Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:

News

Bydgoszcz: Lato z zabytkiem VII - zwiedzanie Muzeum PRL w Sępólnie; 25.08.2018r.

Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Transportu Publicznego w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na VII już odsłonę naszego „Lata z zabytkiem”, która w tym roku wyjątkowo nie odbędzie się w lipcu, tylko w sobotę 25 sierpnia 2018 roku.
Głównym motywem bieżącej edycji będą odwiedziny w Pomorskim Muzeum Okręgowym PRL w Sępólnie Krajeńskim.
W podróż wybierzemy się rzecz jasna jednym z symboli minionej epoki – ex-warszawskim, zabytkowym Ikarusem 280.70E, znanym z kilku poprzednich edycji.
Muzeum odwiedzimy bezpośrednio po wyjeździe z Bydgoszczy. Po zwiedzeniu muzeum udamy się z drogę powrotną – będzie to już klasyczna impreza komunikacyjna, czyli dużo fotostopów na odludnych, wiejskich terenach pojezierza krajeńskiego, w okolicach Więcborka i Mroczy. Imprezę zwieńczy grill zaplanowany nad jeziorem – będzie prawdopodobnie również możliwość kąpieli.
Wyruszymy o godz. 10:00 spod stadionu Polonii przy ul. Sportowej w Bydgoszczy (dojście z dworca autobusowego ok. 5-10 min.). Następnie udamy się pod dworzec kolejowy Bydgoszcz Główna, skąd o godz. 10:20 wyruszymy bezpośrednio do Sępólna Krajeńskiego. Skomunikowane pociągi:
REGIO z Olsztyna i Torunia – przyjazd 9:45
TLK z Trójmiasta – 9:47
IC z Warszawy – 10:02
REGIO z Poznania i Gniezna – 10:09

Podczas wycieczki zaplanowaliśmy dłuższy postój na zakupy – prawdopodobnie w Mroczy. Organizator nie zapewnia prowiantu na grilla, jedynie talerze, sztućce, przyprawy i pieczywo. Powrót do Bydgoszczy (dworzec główny oraz ul. Sportowa) zaplanowany jest na okolice godz. 18:00/18:30.
Koszt udziału w przejeździe wynosi 30 zł i nie obejmuje wstępu do Okręgowego Muzeum PRL w Sępólnie, który jest dodatkowo płatny i wynosi 10 zł od osoby.
Impreza przeznaczona jest wyłącznie dla osób pełnoletnich!

Formularz zapisowy

Photos

19 july 2014 - Okolice Różannej. Do żniwowania zwykle używa się kombajnu zbożowego, jednak jeśli ktoś sobie życzy - może użyć do tego Ikarusa.
Author: Robert Chojnicki
newseredytordriver
Comments: 8

11 july 2015 - Józefinka (pow. żniński, gm. Barcin). Kulminacyjny fotostop imprezy. Pozamiatane!
Author: Robert Chojnicki
newseredytordriver
Comments: 1

16 july 2016 - W lesie pomiędzy Chomiążą Szlachecką, a Gąsawką. Tegoroczna impreza była w zupełnie innym klimacie niż poprzednie edycje, co na pewno będzie zapamiętane przez wszystkich obecnych. Niezła zabawa, super atmosfera. Czego więcej chcieć? Nie było aż tak wielu fotostopów i najazdów, ale za to zrobione w fajnych miejscach. Dziekuję wszystkim obecnym za udaną imprezę.
Author: bartpiot