Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:

News

Zakończenie wakacji Volvo B10MA; Bydgoszcz, 26.08.2017r.

Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Transportu Publicznego w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na kolejną odsłonę serii „Zakończenie wakacji”, której tegoroczna edycja odbędzie się w sobotę 26 sierpnia. W tym roku wybierzemy się w okolice Nakła, Mroczy, Witosławia, Sicienka i Koronowa. Odwiedzimy wschodnią część Pojezierza Krajeńskiego, pojeździmy bocznymi drogami w wiejskim, pagórkowatym krajobrazie. Zobaczymy kilka ciekawych miejscowości z założeniami parkowo-pałacowymi, poszukamy również reliktów nieistniejących już wąskotorowych Bydgoskich Kolei Powiatowych. Odwiedzimy również Krajeński Park Krajobrazowy, obfitujący w okolicach Wiela w różnorodną faunę i florę.
Na zakończenie odwiedzimy malowniczo położone w dolinie Brdy Koronowo, odpalimy grilla nad Zalewem Koronowskim, w którym być może się wykąpiemy.
Wozić nas będzie pierwszy w Polsce autobus marki Volvo wpisany do rejestru zabytków - należący do Stowarzyszenia przegubowy model B10MA, wyprodukowany w 1997 roku.

Rozkład dla wsiadających wygląda następująco:
9:20-9:30 - pętla Wyścigowa
9:45-10:00 - przystanek Jagiellońska/Piotrowskiego przy Parku Ludowym
10:10-10:20 - Dworzec Główny PKP

Przy dworcu głównym oczekiwać będziemy pociągów Regio z Poznania (10:07), Regio z Gdyni (10:13) oraz IC z Wrocławia (10:16). Następnie udamy się bezpośrednio w kierunku Nakła.

Wycieczkę zakończymy około godz. 18:00 na dworcu głównym PKP. Wysiąść będzie można również w wybranych miejscach w ciągu ulic Jagiellońskiej i Fordońskiej aż do przystanku przy ul. Spornej.
Podczas wycieczki zaplanowaliśmy kilkanaście ciekawych, różnorodnych fotostopów, również na bezdrożach. Zakupów na grilla dokonać będzie można w jednym z sieciowych sklepów w Koronowie, gdzie planujemy dłuższy postój. Organizator zapewnia sztućce, przyprawy i pieczywo na grilla.
Koszt uczestnictwa wynosi 30 zł.
Impreza przeznaczona jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Prosimy zapisywać się za pośrednictwem wydarzenia na facebooku. Osoby nieposiadające fb prosimy o rezerwowanie miejsc e-mailowo: stowarzyszenie@komunikacja.bydgoszcz.pl

Photos

8 april 2017 - Wybcz, ul. Chłopska.
Author: Jakub Stawowczyk

8 april 2017 - Nawra. Tego dnia odbyła się impreza pt. " Volvo na spotkanie z parowozem - otwarcie sezonu". Pociąg (Pt 47-65 "KO-piernik") udało się spotkać 2 razy co skutkowało możliwością poczynienia podobnych zdjęć. Z góry chciałbym podziękować organizatorom oraz uczestnikom za świetną atmosferę. Bawiłem się przednio. A co do samego autobusu - chłopacy ze Stowarzyszenia przywrócili mu dawny blask. Po prostu funkiel nówka :) PS. chyba odnalazłem źródło smogu nad Polską.
Author: Jakub Stawowczyk

Comments: 18

8 april 2017 - Nawra. Portrecik na tle budynku dawnego dworca.
Author: Jakub Stawowczyk