Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:

Mercedes-Benz Vito Mk. II #SPN-DD 240

Details

NameMercedes-Benz Vito Mk. II
(Mercedes-Benz) ? recycled/Mercedes-Benz Vito Mk II
VIN
Build Number
Built
Scrapped
Owners
Hönke Forst (Lausitz)
Registration Numbers
Year Of Get Year Of Remove Registration Plate
SPN-DD 240
Other Information
Mercedes Vito 109CDI

Photos

9 may 2012 - Forst, Sorauer Straße. Czas trochę zejść na ziemię. Generalnie komunikacja w Forst pod względem taboru wygląda dość imponująco. PKS dysponuje samymi dużymi autobusami. Większość z nich to dwunastki, a oprócz tego można nawet spotkać deskorolki i przeguby. Niestety nie oznacza to wcale, że autobusami jeżdżą tłumy ludzi. Wręcz przeciwnie - niektóre autobusy jeżdżą puste lub prawie puste. Dlatego też skrajne poranne i popołudniowe kursy oraz cała komunikacja weekendowa jest obsługiwana busikami należącymi do miejscowego taksiarza. Na liniach zobaczymy takie oto Vito oraz Fiaty Scudo i Jumper. Pozytyw z tego jest taki, że Neißeverkehr zaznacza w rozkładzie które kursy są obsługiwane przez busiki. Oczywiście można by się zastanawiać skąd tak słaba frekwencja, ale widać to na ulicach - kto jest spoza miasta dojeżdża samochodem, a mieszkańcy Forst dbają o swoje zdrowie, portfel oraz środowisko i jeżdżą rowerami. Jak wspominałem rowerzystów jest multum. Tak więc z autobusów korzystają głównie uczniowie, a frekwencja zapewne rośnie znacząco w zimie. Na zdjęciu busik na linii 856 i tu... nie powinno go być. 856 to również linia która z samym Forst ma niewiele wspólnego - rano jeden autobus relacji Forst-Mattendorf i Spremberg-Forst oraz po południu trzy razy Mattendorf-Forst. Autobusy pewnie w ten sposób zjeżdżają liniowo do zajezdni. Możliwe więc, że autobus się zepsuł i z racji charakteru linii zdecydowano się zamiast niego podesłać busa.
Author: Amalio

Comments: 1

30 april 2013 - Forst, Sorauer Straße. No i czas na ostatnią linię. 852 kursuje z oszałamiającą częstotliwością - raz na dobę(!). Rano o 5:55 busik rusza do Jänschwalde gdzie znajduje się kopalnia odkrywkowa i elektrownia, a po południu wraca. Biorąc pod uwagę obecność zakładów przemysłowych dziwi tak mizerne połączenie, bo podkreślam iż jest to jedyna linia tam jeżdżąca. Zarówno z Guben, a tym bardziej z Cottbus sprawa wygląda znacznie lepiej. Na zdjęciu rzecz jasna kurs "do". Łapanie autobusu po południu bywa utrudnione, bo jeśli busik się opróżni przed dworcem, to w ogóle do niego nie dojeżdża.
Author: Amalio