Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Autosan H9-21 #S80277
883707 Autosan H9-21 #S80277
Built: 1988
Manufacturer Name: Autosan
Chassis:Autosan H9
Body: Autosan H9
Engine: Andoria 6CT107 110kW/150HP 6540cm3
Gearbox: FPS Tczew S5-45
Design Of Doors: 1-0-1
Podlaska Komunikacja Samochodowa Nova S.A. - Białystok
Author: Jarkie plnewserRSS (0)Uploaded: 2017-07-28 23:51:00
Place: Augustów / Podlaskie    
Width: 1024, Height: 683File size: 499.23kB
21 june 2017 - Augustów, Dworzec PKS.
Wkrótce taki widok będzie należeć do przeszłości. Nie chodzi o kasacje autobusów, ale o sprzedaż terenu dworca w Augustowie. Wprawdzie już kilka lat temu zarówno ze strony władz miasta, jak też i PKS Suwałki pojawiły się plany zmiany jego lokalizacji. Jedynym plusem augustowskiego dworca jest wyłącznie położenie, ścisłe centrum miasta sprawia że wszędzie jest blisko i wygodnie. Nieco gorzej jest z dojazdem, przejazd wąskimi i zatłoczonymi ulicami jest utrudnieniem, przede wszystkim dla dużych autobusów. Również estetyka pozostawia sporo do życzenia. Jako nową lokalizację wskazywano teren przy ulicy Mazurskiej (oddalonej nieco ponad kilometr) od centrum. Wprawdzie część osób byłaby niezadowolona ze zmiany, ale kompromisem byłoby utrzymanie przystanku w centrum - przynajmniej dla części kursów. Przygotowania do budowy nowego dworca miały odbyć się może nawet w tym roku, niemniej w międzyczasie PKS Suwałki przestał istnieć...
Nowa rzeczywistość to PKS Nova, kilka miesięcy po jej powstaniu rozpoczęła się sprzedaż terenów należących do przejętych PKS-ów.
7 czerwca odbył się przetarg na sprzedaż dworców w Siemiatyczach i Augustowie. O ile w Siemiatyczach pozostanie ograniczona część dla PKS, to w Augustowie ostatnie kursy z tego miejsca miały odbyć się już z końcem wakacji. Najbardziej prawdopodobna lokalizacja to sąsiednia ulica Jonkajtysa, gdzie z przystanku komunikacji miejskiej odjeżdża Voyager. Wprawdzie dla pasażerów przystanek w centrum jest bardzo korzystny, to jednak od strony komunikacyjnej powstanie chaos. W ciasnej zatoczce nie zmieszczą się wszystkie autobusy (z Augustowa odjeżdża dziennie około 80 autobusów PKS).
Drugą potencjalną lokalizacją dworca (wspólnego dla wszystkich przewoźników) jest wspomniana wyżej ulica Mazurska. Niemniej Żak czy Voyager nie są zainteresowani parcypowaniem w kosztach utrzymania. Również mieszkańcy powiatu nie są zachwyceni przeprowadzką dworca z centrum. Odległość nie jest może duża, ale mimo wszystko jest różnica.
Kilka tygodni po wyłonieniu zwycięzcy przetargu, wycofał się on z podpisania umowy. 17.07 odbył się drugi przetarg (pojawiła się klauzula o wydłużonym przekazaniu terenu - do końca września), jednak nie było chętnych. W pierwszej połowie sierpnia ma być kolejny - tym razem z obniżoną ceną wywoławczą i wydłużonym do końca października korzystaniem przez PKS z terenu dworca.
Jeszcze wcześniej (bodajże już 31.07) wystawiony na sprzedaż zostanie teren dworca w Ciechanowcu. Tego typu posunięcia ze strony "nowego" PKS Białystok były do przewidzenia, tak więc nic dziwnego, że pracownicy PKS Suwałki, Siemiatycze czy Zambrów byli przeciwni łączeniu się z Białymstokiem.
pl gt
Tags: dworzec P.T. Augustów Oddział Suwałki

Comments

Send Your CommentUser functions
Your name:

Your message:

By sending this form you are accepting rules of this page
Share It: BloggerFacebook

Related Content

                                                            
Load the map!
Register and add photos to our photogallery - Click here to continue.
Previous of this type | Previous Photo | Main Page | Next Photo | Next of this type
Link us
Forum style: [URL=http://phototrans.eu/14,883707,0,Autosan_H9_21_S80277.html][img]http://phototrans.eu/images/photos/original/243/883707.jpg[/img][/URL]
HTML: <a href="http://phototrans.eu/14,883707,0,Autosan_H9_21_S80277.html"><img border=1 src="http://phototrans.eu/images/photos/original/243/883707.jpg" alt="Taken from transport.wroc.biz"></a>