Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:

News

Bydgoszcz: 130. lat komunikacji miejskiej; 2.06.2018r.

Miasto Bydgoszcz, Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Transportu Publicznego w Bydgoszczy, MZK Bydgoszcz oraz ZDMiKP serdecznie zapraszają na obchody 130. rocznicy uruchomienia w Bydgoszczy komunikacji miejskiej. Wydarzenie finansowane jest z budżetu Bydgoszczy.
Obchody odbędą się w sobotę 2 czerwca. W tym dniu, decyzją Rady Miasta, przejazdy wszystkimi liniami bydgoskiej komunikacji miejskiej będą BEZPŁATNE!
Dla uczestników wydarzenia przygotowujemy wiele atrakcji.

Głównymi elementami obchodów rocznicowych będą dwie wystawy taboru, które odbędą się w godzinach 10-14:
 Wystawa zabytkowych autobusów na parkingu przed halą Łuczniczka i lodowiskiem Torbyd. W zlocie weźmie udział około 15 autobusów, reprezentujących wszystkie etapy rozwoju tego środka transportu, od czasów międzywojennych (najstarszy autobus który nas odwiedzi wyprodukowany został w 1938 r.), przez okres PRL po czasy współczesne, reprezentujących wszystkie najbardziej znane i zasłużone w bydgoskim transporcie marki: Jelcz, San, Autosan, Ikarus, Mercedes, Solaris, Volvo, Solbus. Do Bydgoszczy zjadą autobusy ze wszystkich stron Polski, najdłuższą odległość do pokonania, którą będzie miał jeden z zabytkowych autobusów wyniesie prawie 600 km w jedną stronę
 Wystawa taboru tramwajowego MZK Bydgoszcz na pętli Babia Wieś, również w godzinach 10-14, gdzie zobaczyć będzie można tabor tramwajowy ze wszystkich epok, w tym najstarszy w Polsce czynny tramwaj elektryczny z 1896 r., czy najnowszy niskopodłogowy Swing z bydgoskiej PESY

Obie wystawy dzielić będzie odległość około 500 m. Oprócz zabytkowych autobusów na parkingu przed Łuczniczką czekać będzie na Państwa również kilka innych atrakcji.
O godz. 14:00 zabytkowe autobusy wyruszą na uroczystą paradę ulicami miasta. W tym roku planujemy m.in. przejazd Trasą Uniwersytecką pod górę, a trasę parady poprowadzimy m.in. przez Wzg. Wolności, Szwederowo, Śródmieście, Dzielnicę Muzyczną i Skrzetusko. Dokładna trasa przebiegu zostanie podana w późniejszym terminie.
Po paradzie autobusy powrócą pod Łuczniczkę, skąd ok. godz. 15:00 ruszą linie specjalne. O tej godzinie rozpoczną się drzwi otwarte w zajezdni autobusowej MZK Bydgoszcz, gdzie chętnych zawiezie z Łuczniczki jedna z linii specjalnych oznaczona literą A. Odjazdy o godz. 15:00, 16:00, 17:00. Druga linia specjalna „130” kursować będzie do dworca głównego.
Oprócz linii specjalnych, przy współpracy z ZDMiKP oraz firmą A. Lemańskiego przedłużona do hali Łuczniczka zostanie linia turystycznej 100. Tego dnia linia 100 (Hala Łuczniczka – Stare Miasto – Myślęcinek) będzie obsługiwana przez aż cztery zabytkowe autobusy nieuczestniczące w zlocie, a kursować będzie przez cały dzień z częstotliwością ok. 15 minut. Łącznie z autobusami linii 100 w obsłudze wydarzenia uczestniczyć będzie więc prawie 20 autobusów!
Ponadto, w celu poprawienia dojazdu pod halę Łuczniczka, wzrośnie częstotliwość kursowania linii „za T2”, która kursować będzie co 15 minut.
Zakończenie kursowania linii specjalnych, linii 100 oraz całego wydarzenia pod halą Łuczniczka zaplanowaliśmy na godz. 19:00.

Już dziś zachęcamy Państwa do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu. Wszystkie bieżące informacje, informacje o nowych atrakcjach, naszych partnerach itp. będziemy publikować stopniowo na stronie wydarzenia na facebooku.
Aby być na bieżąco zachęcamy do subskrybowania powyższego wydarzenia. Do zobaczenia 2 czerwca!

Photos

24 september 2016 - Bydgoszcz, Stary Rynek. Pierwszy autobus, który dotarł na rynek po zakończeniu parady.
Author: Michał D.

Comments: 1

24 september 2016 - Bydgoszcz, plac Józefa Weyssenhoffa. Bardzo fotegeniczna okolica. Pozdrowienia dla współfocistów :)
Author: Krystian Jacobson
newseredytorgod
24 september 2016 - 16:26. Bydgoszcz, ul. Focha. Volvo jedzie... Hmm, prawdopodobnie na "C" ale pewności nie ma bo zabrakło dla niego desek z kierunkiem. Nie pozdrawiam ekipy bo nie pomachali... :D
Author: szymon90

Comments: 4

24 september 2016 - Bydgoszcz, ul. Inowrocławska, zajezdnia autobusowa MZK. Jedyny przedstawiciel węgierskich solówek na zlocie tuż po zjeździe. Bardzo klimatyczny wóz, a z okazji zlotu - także odpowiednio oznakowany. Pozdrowienia dla właściciela!
Author: Mrozard
edytor
Comments: 4