Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:

News

Pożegnanie olsztyńskich Ikarusów

W tym roku Olsztyn dołączy do grona miast, w których jeździły autobusy węgierskiej marki Ikarus. Po stolicy Krainy Tysiąca Jezior jeździło ich 30, dzisiaj został jeden, Ikarus 280.37A, który nadal wozi pasażerów. Pierwszy wyjechał na linię 29 września 1985 roku. Z okazji jubileuszu 25 - lecia olsztyńskich "Ikarów" oraz zbliżającej się daty wycofania ostatniego z nich z eksploatacji, dwóch MKM-ów wraz z MPK Olsztyn ma zaszczyt zaprosić na "Pożegnanie olsztyńskich Ikarusów".Impreza ta odbędzie się 12 czerwca br. Po stolicy Warmii i Mazur oraz jej najbliższych okolicach jeździć będziemy Ikarusem 280.37A #1028, potocznie zwanym "Bizonem". Planowany czas akcji: 10:00 - 17:00. W progamie, oprócz przejażdżki Bizonem i licznych fotostopów znajdzie się parę niespodzianek. Na zakończenie, w zależności od pogody planowane jest ognisko lub wizyta w pizzerii. Jedynym warunkiem uczestnictwa w tym wydarzeniu jest wcześniejsze zapisanie się drogą mailową pod adresem: info@pozegnanie-ikarusow.olsztyn.pl Na zgłoszenia oczekujemy do czwartku, 10 czerwca.2010 roku. Na kilka dni przed planowanym terminem pożegnania do wszystkich zgłoszonych osób wyślemy maila ze szczegółowymi informacjami (mapką z planem dotarcia na miejsce zbiórki, trasą przejazdu, itp.).Więcej informacji na stronie http://www.pozegnanie-ikarusow.olsztyn.pl oraz pod numerami telefonów:

668 950 561 - Rafał Zadrożny

i

694-910-604 - Maciej Raczyński
Zapraszamy wszystkich chętnych!
Uwaga! Transport na imprezę z Trójmiasta odbędzie się naszym poczciwym #2339 :)
Przewidujemy, iż w trakcie trwania imprezy nasz Ikarus będzie pozostawiony w miejscu zbiórki w Olsztynie. Jednak nie ukrywamy, iż po imprezie olsztyńskiej będziemy chcieli zrobić małe afterparty naszym wozem po ichnich ulicach.
Wyjazd z gdyńskiego Placu Konstytucji o 7:00, zaś spod dworca głównego w Gdańsku o 7:30, naturalnie jest możliwość dołączenia po drodze. Planowy przylot do Olsztyna o 9:30. Zrzuta na paliwko - 30 zł/os (w obie strony).
Uwaga - obowiązuje rezerwacja miejsc, najpóźniej do czwartku, 10.06.2010, wraz z płatnością. Po tym terminie nie będzie możliwości rezerwacji, zaś w przypadku zrezygnowania po 10.06.2010 opłata nie będzie zwracana. Rezerwacja miejsca w naszym Ikarusie nie zwalnia z obowiązku rejestracji u organizatora olsztyńskiej imprezy.

Koszt samego afterparty - 10 zł, rejestracja niewymagana :)

Rezerwacje na transport oraz wszelkie dodatkowe informacje u mnie:
502 094 180
ikarus280[at]poczta.onet.pl

Autor: ikarus

Photos

7 april 2007 - Olsztyn, ul. Krasickiego. W oczekiwaniu na ex gdyńskiego 5622 (obecnie 1049) napatoczył się biiizon :).
Author: Karolina Rosińska

Comments: 4

31 may 2008 - Olsztyn, hala warsztatowa MPK.
Author: Maciej Raczyński

Comments: 7

29 march 2010 - Olsztyn, ul. Bałtycka. To już niestety ostatni, jeżdżący po Olsztynie Ikarus.
Author: master

Comments: 4