Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:

News

TAMem po Ziemi Konińskiej

UWAGA! Pula miejsc w autobusie została wyczerpana. Od dzisiaj nowe rezerwacje wpisujemy na listę rezerwową (można przyjechać na imprezę licząc, że ktoś z listy podstawowej nie dojedzie. Ale nie gwarantujemy miejsca!).W Polsce na dzień dzisiejszy istnieje jeszcze tylko 13 sztuk autobusów marki TAM (nie licząc mikrobusów). 12 z nich jest w posiadaniu pana Arkadiusza, kolekcjonera spod Konina. Pan Arkadiusz nie był dotąd osobą znaną, stąd większość osób "z branży" może być zaskoczona taką kolekcją, jednak dzisiaj postanowił pochwalić się swoimi autobusami. Pierwszy autobus z jego kolekcji jest na końcowym etapie NG. Premiera tego pojazdu odbędzie się w Warszawie pod koniec października, jednak już na 4 listopada pan Arkadiusz zdecydował się udostępnić swój rodzynek dla pasjonatów.
Zapraszamy wszystkich miłośników starych autobusów na wycieczkę tym niesamowitym pojazdem. Wybierzemy się na zwiedzanie Ziemi Konińskiej, zaś na koniec zaplanowano zwiedzanie bazy taborowej, gdzie pan Arkadiusz zaoferował się zostać przewodnikiem po całej swojej kolekcji (obejmującej również pojazdy ciężarowe).
Przewidziano dużo fotostopów po drodze :)

Bardzo prosimy o potwierdzenie swojego uczestnictwa na podany poniżej adres mailowy!

START: godz. 10:00 Konin dworzec PKP
KONIEC: ok. godz. 16:00 Konin dworzec PKP
KOSZT: 30 zł, płatne na miejscu.
REJESTRACJA: kontakt@kultowyikarus.pl

Kilka zdjęć nadesłanych przez pana Arkadiusza znajdziecie na wydarzeniu na facebooku. Radzimy również zapisać się tamże, aby być na bieżąco w razie wystąpnienia jakichś zmian.

Photos

9 july 2002 - Warszawa, ul. Marszałkowska / Królewska. Jeden z dwóch TAM-ów jakie funkcjonowały kiedyś u tego przewoźnika.
Author: straszny
newserlimiteredytordriver
Comments: 6

29 february 2004 - Skarbimierz, ul. Wierzbowa. Ten piękny okaz był kiedyś własnością Orbisu. W chwili robienia zdjęcia należał do prywaciarza spod Opola.
Author: lukaszwo

Comments: 4

7 august 2004 - Tuczno, ul. Stanisława Staszica 7. Dwa lata później obozowicze przyjechali takim oto TAM-em.
Author: Dziki

Comments: 1

- Warszawa. Niestety 20 lat pracy wujka w Orbisie zaobfitowało tylko kilkoma zdjęciami, ale i tak prezentują one kawał historii.
Author: Grzegorz Macura
Profesional
Comments: 5