Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:

News

Czerwonym autobusem do Lądynu

Serdecznie zapraszam na przejazd czerwono-kremowym Jelczem 120M na czarnych blachach z PKS Kłodzko, który odbędzie się w dniu 16.11.2019 (sobota). Imprezę organizuje: Grzegorz Węglarz.
PKS Kłodzko posiada prawie takie same 2 wozy. Wystawią tego, który będzie dostępny w Kłodzku w dniu imprezy i będzie w lepszym stanie technicznym.
Tak oba wozy prezentują się na TWB:
http://phototrans.pl/15,63384,369.html
http://phototrans.pl/15,180169,369.html

Cena biletu na przejazd to standardowe 30 zł od osoby. Przy odpowiednio większej liczbie uczestników będzie promocja :-)

Pojeździmy po wschodniej części Kotliny Kłodzkiej, a w szczególności odwiedzimy Lądyn-Zdrój :)

Trasa: w opracowaniu, na razie przewiduję "free style"...

Podczas imprezy będą liczne fotostopy. Pierwszy sklepostop planowany dopiero w Lądynie, więc proszę się wcześniej zaopatrzyć na pierwsze 2 godziny imprezy.

Rozpoczęcie: tuż po godz. 10:00 (Kłodzko Dworzec PKS)
Zakończenie: ok. 16:40 (Kłodzko Dworzec PKS) - aby zdążyć na pociąg, który odjeżdża o 16:50

Proponowane dojazdy pociągami:
1) KD bezpośredni -> Wałbrzych Główny (08:47) - Kłodzko Miasto (10:00)
2) KD ze Szklarskiej Poręby do Wrocławia i przesiadka w Wałbrzychu Gł. na Kłodzko -> Jelenia Góra (07:36) - Wałbrzych Główny (08:26 / 08:47) - Kłodzko Miasto (10:00)
3) PR bezpośredni -> Leszno - Wrocław Główny (08:19) - Kłodzko Miasto (09:51)
4) z głębi kraju z przesiadką we Wrocławiu (na pewno można dojechać z Zielonej Góry i Głogowa)
Lub własnym transportem, parking przy ul. Słowackiego koło dworca Kłodzko Miasto.

Proponowane powroty pociągami:
1) KD bezpośredni z Kudowy-Zdrój do Wałbrzycha Gł. -> Kłodzko Miasto (16:50) - Kłodzko Główne (16:53/17:00) - Wałbrzych Gł. (18:12)
2) .. i dalej od Wałbrzycha Głównego pociąg KD z Wrocławia do Szklarskiej Poręby -> Wałbrzych Gł. (18:38) - Jelenia Góra (19:26)
3) ... lub przesiadka w Kłodzku Głównym w pociąg KD rel. Lichkov - Wrocław Główny -> Kłodzko Gł. (16:57) - Wrocław Główny (18:36) i dalej w głąb kraju

W razie pytań zapraszam na e-maila: grzegorz.weglarz@gmail.com

Uwaga! Zapisy (obowiązkowe) poprzez formularz -> kliknij tutaj.

Photos

3 october 2019 - Międzygórze, ul. Śnieżna.
Author: Izabela Jankowska
newseredytordriver
3 october 2019 - Międzygórze, ul. Śnieżna. To był absolutny hit mojego urlopu. Przyjechaliśmy do Międzygórza, bo chciałam zobaczyć Ogród Bajek. Byłam w nim ostatnio tak dawno, że jedyne co pamiętałam to to, że on istnieje. Gdy na pętli zobaczyłam tego Jelcza... a akurat nie ja prowadziłam mojego Wartburga, to zrobiłam oczy rodem kota ze Shreka, spojrzałam mojemu kierowcy w jego oczy i powiedziałam: "proszę". Tym samym spełniło się moje marzenie. Wiele, wiele lat temu zauważyłam na TWB miniaturę zdjęcia z Jelczem w czerwono-kremowym malowaniu. Sądziłam wtedy, że ktoś dodał zdjęcie autobusu należącego do ZKP Suchy Las. Dopiero po powiększeniu zdjęcia okazało się, że ten Jelcz w malowaniu a`la sucholeskim należał do PKS Kłodzko. Od tamtego momentu obiecałam sobie, że kiedyś tę "podróbkę" sfotografuję. Trochę życia mi minęło, ale w końcu jest! A gdy na X. Különjárat`cie dowiedziałam się, że planowana jest impreza jednym z dwóch kłodzkich 120M/3, to byłam chyba pierwszą osobą, która zgłosiła się do udziału w tym wydarzeniu. :)
Author: Izabela Jankowska
newseredytordriver
Comments: 6