Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up

Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online:


Thematical Photos

Trylogia Świętokrzyska, część I - Jelczem przez Ponidzie - 9.04.2016r.

Przejazd Jelczem T120 TJE 60LC należącym do firmy Kral, terenami województwa świętokrzyskiego.

Photos

9 april 2016 - Lipówka. Z podziękowaniami dla Organizatorów za ciekawą imprezę.
Author: Witja
edytor
9 april 2016 - Przysieka, pl. Prywatyzacji III RP. Nazwa placu nie jest jakąś moją ironią, a rzeczywistością. Nadali ją radni w 2009 roku po "urzędowym" ogłoszeniu upadłości PZZ Kozłów (tak naprawdę nastąpiło to w 2000 roku). To co tutaj widzimy, to wówczas największy (drugi w Europie) i najnowocześniejszy elewator zbożowy w Polsce, który miał maszyny sprowadzane z Niemiec, Austrii i Szwajcarii. W szczytowym okresie zatrudniał około 300 osób i pracował na trzy zmiany. Na ponad 8 hektarach znajdował się młyn, kaszarnia, bocznica kolejowa, oczyszczalnie ścieków, wagi, warsztaty, świetlica. Zakład został sprywatyzowany w listopadzie 1997 za kredyt z BGŻ pod zastaw maszyn. Niedługo potem wyszło na jaw, że firmy mające większość udziałów w PZZ są bankrutami. Zaczęły się poważne problemy finansowe w spółce, a już po niecałym roku pracownicy prawie w ogóle nie dostawali wypłat. Nowy większościowy udziałowiec nie płacił też podatków gminie, za energię, aż w końcu we wrześniu 1999 roku odcięto zasilanie. Elewator zbożowy wykorzystał na wynajęcie dachu młyna Centertelowi, który zainstalował anteny. Wywiózł najcenniejsze urządzenia, a resztę pracownicy pomiędzy siebie rozkradali tłumacząc to chęcią odzyskania pieniędzy za niewypłacone ostatnie tygodnie i miesiące.

Ogromne podziękowania dla organizatora za włożony wkład i trud, by cała impreza okazała się bardzo udana, kierowcy za udaną, dynamiczną jazdę i cierpliwość oraz pozdrowienia dla wszystkich uczestników imprezy.

Author: Loginer

Comments: 1

9 april 2016 - Wola Żydowska.
Author: Witja
edytor
9 april 2016 - Wełecz (gm. Busko-Zdrój). Na placu ładunkowym stacji Busko-Zdrój postanowiliśmy zrobić użytek ze wszechobecnych kałuż.
Author: KL_Radom
newser
Comments: 2

9 april 2016 - Winiary.TurboPR-a wspina się pod górkę dając najpierw znać swoim brzmieniem, a dopiero potem widokiem. ;)
Author: Loginer

9 april 2016 - 09:54 - Jędrzejów, ulica Władysława Reymonta. W oczekiwaniu na spóźnionego posłańca.
Author: eMeLPe
edytor
9 april 2016 - Lipówka (gm. Działoszyce), wśród bezkresnych pól. Imprezowy wóz to bardzo zdrowy wóz, spokojnie pojedzie na dłuższym odcinku około 100 km/h (potwierdzone z GPSu).
Author: KL_Radom
newser
Comments: 2

9 april 2016 - 14:39 - Wola Żydowska (pow. pińczowski, gm. Kije). Obok ST44-2006.
Author: eMeLPe
edytor
Comments: 4

9 april 2016 - Lipówka. Jelcz dzielnie i bez problemu wspinał się pod takie górki.
Author: Loginer

9 april 2016 - Lipówka. Podziękowania dla organizatorów i wszystkich uczestników za udaną imprezę. Brzydką pogodę wynagrodziły ciekawe fotostopy, dynamiczna jazda oraz losowanie tablic kierunkowych.
Author: Marci

Comments: 1

9 april 2016 - Lipówka.
Author: Loginer

Comments: 2

9 april 2016 - Lipówka. Świetna impreza. Opłacało się wstać skoro świt i tu przyjechać, wóz też niczego sobie. Z niecierpliwością czekam na kolejną część trylogii. Ogromne podziękowania dla organizatorów!
Author: sprinter

Comments: 1

9 april 2016 - Samostrzałów (Warszawa). Tyle przejechanych kilometrów, tyle czasu spędzonego w podróży, a summa summarum i tak człowiek nie oderwie się nawet na chwilę od Warszawy. Rozległa jest ta nasza stolica. ;)
Author: sprinter

9 april 2016 - Pińczów, teren dworca autobusowego przy ulicy Legionistów. Pierwsza część trylogii świętokrzyskiej odbyła się podczas deszczu, więc śmiało można było powiedzieć, że był to "Potop". Mimo wszystko impreza udała się, bo na trasie było dużo ciekawych miejsc. Może podczas drugiej części trylogii uda się zrobić jakieś ognisko lub grilla i będzie wtedy "Ogniem i mieczem".
Author: MZ

9 april 2016 - Lipówka.
Author: Loginer

9 april 2016 - Wola Zagojska Górna (gm. Pińczów, pow. pińczowski).
Author: Witja
edytor
Comments: 1

9 april 2016 - Sędziszów, ul. Dworcowa.
Author: Witja
edytor
9 april 2016 - Samostrzałów (gm. Kije).
Author: Witja
edytor
9 april 2016 - Wełecz, okolice stacji Busko-Zdrój.
Author: Witja
edytor
9 april 2016 - 13:52 - Siesławice (pow. buski, gm. Busko-Zdrój), nieczynny dworzec kolejowy Busko-Zdrój. Lata świetności tego budynku przeszły do historii, jak niedługo potem komunikacja PKS w tym rejonie.

Jak się później okazało: 300. zdjęcie.

Author: eMeLPe
edytor
Comments: 3