Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:

News

Rozpoczęcie sezonu wakacyjnego z PKS Gdańsk w stylu retro

Przejazdy z Gdańska nad morze, na Mierzeję Wiślaną i na Kaszuby. Zabytkowym autobusem międzymiastowym San H100 po trasie linii 890, 870, 860, 852, czyli nad morze, na Mierzeję Wiślaną i na Kaszuby. Na co dzień dojedziesz tu z PKS Gdańsk! Takim autobusem podróżowali na wakacje Twoi rodzice i dziadkowie.

Międzymiastowy autobus SAN H100 z 1969 r. został szczegółowo odrestaurowany przez właściciela spółki PKS Gdańsk i Gryf, Pana Mariana Koteckiego. To pierwsza taka okazja do zaprezentowania jeżdżącego eksponatu szerokiej publiczności i jedna z nielicznych okazji do przejażdżki na trasach, gdzie kilkadziesiąt lat temu takie międzymiastowe autobusy stanowiły podstawę floty państwowych wówczas PKSów. Tym samym chcemy zachęcić Państwa do wyboru autobusów naszej spółki na uruchamianych w sezonie letnim trasach do miejscowości wypoczynkowych i wypromować istniejące połączenia autobusowe realizowane z Gdańska.

30 czerwca (wtorek)
Zabytkowym autobusem z Gdańska do Władysławowa (po trasie nowej, sezonowej linii 890):
-wyjazd z Gdańska 7:15,
-wyjazd z Władysławowa 10:15.
Stały rozkład jazdy autobusów linii 890 na tej trasie


1 lipca (środa)
Zabytkowym autobusem z Gdańska na Mierzeję Wiślaną do Krynicy Morskiej, Piasków (linia 870):
-wyjazd z Gdańska 9:15,
-wyjazd z Krynicy Morskiej, Piasków 11:40.
Stały rozkład jazdy autobusów linii 870 na tej trasie


2 lipca (czwartek)
Zabytkowym autobusem z Gdańska do Wdzydz Kiszewskich (linia 860):
-wyjazd z Gdańska 8:50,
-wyjazd z Wdzydz 11:12.
(Zabytkowy autobus nie dojedzie do Gołunia, zakończy kurs we Wdzydzach Kiszewskich na przystanku - pętli, niedaleko muzeum i wieży widokowej).
Stały rozkład jazdy autobusów linii 860 na tej trasie

3 lipca (piątek)
Zabytkowym autobusem z Gdańska do Szymbarku (linia 852 na nowej, wydłużonej trasie):
-wyjazd z Gdańska 14:30
(bez powrotu, umożliwimy z Szymbarku dojazd do Kartuz, a tam powrót do Gdańska autobusem 801 lub pociągiem).
Stały rozkład jazdy autobusów linii 852 na tej trasie


Konieczna rezerwacja miejsc na wybrany przejazd poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres: rezerwacje@pks.gdansk.pl
W treści maila proszę podać:
-imię i nazwisko,
-numer telefonu (kontakt),
-datę przejazdu.
Liczba dostępnych miejsc jest ograniczona. Proszę sprawdzić (i oczekiwać) na wiadomość zwrotną z potwierdzeniem możliwości przejazdu. Dostępna tylko taka liczba miejsc, ile dostępnych jest miejsc siedzących w autobusie (stąd wymagana przez nas rezerwacja).

Obowiązuje opłata za przejazd. Cena wg obowiązującego cennika na przejazd (tam i z powrotem na pełnej trasie) wg taryfy PKS Gdańsk na liniach 852, 860, 870, 890. Umożliwiamy wsiadanie do zabytkowego autobusu tylko na przystanku początkowym, tj. na dworcu w Gdańsku, a opuszczenia autobusu w dowolnym momencie. Konieczność uregulowania opłaty od razu za tam i powrót podczas wsiadania do autobusu.

Wskazane kursy zostaną wykonane odrestaurowanym autobusem w formie autobusu tzw. "bis". Zaplanowane w rozkładach jazdy przejazdy z zatrzymaniem na wszystkich przystankach wykonają równolegle regularnie kursujące autobusy w tym samym czasie.

Wydarzenie na F.