeumgryf.pl/eksponaty/autobus-krupp-l4500d/

Photos

10 april 2017 - Kartuzy, baza P.A. Gryf. Wnętrze zabytku. Całe wyposażenie wnętrza i obicia drewniane. Fotele naprawdę wygodne. Tylko ciasnota straszna.
Author: Misiek194
edytor
10 april 2017 - Kartuzy, baza P.A. Gryf. Po przeszło 4-letnim remoncie mogę wreszcie zaprezentować nowy pojazd w gryfowskim inwentarzu ;-) Jest to przedwojenny jeszcze Krupp LD 2,5H z 1938 roku (hejterzy będą mieli używanie :D ) Autobus został wyprodukowany w zakładach Friedrich Krupp AG w Essen. Wyposażony jest w silnik o zapłonie samoczynnym, chłodzony cieczą o pojemności 4050cm3 i zabójczej mocy 55KM (oczywiście umieszczony z przodu). Mierzy 8,7m długości, 2,05m szerokości i 2,75m wysokości. Na pasażerów czeka 26 miejsc siedzących i 5 stojących. Prosiłbym o dodanie producenta Krupp, bo sobie nie radzę.
Author: Misiek194
edytor
Comments: 13

10 april 2017 - Kartuzy, baza P.A. Gryf. Uprzedzając pytania, jest planowana impreza miłośnicza tym pojazdem połączona z możliwością zwiedzenia Muzeum Techniki Wojskowej Gryf. Prawdopodobnie 28.05.2017 r., szczegóły wkrótce, info będzie na głównej.
Author: Misiek194
edytor
Comments: 3